Aktualności


Im mniej przetworzone jedzenie, tym lepiej. Wybieraj produkty roślinne i pełnoziarniste, uzupełniaj potrawy o orzechy i nasiona, jeśli jesz mięso wybieraj chude i jak najmniej przetworzone, pamiętaj o rybach. Ogranicz tłuszcz i cukier, unikaj słodzonych napojów.
Sprawdzaj skład produktów – im krótsza lista składników, tym lepiej 🙂

 

 


Już 30 min. aktywności dziennie poprawia Twoje zdrowie. Wybierz to, co lubisz – rower, intensywny spacer, bieganie, pływanie, trening siłowy lub aerobowy. Dobrym sposobem jest też taniec. Jeśli długo siedzisz – zrób to tym bardziej!

 

 

 


Dzięki promieniom słonecznym w skórze wytwarzana jest witamina D, która jest nam potrzebna do zdrowia. Jednak nadmierne opalanie, a zwłaszcza oparzenia słoneczne, źle wpływają na Twoją skórę, oczy i osłabiają układ odpornościowy. Wybieraj cień, gdy słońce mocno operuje, okrywaj ciało, noś okulary i stosuj kremy z filtrami UV. Omijaj solaria.

 

 


Potwierdzaj swoje zdrowie regularnie się badając. Dotykaj się! Poznaj swoje piersi/jądra i co miesiąc sprawdzaj czy nic się nie zmieniło.
Ustal sobie najwygodniejszy okres w roku i sprawdzaj stan zdrowia w badaniach lekarskich. Co roku zrób morfologię krwi, zrób cytologię i zbadaj piersi (USG/mammografia)/zbadaj jądra. Jeśli masz powyżej 50 lat, zrób kolonoskopię.

 

 


Środowisko jest pełne toksyn. Twój organizm i tak już ma trudno. Chroń się przed dymem papierosowym, ogranicz spożycie alkoholu. Do higieny osobistej wybieraj produkty jak najbardziej naturalne. Wymień środki czystości domu na biologiczne.

 

 

 


Dbaj o swoje samopoczucie. Śpij ok. 8 godz. dziennie, odpoczywaj – urlop jest ważny. Pielęgnuj relacje i czerp z nich energię. Nie bój się emocji, każda jest potrzebna – radość daje energię, smutek przynosi refleksję, strach chroni przed zagrożeniem, złość dba o granice i potrzeby. Doświadczaj każdej z nich.

Kategorie

Archiwum

Fundacja
Rak’n’Roll. Wygraj Życie!
Al. Wilanowska 313A
02-665 Warszawa
NIP: 9512296994
zobacz na mapie
22 841 27 47
biuro@raknroll.pl
BNP PARIBAS:
39 1600 1462 1893 9704 1000 0001
KRS 0000338803
zbieraj na Facebooku
Rak'n'Roll @ Facebook
Rak'n'Roll @ Instagram
Rak'n'Roll @ Twitter
Rak'n'Roll @ LinkedIn
Sklep Rak'n'Roll