Zostań Zdobywcą Korony Warszawy i pomóż przejść przez raka!
Korona Warszawy by Rak’n’Roll to pierwszy miejsko-dobrodziejski nizinny bieg górski. Przełom w świecie biegania. Tu, w Stolicy Polski. Mamy do pokonania 6 szczytów – 30 km w linii prostej i 740,9 m w pionie. Dalej niż półmaraton. Wyżej niż cały Maraton Warszawski. Biegusiem. Od razu lub na raty. W stylu alpejskim, oblężniczym lub turystycznym. Na każdy szczyt Korony Warszawy. Teraz biegniemy wszyscy, by pomóc chorym przejść przez raka.
Start w tych wyjątkowych zawodach to szansa na udział w sportowej rywalizacji, zdobycie unikalnego Certyfikatu Zdobywcy Korony Warszawy i jednocześnie pomoc chorym onkologicznie w przejściu przez raka. Zawody przygotowaliśmy z myślą o wyczynowych sportowcach, sportowcach amatorach oraz pasjonatach spacerów.


Jak wystartować w Koronie Warszawy?
Aby wziąć udział w zawodach musisz podjąć się dodatkowego wyzwania - uzyskania Licencji.
Załóż zbiórkę #BiegamDobrze https://rejestracja.maratonwarszawski.com/pl/ i zbierz kwotę minimalną 100 zł, a imienna licencja uprawniająca do startu w zawodach i przystąpienia do próby zdobycia 6 szczytów Korony Warszawy będzie Twoja! Kwota maksymalna nie została określona ;)
Zapisując się na bieg, wybierasz jedną z trzech metod, jaką chcesz pokonać dystans:
to propozycja dla wytrawnych biegaczy, których nie przeraża konieczność pokonania jednorazowo ok. 30 km, w trakcie których powinni wbiec na każdy z 6 szczytów Korony Warszawy. Miejsce startu i mety biegu oraz dokłada trasa zależy wyłącznie od wybranej przez biegacza strategii. Bieg musi zostać zrealizowany w terminie pomiędzy 27 marca i 11 kwietnia br.
w tej opcji rywalizacji biegacz ma do pokonania min. 30 km oraz zdobycie 6 szczytów Korony Warszawy. Ma jednak możliwość podzielenia całego dystansu na maksymalnie 6 etapów, które musi zrealizować w terminie organizacji wydarzenia tj. pomiędzy 27 marca i 11 kwietnia br.
to opcja dla chętnych do zdobycia Korony Warszawy w tempie spacerowym, do której można zaprosić rodzinę bądź przyjaciół. W ramach tego stylu zadaniem uczestników jest bieg lub spacer na każdy z 6 szczytów. Ten styl nie narzuca pokonania określonego dystansu, nie ogranicza też liczby etapów dla zdobycia Korony. Należy jedynie zdobyć szczyty w terminie pomiędzy 27 marca i 11 kwietnia br.
Jak udokumentować bieg?
Śmiałkowie zdobywający Koronę Warszawy zobowiązani są do udokumentowania swojego wyniku:

1. W ramach stylu alpejskiego:
  • możesz zarejestrować swój bieg za pomocą aplikacji “Maraton Warszawski” (aplikacja będzie do pobrania od 24 marca br.)
  • możesz też zarejestrować swój bieg za pomocą innej aplikacji biegowej lub własnego urządzenia śledzącego, a następnie wgrać zrzut potwierdzający zrealizowanie wyścigu na stronie https://live.sts-timing.pl/koronawarszawy/
2. W ramach stylu oblężniczego:
  • możesz zarejestrować każdy z etapów biegu za pomocą aplikacji “Maraton Warszawski” (aplikacja będzie do pobrania od 22 marca br.)
  • możesz też zarejestrować swój bieg za pomocą innej aplikacji lub własnego urządzenia śledzącego, a następnie wgrać zrzuty potwierdzające zrealizowanie wszystkich etapów wyścigu na stronie https://live.sts-timing.pl/koronawarszawy/
3. W ramach stylu turystycznego:
  • wystarczy wgrać na stronie https://live.sts-timing.pl/koronawarszawy/ zdjęcia typu selfie potwierdzające zdobycie przez Ciebie poszczególnych szczytów. W aplikacji “Maraton Warszawski” znajdziesz nakładki do zdjęć dla Zdobywców poszczególnych szczytów.


Każdy zawodnik, który ukończy bieg otrzyma zaszczytny tytuł Zdobywcy Korony Warszawy, oficjalny Certyfikat Zdobywcy Korony Warszawy i pamiątkowy pin z logotypem zawodów.
Trasa
Nie wiesz jaką trasę wybrać? Skorzystaj z przygotowanej przez pierwszych zdobywców!

* Wytyczony szlak ma charakter pomocniczy i jest luźną propozycją dla tych, którzy sami nie lubią nawigować. Ma on ułatwić zawodnikom pokonywanie odcinków trasy pomiędzy górami. Niekiedy nie prowadzi bezpośrednio przez wierzchołki, które mimo to należy zdobyć w ramach Korony Warszawy.
Kiedy?
Zawody rozpoczynają się 27 marca 2021 i trwają do 11 kwietnia. W tym czasie zawodnicy, którzy posiadają ważne licencje mogą w wybranym stylu zdobywać KW.

Zbiórki #BiegamDobrze trwają od 16 marca do 18 kwietnia 2021.
Korona Warszawy to sześć najwyższych szczytów górskich syreniego grodu. Do najwyższych wierzchołków stolicy należą: Górka Szczęśliwicka (152m.npm.), Wzgórze Trzech Szczytów (133, 9m.npm.) [lokalna nazwa to Górka Kazurka lub Monte Kazury], Kopiec Moczydłowski (130m.npm.), Kopiec Powstania Warszawskiego (121m.npm.) i Kopa Cwila (108m.npm) oraz Gnojna Góra (wys. nieznana).

Jako pierwsi w historii oznaczyli ją i zdobyli w sezonie zimowym 2015 roku Polacy: Paweł Cywiński, Mateusz Luft, Jan Mencwel, Jarosław Ziółkowski i Szczepan Żurek. Ekspedycja z 2015 roku zakończyła się wielkim sukcesem sportowym, wszystkie szczyty zostały zdobyte w stylu alpejskim, nowymi drogami i bez użycia tlenu.


Partnerzy
Patron honorowy
Patroni medialni
Fundacja
Rak’n’Roll. Wygraj Życie!
Al. Wilanowska 313A
02-665 Warszawa
NIP: 9512296994
zobacz na mapie
22 841 27 47
biuro@raknroll.pl
BNP PARIBAS:
39 1600 1462 1893 9704 1000 0001
KRS 0000338803
zbieraj na Facebooku
Rak'n'Roll @ Facebook
Rak'n'Roll @ Instagram
Rak'n'Roll @ Twitter
Rak'n'Roll @ LinkedIn
Sklep Rak'n'Roll