Ludzie

Zarząd Fundacji

MONIKA DĄBROWSKA
Prowadzę programy: Rolling, Daj Włos!, zarządzam Fundacją (funkcja pełniona społecznie)
Związana z fundacją od 2010 roku, gdy wzięła udział w pierwszej kampanii Rak’n’Rolla: „Wyrolluj raka – to nie cud, to medycyna”.
Zachorowała na raka okrężnicy w 2004 roku. Po operacji i chemioterapii urodziła córkę wpisując się tym samym w poczet „Boskich Matek”. Bohaterka albumu i współtwórczyni programu Boskie Matki.
Ukończyła studia pedagogiczne na Uniwersytecie Warszawskim oraz podyplomowe studia graficzne na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. W Rak’n’Rollu stworzyła i prowadzi Rolling, program sportowy dla Podopiecznych oraz program Daj Włos!. Uwielbia wędrówki po Tatrach, zdobywczyni Korony Warszawy, organizatorka i uczestniczka obu rowerowych wypraw na Zwrotnik Raka. Windsurferka, narciarka, joginka oraz, od niedawna, żeglarka.
Koleżanka Magdy Prokopowicz.

JOANNA ROKOSZEWSKA-ŁOJKO
Zarządzam Fundacją (funkcja pełniona społecznie), prowadzę Program Łeb do Słońca!
Z Fundacją zetknęła się po raz pierwszy, kiedy zachorowała na raka piersi. Leczenie dzięki wsparciu Magdy Prokopowicz i Fundacji zostało zakończone sukcesem.
Absolwentka Uniwersytetu stanowego Columbia Missouri, USA ze specjalizacją w marketingu i reklamie. Od 19 lat związana z branżą reklamową, pracowała między innymi w dużych agencjach sieciowych. Doświadczony menedżer, podróżniczka z zamiłowania.

JACEK MACIEJEWSKI
Opiekuję się marką, zarządzam Fundacją (funkcja pełniona społecznie)
Ukończył Pedagogikę na Uniwersytecie Warszawskim oraz podyplomowe Studium Socjoterapii. Dawno temu pracował w Poradni Psychologicznej. Od 1996 r. zajmuje się reklamą. Wymyślił nazwę i określił sposób komunikowania się Fundacji Rak’n’Roll. Odpowiada za większość akcji fundacyjnych: „Kalendarz Gwiazd”, „Boskie Matki”, „Daj włos!”, „Zbieramy na cycki, nowe fryzury i dragi”, „Gadaj*Badaj”, „Pięknołyse” i in. Po śmierci Magdy Prokopowicz, przez niemal rok, pełnił funkcję Prezesa Fundacji.
Żonaty z Moniką, tata Mikołaja. Dużo jeździ na rowerze, także na maratonach MTB.

Rada Fundacji

JERZY GIERMEK
Leczył Magdę, to dzięki niemu urodziła Leona. Poproszony o zasiadanie w Radzie, od początku jest dobrym duchem Rak’n’Rolla. Jego znakomita fachowość i wyjątkowa osobowość są dla nas niezwykle cenne. Trudno sobie wyobrazić Program Boskie Matki bez niego. Pan Doktor na co dzień pracuje w Centrum Onkologii w Warszawie.

ANDRZEJ ŚWIETLIK
Komunikacja Rak’n’Rolla stała się tym, czym jest, dzięki Andrzejowi Świetlikowi, w którego studio powstały pierwsze, najważniejsze projekty. Od początku z nami, z całym talentem wybitnego polskiego fotografika i człowieka z sercem najszczerszym.

JAROSŁAW WOJTCZAK
Magda była Prokopowicz po Mężu, a z domu Wojtczak. Jarek to Jej brat. W sumie tyle by wystarczyło, żeby zasiadać w Radzie Fundacji. Trzeba jednak dodać, że Jarkowi zawsze zależało na pielęgnowaniu tej schedy po Siostrze i na jego wsparcie nieustająco możemy liczyć. Fajnie jest też mieć trochę magdzinego DNA w Radzie :).

Zespół Fundacji

MAŁGORZATA AWTANI
Pomagam rozmową
Psycholog, psychoonkolog, logoterapeuta. Wsparcie psychologiczne jest dla mnie wyjątkowym spotkaniem z drugim człowiekiem. Procesem, w którym stworzona zostaje bezpieczna przestrzeń do towarzyszenia drugiej osobie. Lubię pyszne jedzenie przyrządzone wspólnie z moimi bliskimi, gry planszowe i sport. Uwielbiam podróżować poznawać nowe smaki, zapachy oraz kulturę innych krajów.

MARTA BEDNAREK
Prowadzę sprawy prawne i administracyjne, szkolę z profilaktyki
Z wykształcenia dziennikarka, psycholog i prawnik. Jest certyfikowaną terapeutką metody EMDR I i II stopnia. Z Fundacją Rak’n’Roll związana od 2013 r. W 2019 r. objęła funkcję Dyrektora ds. Prawnych. Członek Zarządu Ogólnopolskiej Federacji Onkologicznej. Członek grupy roboczej ds. potrzeb pacjentów Naukowego Zespołu Roboczego przy Prezesie Agencji Badań Medycznych. Wyróżniona tytułem Idola 30-lecia Fundacji “Szansa dla Niewidomych”. W Fundacji Rak’n’Roll stworzyła program iPoRaku, czyli formę kompleksowej opieki nad osobami, które wróciły do zdrowia, lecz trudno im wrócić do aktywności społeczno-zawodowej. W 2022 roku rozpoczęła pracę nad programem Onkopłodność, mającym na celu umożliwienie pacjentom szybkiego zabezpieczenia płodności przed rozpoczęciem leczenia onkologicznego oraz zwiększenie świadomości społecznej w tym obszarze. Od lat z poczucia misji prowadzi szkolenia profilaktyczne dla firm i instytucji, dzięki którym coraz większe rzesze osób mają świadomość, jak zachowania prozdrowotne wpływają na długość i jakość życia. Prywatnie miłośniczka wszelkich akwenów wodnych, z naciskiem na morze, racjonalistka z pewną dozą optymizmu, poszukiwaczka rozwiązań.

MAŁGORZATA CISZEWSKA-KORONA
Pomagam rozmową, opiekuję się Boskimi Matkami
Psychoonkolog i mediator rodzinny. Jej zawód to jednocześnie pasja. Sama dwukrotnie chorowała na raka. Doświadczenie bardzo pomaga jej w kontakcie z osobami, które chorują i ich bliskimi.
Jest osobą ciekawą świata i ludzi. Lubi podróżować na rowerze, pływać i gotować.

EMILIA KLIMASARA
Pomagam prowadzić komunikację organizacji
Związana z sektorem pomocy humanitarnej i rozwojowej, współpracuje z organizacjami non-profit w zakresie tworzenia i komunikowania projektów społecznych. Pomaga markom rozwijać CSR (społeczną odpowiedzialność biznesu) oraz podpowiada, jak mówić o innych, by nikogo nie krzywdzić.
Uważa, że wszystko zaczyna się od języka, wierzy w ukrytą moc składni i odpowiedniego połączenia głosek (faworyzuje nazwiska z „r” w środku). Po kilku latach życia w mieście wróciła na wieś i nie ma zamiaru się z niej wyprowadzać.
Absolwentka Retoryki stosowanej, Relacji międzykulturowych oraz Podyplomowych studiów pomocy humanitarnej.

ŁUKASZ KOŚCIUCZUK
Organizuję Wsparcie Finansowe od Darczyńców
Popularyzator idei nadawania charytatywnego sensu różnym aktywnościom: od urodzin, przez maratony, po małe weekendy i rocznice współdzielenia konta na Netflixie. Osobowość Marketingu Roku 2012 za innowacyjne działania w mediach (kampania „Autyzm wprowadza zmysły w błąd” Fundacji SYNAPSIS). Z wykształcenia psycholog społeczny. Lubi się zmęczyć. Właściciel niezliczonej ilości butów biegowych. Od lat skutecznie rezygnuje z terapii chronicznego poczucia obowiązku.

AGATA KREFT
Witam w Rak’n’Roll
Mistrzyni makijażu i charakteryzacji, z pasją wprowadza Podopieczne w tajniki pielęgnowania urody i wydobywania naturalnego piękna. Swoją dokładność i zorganizowanie wykorzystuje w dbaniu o dobre funkcjonowanie biura. Czas wolny dzieli między spacery i zabawy z dwuletnim czekoladowym labradorem Lucjanem, czytanie kryminałów i oglądanie dokumentów na Netfliksie.

KATARZYNA LATARSKA
Pomagam Organizować Wsparcie Finansowe od Darczyńców
Z wykształcenia pedagog i specjalista od podatków. Od kilku lat współpracuje z organizacjami pożytku publicznego. W pracy najważniejsze dla niej jest poczucie misji, a nie odległość, dlatego w drodze z domu do Rak’n’Rolla przemierza 140 km. Wierzy, że tabelki, wykresy, zestawienia i analizy mają moc przywracania nadziei. Prywatnie ma kota na punkcie swojego psa. Wspólne wyprawy, małe i duże dają jej energetycznego kopa na cały dzień. Jednak jak na prawdziwą jesieniarę przystało, serialowy maraton pod miękkim kocem, z „wiaderkiem” herbaty z miodem, to Kasi przepis na wieczór idealny.

WIOLETTA LIBERADZKA
Zajmuję się programem Rolling i Wolontariuszami
Całym sercem oddana misji Fundacji, sama przeszła przez raka. W dotychczasowym życiu zawodowym przez kilkanaście lat związana była z hotelarstwem, jednocześnie angażując się w wolontariaty i działalność społeczną. Ukończyła studia na Wydziale Humanistycznym UWM i Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej. Mieszkała na trzech kontynentach, dwukrotnie okrążyła Ziemię, z ciekawością zjada najdziwniejsze potrawy. Chętnie tworzy okazje do tego, by ludzie mogli się ze sobą spotkać i dzielić się tym, co najlepsze.

KATARZYNA MARCZYŃSKA
Pomagam w programie Biegam Dobrze i Rolling
Wspiera działania Biegających Dobrze dla Fundacji i tych co aktywnie rollują raka. Wolny czas spędza na rowerze, pływając lub biegając po górach. Lubi naturę i o nią dba, aktywnie wspierając działania ekologiczne.

NINA MĘŻYK
Zajmuję się Fundraisingiem Korporacyjnym
Chce po sobie zostawić trochę lepszy świat. Z wykształcenia socjolożka. Interesują ją zmiany społeczne i wpływ człowieka na planetę. Kocha gotować i jeść. Uwielbia teatr, lubi literaturę faktu i podróże. Większość wolnego czasu spędza na spacerach i zabawie z ukochanym psem.

AGNIESZKA MIROWSKA (Mirka)
Opiekuję się Podopiecznymi w Programie Łeb do Słońca!, prowadzę Programy: iPoRaku oraz Biblioteczki Rak’n’Rolla

Absolwentka kierunku prowadzenie i monitorowanie badań klinicznych na Akademii Leona Koźmińskiego oraz warszawskiego AWF. Nie zna pojęcia braku czasu, nad wszelkie dobra doczesne przedkłada bliskość drugiego człowieka. Marzenia spełnia pomagając innym. Wielbicielka kultury hiszpańskiej i aktywnego trybu życia. Przez wiele lat działająca wolontariuszka wielu organizacji pożytku publicznego. Optymistka nastawiona na działanie. Ceni sobie czas spędzony z najbliższymi.

OLGA MYŚLIŃSKA
Prowadzę komunikację organizacji (PR, SoMe, kampanie społeczne)
Od wielu lat tworzy i wdraża strategie komunikacyjne dla sektora medycznego. Nieustannie poszukuje idei i rozwiązań, które zachęcą do profilaktyki i dobrego stylu życia. Lubi śpiewać, co regularnie czyni w Chórze Kameralnym Sirenes.

DOROTA NAWROCKA
Zajmuję się Fundraisingiem Korporacyjnym
Z wykształcenia ekonomistka, absolwentka handlu zagranicznego. Od lat działająca w branży sportowej, w ciągłym biegu, zawsze w głębi duszy chciała, aby jej praca miała też misję. Miłośniczka makaronów i ruskich pierogów. Kocha słońce, taniec i dobre towarzystwo. Matka 2 chłopaków, żona 1 faceta, pani ukochanego psa i męskiej świnki. Zawsze szuka w ludziach dobra, lubi rozwiązywać problemy i znajdować kompromisy. Nastawiona na relacje, dla fundacji szuka partnerów z biznesu do wspólnych dobrych działań.

JULIA NIEWIADA
Koordynuję badania dla Fundacji
Z wykształcenia socjolożka, antropolożka i prawniczka, z zawodu i z inklinacji badaczka jakościowa. Lubię swoją pracę, psy i prasę.

WERONIKA PRZYCHODZIEŃ
Zajmuję się analityką, pozyskuję dotacje
Absolwentka biologii. W działaniach fundaraisingowych najbardziej kręcą ją tabelki i wykresy, czyli cała analityczna strona zbierania funduszy. Pasjonatka wspinaczki wysokogórskiej.

KASIA PYTAŚ-OBRZYDZIŃSKA
Witam w Rak’n’Roll, ogarniam Wolontariuszy, współpracuję z Partnerami Programu Daj Włos!
Jestem mamą dwóch wspaniałych synów Antka i Janka, w wolnych chwilach czytam kryminały i biografie. Jestem optymistką, która nie odmawia nikomu pomocy, zawsze chętna do działania i pełna wiary w drugiego człowieka. Kocham włoską kuchnię.

ALEKSANDRA SKWAREK
Opiekuję się Podopiecznymi w Programie Łeb do Słońca!
Absolwentka psychologii o specjalizacji klinicznej na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS oraz studentka studiów podyplomowych z zakresu psychologii sportu na warszawskim AWF-ie. Sen z powiek nieustannie spędza jej wszechstronny rozwój. Od lat związana z szeroko pojętym obszarem wolontariatu. Nie spocznie, póki nie pomoże innym. Najbardziej ceni sobie bezpośredni kontakt z pacjentami, którzy nadają jej pracy poczucie sensu i spełnienia. Poza tym niespokojna dusza, której ukojenie dają latynoskie rytmy, podróże „małe i duże” oraz czas spędzony w gronie rodziny.

KAMILA STĘPIEŃ
Prowadzę Program Daj Włos!, organizuję warsztaty dla Podopiecznych
W Fundacji odpowiedzialna za projekty i warsztaty. Absolwentka Psychologii na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS. Z Rak’n’Rollem związała się jeszcze za życia Magdy Prokopowicz, która przekazała jej entuzjazm i wiarę w głęboki sens bezpośrednich kontaktów z chorymi, m. in. w ramach organizowanych w wielu miastach Warsztatów Pięknościowych. Prywatnie żona Franka, mama Lenki i Witusia. Uwielbia dobre kino i muzykę elektroniczną; fanka dobrego designu.

ALEKSANDRA STRZAŁKOWSKA
Pomagam prowadzić komunikację organizacji

BEATA WACH
Opiekuję się Podopiecznymi w Programie Łeb do Słońca!, prowadzę Program Wyskoki Kulturalne
Absolwentka wydziału pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego. Posiadaczka ciepłego, niskiego głosu, którym przez lata „czarowała” widownie warszawskich, teatralnych scen. Z czasem teatr zmieniła na organizację pozarządową, ale głos pozostał ten sam. Zaklina nim teraz rzeczywistość, by niemożliwe stało się możliwym. W przerwach namiętnie słucha jazzu i muzyki improwizowanej. Pochłania pasjami reportaże i biografie intrygujących ludzi, a za kawałek śliwkowej strudli na ciepło z lodami mogłaby dać się pociąć.

Fundacja
Rak’n’Roll. Wygraj Życie!
Al. Wilanowska 313A
02-665 Warszawa
NIP: 9512296994
zobacz na mapie
22 841 27 47
biuro@raknroll.pl
BNP PARIBAS:
39 1600 1462 1893 9704 1000 0001
KRS 0000338803
zbieraj na Facebooku
Rak'n'Roll @ Facebook
Rak'n'Roll @ Instagram
Rak'n'Roll @ Twitter
Rak'n'Roll @ LinkedIn
Sklep Rak'n'Roll