Ludzie

Zarząd Fundacji

MONIKA DĄBROWSKA
Prowadzę Rolling, zarządzam Fundacją (funkcja pełniona społecznie)
Mama 4 dzieci (Janka, Ani, Mai i Gabrysi) i jedna z bohaterek projektu „Boskie Matki”. Prywatnie także przyjaciółka Magdy Prokopowicz. Projektantka wnętrz i graficzka, prowadzi własną pracownię projektową KURNIKart. W 2004 r. zdiagnozowano u niej raka jelita grubego. Po wielomiesięcznej walce z chorobą – wygrała! Choroba nie wróciła i dziś chce krzyczeć, że raka można pokonać! Z fundacją jest związana od 2010r. Wzięła udział min.: w projektach „Rak’n’Rolling”, „Boskie Matki”, „Uczłowieczanie poczekalni onkologicznych”.

JOANNA ROKOSZEWSKA-ŁOJKO
Zarządzam Fundacją (funkcja pełniona społecznie), prowadzę Program Łeb do Słońca!
Z Fundacją zetknęła się po raz pierwszy, kiedy zachorowała na raka piersi. Leczenie dzięki wsparciu Magdy Prokopowicz i Fundacji zostało zakończone sukcesem.
Absolwentka Uniwersytetu stanowego Columbia Missouri, USA ze specjalizacją w marketingu i reklamie. Od 19 lat związana z branżą reklamową, pracowała między innymi w dużych agencjach sieciowych. Doświadczony menedżer, podróżniczka z zamiłowania.

JACEK MACIEJEWSKI
Opiekuję się marką, zarządzam Fundacją (funkcja pełniona społecznie)
Ukończył Pedagogikę na Uniwersytecie Warszawskim oraz podyplomowe Studium Socjoterapii. Dawno temu pracował w Poradni Psychologicznej. Od 1996 r. zajmuje się reklamą. Wymyślił nazwę i określił sposób komunikowania się Fundacji Rak’n’Roll. Odpowiada za większość akcji fundacyjnych: „Kalendarz Gwiazd”, „Boskie Matki”, „Daj włos!”, „Zbieramy na cycki, nowe fryzury i dragi”, „Gadaj*Badaj”, „Pięknołyse” i in. Po śmierci Magdy Prokopowicz, przez niemal rok, pełnił funkcję Prezesa Fundacji.
Żonaty z Moniką, tata Mikołaja. Dużo jeździ na rowerze, także na maratonach MTB.

Rada Fundacji

JERZY GIERMEK
Leczył Magdę, to dzięki niemu urodziła Leona. Poproszony o zasiadanie w Radzie, od początku jest dobrym duchem Rak’n’Rolla. Jego znakomita fachowość i wyjątkowa osobowość są dla nas niezwykle cenne. Trudno sobie wyobrazić Program Boskie Matki bez niego. Pan Doktor na co dzień pracuje w Centrum Onkologii w Warszawie.

ANDRZEJ ŚWIETLIK
Komunikacja Rak’n’Rolla stała się tym, czym jest, dzięki Andrzejowi Świetlikowi, w którego studio powstały pierwsze, najważniejsze projekty. Od początku z nami, z całym talentem wybitnego polskiego fotografika i człowieka z sercem najszczerszym.

JAROSŁAW WOJTCZAK
Magda była Prokopowicz po Mężu, a z domu Wojtczak. Jarek to Jej brat. W sumie tyle by wystarczyło, żeby zasiadać w Radzie Fundacji. Trzeba jednak dodać, że Jarkowi zawsze zależało na pielęgnowaniu tej schedy po Siostrze i na jego wsparcie nieustająco możemy liczyć. Fajnie jest też mieć trochę magdzinego DNA w Radzie :).

Zespół Fundacji

MARTA BEDNAREK
Prowadzę sprawy prawne i administracyjne, szkolę z profilaktyki
Z wykształcenia dziennikarka, psycholog i prawnik. Jest certyfikowaną terapeutką metody EMDR I i II stopnia. Ze światem organizacji pożytku publicznego związana od kilku lat, wcześniej pełniła funkcję dyrektora Fundacji Szansa dla Niewidomych. W roku 2000 raknrollowo wyrollowała raka i stała się przykładem na to, że nie ma sytuacji beznadziejnych, a wyzdrowieć można, na każdym etapie choroby. Prywatnie miłośniczka wszelkich akwenów wodnych, z naciskiem na morze, racjonalistka z pewną dozą optymizmu, poszukiwaczka rozwiązań.

MAŁGORZATA CISZEWSKA-KORONA
Pomagam rozmową, opiekuję się Boskimi Matkami
Psychoonkolog i mediator rodzinny. Jej zawód to jednocześnie pasja. Sama dwukrotnie chorowała na raka. Doświadczenie bardzo pomaga jej w kontakcie z osobami, które chorują i ich bliskimi.
Jest osobą ciekawą świata i ludzi. Lubi podróżować na rowerze, pływać i gotować.

TERESA FILIPOWSKA
Pomagam prowadzić komunikację organizacji
Humanistka i myślicielka, lubi uczyć się o ludziach, a jeszcze bardziej ich poznawać. Absolwentka polonistyki na UMCS w Lublinie i studiów podyplomowych User Experience Design na SWPS we Wrocławiu. W fundacji zajmuje się komunikacją, głównie tą w social mediach.

EMILIA KLIMASARA
Pomagam prowadzić komunikację organizacji
Związana z sektorem pomocy humanitarnej i rozwojowej, współpracuje z organizacjami non-profit w zakresie tworzenia i komunikowania projektów społecznych. Pomaga markom rozwijać CSR (społeczną odpowiedzialność biznesu) oraz podpowiada, jak mówić o innych, by nikogo nie krzywdzić.
Uważa, że wszystko zaczyna się od języka, wierzy w ukrytą moc składni i odpowiedniego połączenia głosek (faworyzuje nazwiska z „r” w środku). Po kilku latach życia w mieście wróciła na wieś i nie ma zamiaru się z niej wyprowadzać.
Absolwentka Retoryki stosowanej, Relacji międzykulturowych oraz Podyplomowych studiów pomocy humanitarnej.

ŁUKASZ KOŚCIUCZUK
Organizuję Wsparcie Finansowe od Darczyńców
Popularyzator idei nadawania charytatywnego sensu różnym aktywnościom: od urodzin, przez maratony, po małe weekendy i rocznice współdzielenia konta na Netflixie. Osobowość Marketingu Roku 2012 za innowacyjne działania w mediach (kampania „Autyzm wprowadza zmysły w błąd” Fundacji SYNAPSIS). Z wykształcenia psycholog społeczny. Lubi się zmęczyć. Właściciel niezliczonej ilości butów biegowych. Od lat skutecznie rezygnuje z terapii chronicznego poczucia obowiązku.

AGATA KREFT
Witam w Rak’n’Roll
Mistrzyni makijażu i charakteryzacji, z pasją wprowadza Podopieczne w tajniki pielęgnowania urody i wydobywania naturalnego piękna. Swoją dokładność i zorganizowanie wykorzystuje w dbaniu o dobre funkcjonowanie biura. Czas wolny dzieli między spacery i zabawy z dwuletnim czekoladowym labradorem Lucjanem, czytanie kryminałów i oglądanie dokumentów na Netfliksie.

AGATA KRYŚ
Optymalizuję procesy technologiczne, tworzę grafiki
Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i Łodzi. Osoba, która widzi kolory wszędzie i ceni każdy moment życia. Doświadczenia Dolnośląskiego Centrum Onkologii pokazały jej, że wrażliwość i wsparcie może odmienić cudzy los. Miłośniczka kultury koreańskiej, azjatyckiej kuchni oraz praktyki tai chi.

KATARZYNA KUJAWA
Pomagam Organizować Wsparcie Finansowe od Darczyńców
Z wykształcenia pedagog i specjalista od podatków. Od kilku lat współpracuje z organizacjami pożytku publicznego. W pracy najważniejsze dla niej jest poczucie misji, a nie odległość, dlatego w drodze z domu do Rak’n’Rolla przemierza 140 km. Wierzy, że tabelki, wykresy, zestawienia i analizy mają moc przywracania nadziei. Prywatnie ma kota na punkcie swojego psa. Wspólne wyprawy, małe i duże dają jej energetycznego kopa na cały dzień. Jednak jak na prawdziwą jesieniarę przystało, serialowy maraton pod miękkim kocem, z „wiaderkiem” herbaty z miodem, to Kasi przepis na wieczór idealny.

ALEKSANDRA KUNA
Zajmuję się Fundraisingiem Korporacyjnym
Absolwentka Turystyki i Rekreacji. Całe życie w ruchu i w podróży. Uwielbia sport, czas wolny spędza w ukochanych Tatrach. W działaniach Fundacji zarządza projektami i poszukuje partnerów do ich realizacji. Nigdy się nie poddaje!

WIOLETTA LIBERADZKA
Zajmuję się programem Rolling i Wolontariuszami
Całym sercem oddana misji Fundacji, sama przeszła przez raka. W dotychczasowym życiu zawodowym przez kilkanaście lat związana była z hotelarstwem, jednocześnie angażując się w wolontariaty i działalność społeczną. Ukończyła studia na Wydziale Humanistycznym UWM i Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej. Mieszkała na trzech kontynentach, dwukrotnie okrążyła Ziemię, z ciekawością zjada najdziwniejsze potrawy. Chętnie tworzy okazje do tego, by ludzie mogli się ze sobą spotkać i dzielić się tym, co najlepsze.

NINA MĘŻYK
Zajmuję się Fundraisingiem Korporacyjnym
Chce po sobie zostawić trochę lepszy świat. Z wykształcenia socjolożka. Interesują ją zmiany społeczne i wpływ człowieka na planetę. Kocha gotować i jeść. Uwielbia teatr, lubi literaturę faktu i podróże. Większość wolnego czasu spędza na spacerach i zabawie z ukochanym psem.

AGNIESZKA JOANNA MIROWSKA (Mirka)
Opiekuję się Podopiecznymi w Programie Łeb do Słońca!, prowadzę Programy: IpoRaku oraz Biblioteczki Rak’n’Rolla
Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Nie zna pojęcia braku czasu, nigdy nie odmawia, nad wszelkie dobra doczesne ceni sobie bliskość drugiego człowieka. Marzenia spełnia pomagając innym, jednak największym spełnieniem byłaby misja w Afryce, gdzie mogłaby dać z siebie wszystko. Kocha maratony fitness, wielbicielka kultury hiszpańskiej. Od wielu lat aktywnie działająca wolontariuszka wielu organizacji pożytku publicznego. Niezwykle wrażliwa na ludzką krzywdę, optymistka, nastawiona na działanie. Ceni sobie czas spędzony z przyjaciółmi.

OLGA MYŚLIŃSKA
Prowadzę komunikację organizacji (PR, SoMe, kampanie społeczne)
Od wielu lat tworzy i wdraża strategie komunikacyjne dla sektora medycznego. Nieustannie poszukuje idei i rozwiązań, które zachęcą do profilaktyki i dobrego stylu życia. Lubi śpiewać, co regularnie czyni w Chórze Kameralnym Sirenes.

DOROTA OSICA
Dbam o finanse Fundacji
Absolwentka studiów o kierunku finanse i rachunkowość oraz prawo pracy i ubezpieczeń społecznych. Od ok. 13 lat zajmuje się finansami. Przez ostatnie 8 lat rozwijała kompetencje w zakresie zarządzania finansami fundacji i jest to obszar, który daje jej dużo satysfakcji i w którym czuje się najlepiej. Wolny czas spędza z przyjaciółmi oraz jeżdżąc na rowerze. Jeśli kuchnia, to najlepiej grecka.

WERONIKA PRZYCHODZIEŃ (urlop macierzyński)
Pomagam Organizować Wsparcie Finansowe od Darczyńców
Absolwentka biologii. W działaniach fundaraisingowych najbardziej kręcą ją tabelki i wykresy, czyli cała analityczna strona zbierania funduszy. Pasjonatka wspinaczki wysokogórskiej.

KASIA PYTAŚ-OBRZYDZIŃSKA
Witam w Rak’n’Roll, ogarniam Wolontariuszy, współpracuję z Partnerami Programu Daj Włos!
Jestem mamą dwóch wspaniałych synów Antka i Janka, w wolnych chwilach czytam kryminały i biografie. Jestem optymistką, która nie odmawia nikomu pomocy, zawsze chętna do działania i pełna wiary w drugiego człowieka. Kocham włoską kuchnię.

ALEKSANDRA SKWAREK
Opiekuję się Podopiecznymi w Programie Łeb do Słońca!
Absolwentka psychologii o specjalizacji klinicznej na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS oraz studentka studiów podyplomowych z zakresu psychologii sportu na warszawskim AWF-ie. Sen z powiek nieustannie spędza jej wszechstronny rozwój. Od lat związana z szeroko pojętym obszarem wolontariatu. Nie spocznie, póki nie pomoże innym. Najbardziej ceni sobie bezpośredni kontakt z pacjentami, którzy nadają jej pracy poczucie sensu i spełnienia. Poza tym niespokojna dusza, której ukojenie dają latynoskie rytmy, podróże „małe i duże” oraz czas spędzony w gronie rodziny.

KAMILA STĘPIEŃ
Prowadzę Program Daj Włos!, organizuję warsztaty dla Podopiecznych
W Fundacji odpowiedzialna za projekty i warsztaty. Absolwentka Psychologii na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS. Z Rak’n’Rollem związała się jeszcze za życia Magdy Prokopowicz, która przekazała jej entuzjazm i wiarę w głęboki sens bezpośrednich kontaktów z chorymi, m. in. w ramach organizowanych w wielu miastach Warsztatów Pięknościowych. Prywatnie żona Franka, mama Lenki i Witusia. Uwielbia dobre kino i muzykę elektroniczną; fanka dobrego designu.

BEATA WACH
Opiekuję się Podopiecznymi w Programie Łeb do Słońca!, prowadzę Program Wyskoki Kulturalne
Absolwentka wydziału pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego. Posiadaczka ciepłego, niskiego głosu, którym przez lata „czarowała” widownie warszawskich, teatralnych scen. Z czasem teatr zmieniła na organizację pozarządową, ale głos pozostał ten sam. Zaklina nim teraz rzeczywistość, by niemożliwe stało się możliwym. W przerwach namiętnie słucha jazzu i muzyki improwizowanej. Pochłania pasjami reportaże i biografie intrygujących ludzi, a za kawałek śliwkowej strudli na ciepło z lodami mogłaby dać się pociąć.

Fundacja
Rak’n’Roll. Wygraj Życie!
Al. Wilanowska 313A
02-665 Warszawa
NIP: 9512296994
zobacz na mapie
22 841 27 47
biuro@raknroll.pl
BNP PARIBAS:
39 1600 1462 1893 9704 1000 0001
KRS 0000338803
zbieraj na Facebooku
Rak'n'Roll @ Facebook
Rak'n'Roll @ Instagram
Rak'n'Roll @ Twitter
Rak'n'Roll @ LinkedIn
Sklep Rak'n'Roll