Pięknołyse

Wiemy, że włosy są niezwykle ważnym atrybutem kobiecego wyglądu, a ich utrata to dla kobiet bardzo przykry moment. Dlatego też chcieliśmy zrobić coś co sprawi, że kobiety, które straciły włosy po chemioterapii poczują się trochę lepiej, a łyse stanie się po prostu piękne.

Tak właśnie powstały „Pięknołyse” – jeden z naszych projektów terapeutyczno-artystycznych. Chcieliśmy również oswoić szerokie otoczenie z wizerunkiem kobiet, które utraciły włosy w skutek chemioterapii i przekonanać, że nawet bez włosów można wyglądać naprawdę pięknie i niezwykle kobieco.

Nawiązaliśmy współpracę z utalentowanymi fotografami – Andrzejem Świetlikiem, Katarzyną Fortuną oraz Darią Matczuk, którzy w sposób artystyczny pokazali piękne, łyse kobiety po chemioterapii. Wyjątkowe modelki – Monika Gawron, Agnieszka Kiedrowska, Monika Kowalczyk i Joanna Zielewska miały odwagę pozować poddając się zaproponowanym przez fotografów stylizacjom.

Wyniki tej współpracy – 11 „Pięknołysych” fotografii można było oglądać w przestrzeni publicznej nin. w foyer Sceny na Woli im. T. Łomnickiego Teatru Dramatycznego, foyer Sceny im. G. Holoubka w Pałacu Kultury i Nauki. Wystawie w Teatrze Dramatycznym towarzyszyła premierze sztuki „Gry ekstremalne” opartej na historii zmarłej na glejaka mózgu Ewy Gawlikowskiej-Wolff.


Fundacja
Rak’n’Roll. Wygraj Życie!
Al. Wilanowska 313A
02-665 Warszawa
NIP: 9512296994
zobacz na mapie
22 841 27 47
biuro@raknroll.pl
BNP PARIBAS:
39 1600 1462 1893 9704 1000 0001
KRS 0000338803
zbieraj na Facebooku
Rak'n'Roll @ Facebook
Rak'n'Roll @ Instagram
Rak'n'Roll @ Twitter
Rak'n'Roll @ LinkedIn
Sklep Rak'n'Roll