TYLKO POCZTĄ lub KURIEREM, ale: tak! Wznawiamy przyjmowanie włosów w programie Daj Włos! Warkocze wysyłajcie, jak dotychczas, na adres: Fundacja Rak’n’Roll/ Daj Włos!, Al. Wilanowska 313a, 02-665 Warszawa. Resztą zajmiemy się my! Dziękujemy za Waszą cierpliwość!

Peruki z naturalnych włosów są refundowane przez NFZ do wysokości niewielkiego limitu (250 zł), a ich cena jest wysoka. Dlatego od 9 lat pomagamy kobietom w trakcie chemioterapii wyglądać dobrze – w Programie Daj Włos! otrzymują one peruki bezpłatnie. Każdy może obciąć włosy w dobrym celu i przekazać je do Rak’n’Rolla. Dalej powędrują do perukarni Rokoko, która zrobi dla Pań wygodne i piękne peruki, o ile… no właśnie – koniecznie poznaj:

5 bardzo ważnych zasad.
Każde zaniedbanie, cenny dar zamienia w bezwartościowy
materiał do utylizacji.

Niech Twój dar będzie piękny i mądry.

Daj (Dobry!) Włos

1. Włosy rozjaśniane nie nadają się na perukę.
Jeśli Twoje włosy były kiedykolwiek rozjaśniane – niestety, ich struktura nie pozwala na wykorzystanie ich na perukę. Możesz pomóc chorym kupując warkocz na stronie lub wspierając Fundację Rak’n’Roll w inny sposób (raknroll.pl)

2. Ścinane włosy muszą mieć 25 cm lub więcej.
Nie może być mniej. Nie jest tu istotne, że bardzo chcesz lub masz specjalną okazję. Długość włosów nie jest przedmiotem negocjacji. Jeśli będą miały mniej, nie będzie można z nich utkać peruki.

3. Muszą być umyte bez odżywki.
Po użyciu odżywki lub maski włosy stają się zbyt śliskie, by tkać z nich peruki. Zetnij włosy w ich naturalnej kondycji.

4. Pakowane do wysyłki – muszą być suche.
Wilgoć pozostawiona na włosach sprawi, że dłużej leżąc w kopercie – spleśnieją.

5. Muszą być splecione w warkocze.
Osoba pracująca nad peruką musi mieć 100% pewność gdzie jest nasada włosa, a gdzie końcówka. Tylko włosy w warkoczu dają taką czytelność. Muszą być solidnie związane gumką na obu końcach.

Jeżeli Twoje włosy są tak przygotowane, wypełnij oświadczenie online, wydrukuj, podpisz i prześlij do Fundacji wraz z warkoczami.

Twoje dane są nam potrzebne, by potwierdzić bezpłatne przekazanie włosów przez Ciebie oraz móc się z Tobą skontaktować, gdy włosy dotrą do Fundacji. Podziękowanie trafi na adres e-mail, który podasz.

Wypełnij formularz – to pierwszy krok, by pomóc. Zaznacz potrzebne zgody i zapisz dane. Pojawi się plik w formacie pdf. Zapisz go, wydrukuj i podpisz. Włóż go do koperty razem z włosami.

Twoje dane są bezpieczne pod kodem QR. Można je odkodować tylko korzystając z naszej aplikacji.

Daj wsparcie kobietom w trakcie leczenia onkologicznego!

Wpłać

Sprawdź włos! Włosy wysłane, a potwierdzenie nie dotarło?

Uruchomiliśmy narzędzie do sprawdzania czy Twoje włosy dotarły do Fundacji. Naciśnij przycisk Sprawdź włos!, wybierz sposób wysłania włosów (samodzielnie lub przez salon), w polu wpisz email podany w oświadczeniu i sprawdź! Aplikacja przeszukuje bazę danych od 2016 roku. Jeśli aplikacja nie znajdzie Twojego maila, skontaktuj się z nami pod adresem: biuro@raknroll.pl

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Program Daj Włos! wspiera:
Fundacja
Rak’n’Roll. Wygraj Życie!
Al. Wilanowska 313A
02-665 Warszawa
NIP: 9512296994
zobacz na mapie
22 841 27 47
biuro@raknroll.pl
BNP PARIBAS:
39 1600 1462 1893 9704 1000 0001
KRS 0000338803
zbieraj na Facebooku
Rak'n'Roll @ Facebook
Rak'n'Roll @ Instagram
Rak'n'Roll @ Twitter
Rak'n'Roll @ LinkedIn
Rak'n'Roll @ Open FM