Informacje dla Salonów Fryzjerskich chcących przystąpić do programu Daj Włos!

Program Daj Włos! Fundacji Rak’n’Roll trwa od 2011 r.! Dzięki niemu, tysiące Darczyńców mogły dokonać pięknego gestu oddania swoich włosów lub przekazania datku na zakup peruk z włosów syntetycznych, by rozpromienić trudny czas choroby i dać siłę kobietom w trakcie leczenia onkologicznego. Tego programu nie byłoby bez wsparcia właścicieli i pracowników salonów fryzjerskich w całej Polsce!

Dziękujemy, że chcecie wesprzeć nas w pomaganiu osobom w trakcie choroby nowotworowej i podjąć się odpowiedzialności oceny włosów Darczyńców oraz prawidłowego przygotowania warkoczy dla perukarni. To bardzo ważny etap całego procesu!

Jak salon fryzjerski może wesprzeć program Daj Włos! ?
To od Ciebie zależy, jak bardzo zaangażujesz się w pomoc. Dla nas warunkiem koniecznym do podjęcia współpracy jest Twoje zaangażowanie i dopilnowanie jakości włosów przekazywanych na peruki. Wszystkie włosy, jakie do nas wyślesz lub przekażesz Darczyńcy do wysłania:

 • muszą mieć 35 cm lub więcej (długość rozpuszczonego pasma).
 • nie mogą być to włosy kiedykolwiek farbowane i/lub rozjaśniane.
 • muszą być umyte bez odżywki.
 • pakowane do wysyłki – muszą być suche.
 • muszą być splecione w warkocze i zabezpieczone gumkami na obu końcach, aby nie rozplotły się w trakcie podróży pocztą.

Wszystkie te elementy są bardzo ważne, bo pominięcie któregokolwiek, cenny dar zamienia w bezwartościowy materiał do utylizacji.

Jednak są jeszcze inne kwestie, co do których musisz podjąć decyzję. Zanim przystąpisz do programu zastanów się, czy:

1. Przygotowanie i strzyżenie włosów przekazywanych na program Daj Włos! będzie w Twoim salonie bezpłatne czy odpłatne?
Nasza umowa nie reguluje poziomu odpłatności za usługę ani nie wskazuje limitu cięć na program, pozostawiamy tę decyzję właścicielom salonów. Jednak konieczne jest otwarte informowanie klientów o zasadach w Waszym salonie już przy zapisach na wizytę.

2. Włosy prześle do Fundacji Darczyńca, czy zrobisz to samodzielnie?
Zależy nam, aby włosy docierały do Fundacji i perukarni jak najszybciej. Dlatego zachęcamy do umożliwienia samodzielnej wysyłki Darczyńcom. W tym celu przygotowaliśmy zaadresowane koperty, które salony partnerskie zamawiają (30szt. – 10 zł, 50szt. – 15 zł) w Fundacji i przekazują wraz ze ściętymi warkoczami Darczyńcy do wysyłki. Darczyńca będzie mógł sam zdecydować, jaką firmą wyśle włosy i monitorować ich drogę.

Jeśli jednak zdecydujesz, że w Twoim salonie przygotowanie włosów do przekazania na program Daj Włos! będzie bezpłatne i zależy Ci na samodzielnej wysyłce zebranych warkoczy do Fundacji, możesz to zrobić. Sprawne dostarczanie włosów po ścięciu jest dla nas bardzo ważne, dlatego należy je wysłać do 10 dni od ścięcia pierwszych włosów w danej paczce. Konieczne jest też poinformowanie Fundacji o podjętej decyzji (wyślij mail na adres: katarzyna@raknroll.pl). Zależy nam na tym, aby włosy mogły pomagać jak najszybciej od ścięcia, a Darczyńcy mogli otrzymać potwierdzenie i podziękowanie od Fundacji krótko po oddaniu włosów.

Poniżej przedstawiamy warunki współpracy oraz formularz zgłoszeniowy.

Salon przystępujący do programu Daj Włos! podejmuje się:

Przygotowania włosów zgodnie z zasadami:

 • Ścinane włosy muszą mieć 35 cm lub więcej.
 • Nie mogą być to włosy kiedykolwiek farbowane i/lub rozjaśniane.
 • Muszą być umyte bez odżywki.
 • Pakowane do wysyłki – muszą być suche.
 • Muszą być splecione w warkocze i zabezpieczone gumkami na obu końcach, aby nie rozplotły się w trakcie podróży pocztą.

Wszystkie te elementy są bardzo ważne, bo pominięcie któregokolwiek, cenny dar zamienia w bezwartościowy materiał do utylizacji.

 • Poinformowania Darczyńcy o konieczności wypełnienia oświadczenia online, dostępnego na stronie www.raknroll.pl/dajwlos a następnie jego wydrukowania, podpisania i dołączenia do przesyłki. W przypadku wysyłki włosów przez Salon, Darczyńca musi wypełnić i wydrukować oświadczenie przed wizytą w salonie.
 • Zamówienia odpłatnych materiałów – zaadresowanych zwrotnie kopert programu Daj Włos! (pakiet 30 szt. za 10 zł oraz 50 szt. za 15 zł), z wyjątkiem sytuacji, gdy salon strzyże włosy bezpłatnie i samodzielnie przesyła do Fundacji.
 • Przekazania Darczyńcy koperty programu Daj Włos!, aby mógł samodzielnie przesłać warkocze do Fundacji, z wyjątkiem sytuacji, gdy salon strzyże włosy bezpłatnie i przesyła do Fundacji.

Po przystąpieniu do grona salonów partnerskich (podpisanie umowy) otrzymują Państwo:

 • certyfikat potwierdzający przystąpienie do programu
 • plakat
 • ulotki
 • naklejki na lustra
 • 35 cm drewniane miarki
 • instrukcję ścinania włosów

Ponadto salon jest umieszczony na liście salonów partnerskich wraz z numerem kontaktowym, dostępnej na stronie www.raknroll.pl/dajwlos

Najczęściej zadawane pytania:

1. Jak nawiązać współpracę z Fundacją w ramach programu Daj Włos! ?
Poniżej dostępny jest formularz zgłoszeniowy, który należy wypełnić. Po jego przesłaniu pracownik fundacji skontaktuje się na podany adres mailowy.
2. Czy muszę informować Fundację na jakich zasadach strzygę włosy?
Nie, chyba że włosy strzyżone są bezpłatnie i chcesz wysyłać je samodzielnie. Wtedy bardzo prosimy o poinformowanie pracownika fundacji o podjętej decyzji. Prosimy wysłać mail na adres: katarzyna@raknroll.pl
3. Jak często muszę wysyłać paczki z włosami jeśli strzyżenia wykonuję bezpłatnie i samodzielnie przesyłam włosy?
Przesyłki powinny być wysyłane nie później niż 10 dni od ścięcia pierwszych włosów w paczce. Zależy nam na szybszym przepływie włosów. Tak żeby mogły pomagać jak najszybciej od ścięcia i nie leżały zbyt długo w salonie, a Darczyńcy mogli otrzymać potwierdzenie i podziękowanie od Fundacji krótko po oddaniu włosów.
4. Czy koperty dla Darczyńców można domawiać, czy trzeba zaopatrzyć się na cały rok?
Zamówienia na koperty przyjmowane są cały czas. Należy wysłać zamówienie wraz z potwierdzeniem przelewu na adres: katarzyna@raknroll.pl
5. Kiedy dane mojego salonu pojawią się na liście salonów partnerskich?
W dniu podpisania umowy przez Fundację i przygotowania paczki z umową oraz materiałami promocyjnymi, wysyłamy maila z powitaniem w gronie salonów partnerskich. Od tego dnia dane salonu będzie można znaleźć na naszej liście salonów partnerskich zamieszczonej na stronie internetowej.
6. Jak mogę odejść z programu Daj Włos! ?
Salon może wycofać się z programu Daj Włos! w każdej chwili. Wystarczy wysłanie wypowiedzenia umowy na adres email: katarzyna@raknroll.pl lub listu tradycyjnego na adres: Fundacja Rak’n’Roll, Program Daj Włos!, al. Wilanowska 313A, 02-665 Warszawa. Salon jest usuwany z listy salonów partnerskich po otrzymaniu wypowiedzenia umowy.

Jeśli chcesz, aby Twój salon przystąpił do programu Daj Włos!, wypełnij poniższy formularz. Koordynator programu skontaktuje się z Tobą, aby dopełnić formalności.

Jeśli masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z Opiekunem Partnerów Programu Daj Włos!:
Katarzyna Pytaś-Obrzydzińska
email: katarzyna@raknroll.pl
tel.: 780 148 695

Formularz zgłoszenia salonu fryzjerskiegoW celu poprawnego wysłania formularza zaznacz pole "Nie jestem robotem", a następnie wyślij formularz.

Fundacja
Rak’n’Roll. Wygraj Życie!
Al. Wilanowska 313A
02-665 Warszawa
NIP: 9512296994
zobacz na mapie
22 841 27 47
biuro@raknroll.pl
BNP PARIBAS:
39 1600 1462 1893 9704 1000 0001
KRS 0000338803
zbieraj na Facebooku
Rak'n'Roll @ Facebook
Rak'n'Roll @ Instagram
Rak'n'Roll @ Twitter
Rak'n'Roll @ LinkedIn
Sklep Rak'n'Roll