Zostań podopiecznym

W Fundacji Rak’n’Roll wierzymy, że można żyć dobrze, godnie i z radością pomimo raka. Ta idea przyświeca nam, gdy codziennie działamy na rzecz naszych Podopiecznych. Chcemy, by każdy kto jest pod naszą opieką cieszył się kolejnymi dniami i czuł, że zawsze można znaleźć moment dobry, by wystawić… „Łeb do Słońca!”.

W przechodzeniu przez raka każdy ma inne potrzeby

W programie Łeb do Słońca! wspieramy osoby chore onkologicznie, które potrzebują zebrać środki na pogłębioną diagnostykę, leczenie i zabiegi nierefundowane, intensywną rehabilitację czy pokrycie kosztów związanych z leczeniem lub konsekwencjami leczenia raka. Dzielimy się wiedzą i doświadczeniem w wielu aspektach związanych z chorobą. Jesteśmy blisko naszych Podopiecznych i na bieżąco proponujemy rozwiązania, które pomagają w codzienności.

Jeśli potrzebujesz takiego wsparcia, wypełnij wstępny formularz zgłoszeniowy online. Gdy tylko go otrzymamy, Opiekunka Podopiecznego skontaktuje się z Tobą i poprowadzi Cię przez dalszy proces. Zasady udzielania przez nas pomocy w programie Łeb do Słońca! są określone w dokumencie ZASADY FUNDACJI RAK’N’ROLL. WYGRAJ ŻYCIE! DOTYCZĄCE ZAKRESU UDZIELANEJ POMOCY. Zapoznaj się z nimi przed wypełnieniem formularza.

Oprócz pomocy indywidualnej oferujemy kilka stałych form wsparcia, z których Podopieczni mogą skorzystać bezpłatnie. Sprawdź na: Szukam pomocy

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi
Aby zostać Podopiecznym Fundacji należy wypełnić formularz online na stronie: https://www.raknroll.pl/szukam-pomocy/zostan-podopiecznym/#formularz . Opiekun Podopiecznego skontaktuje się z osobą chcącą zostać Podopiecznym, wytłumaczy wszelkie zasady oraz poprosi o przesłanie potrzebnych dokumentów medycznych i finansowych na adres Fundacji

Dokumenty niezbędne do rozpoczęcia procedury to:

  • wypełniony ostateczny formularz zgłoszeniowy (wzór otrzymasz od Opiekuna Podopiecznego)
  • wynik badania histopatologicznego potwierdzający diagnozę
  • ostatnie karty informacyjne lub wyniki badań poświadczające o aktualnym leczeniu onkologicznym, – zalecenie terapeutyczne ze wskazaniem leku lub procedury (np. operacji) oraz jego wycena z apteki przyszpitalnej/działu księgowości (w przypadku leku nierefundowanego/operacji) na który Pacjent chce zbierać środki
  • orzeczenie o niepełnosprawności (jeśli jest)
  • orzeczenie o niezdolności do pracy (jeśli jest)

Podopiecznym Fundacji Rak’n’Roll może zostać osoba pełnoletnia, która jest chora na nowotwór złośliwy i ma konkretny cel zbiórki związany z leczeniem onkologicznym lub jego następstwami.

Na rozpatrzenie zgłoszenia i weryfikację dokumentacji mamy 30 dni, jednak zazwyczaj czas ten jest krótszy.

Pobieramy 3% prowizji od sumy środków zgromadzonych przez rok (lub czas trwania umowy) na subkoncie. Opłata przeznaczana jest na obsługę administracyjno-księgową subkonta Podopiecznego, zgodnie z umową.

Nie pobieramy prowizji, gdy Podopieczny wpłaca własne środki na subkonto. Jeśli Podopieczny wpłaca całą kwotę niezbędną do podjęcia leczenia, nie tworzymy profilu Podopiecznego na naszej stronie internetowej, nie jest możliwe też zbieranie środków z 1,5%.

Refundujemy wszystkie wydatki, które są związane z leczeniem lub jego konsekwencjami. Jednak każdy z nich musi być związany z zaleceniem lekarza onkologa oraz mieścić się w zakresie medycyny konwencjonalnej. Dodatkowo, refundacja jest możliwa tylko do wysokości zgromadzonych na subkoncie środków. Podopieczny rozlicza się na podstawie faktur wystawionych na Fundację.

Będąc naszym Podopiecznym możesz starać się o wsparcie w innych organizacjach. Sprawdź, czy taka możliwość jest też w organizacji, do której chcesz zwrócić się o pomoc. Zachęcamy jednak do stworzenia jednej zbiórki, dzięki temu Twoim znajomym łatwiej będzie zapamiętać, gdzie mogą pomóc.

Zgodnie z umową zawartą pomiędzy Podopiecznym a Fundacją i regulaminem, środki z subkonta Podopiecznego przechodzą na cele statutowe Fundacji.

Jeśli wśród naszych Podopiecznych jest osoba z historią podobną do Twojej i wyrazi chęć rozmowy, Twój Opiekun przekaże Ci kontakt lub pomoże Wam się skontaktować.

Osoba, która jest Podopiecznym Fundacji Rak’n’Roll i zbiera aktywnie środki na swojej zbiórce może dodatkowo zbierać środki z 1,5% podatku. Ważne jest to aby w zeznanie podatkowe wpisać KRS Fundacji 0000338803 oraz w celu szczegółowym imię i nazwisko Podopiecznego.

Formularz zgłoszeniowy

W celu poprawnego wysłania formularza zaznacz pole "Nie jestem robotem", a następnie wyślij formularz.
Fundacja
Rak’n’Roll. Wygraj Życie!
Al. Wilanowska 313A
02-665 Warszawa
NIP: 9512296994
zobacz na mapie
22 841 27 47
biuro@raknroll.pl
BNP PARIBAS:
39 1600 1462 1893 9704 1000 0001
KRS 0000338803
zbieraj na Facebooku
Rak'n'Roll @ Facebook
Rak'n'Roll @ Instagram
Rak'n'Roll @ Twitter
Rak'n'Roll @ LinkedIn
Sklep Rak'n'Roll