Rak’n’Talk to podcast, który pomaga przechodzić przez raka.
Jednak rozmowy mają tu znacznie szerszy horyzont. Choroba jest jego częścią, czasem dominuje. Jak to w życiu. Lecz jest w nim też miejsce na pasje, miłość, seks, na… wystawianie „łba do słońca”! Chcieliśmy, żeby było mądrze i treściwie. Rozmowy prowadzi Mateusz Luft. Rak’n’Talk powstał we współpracy Fundacji Rak’n’Roll i Voice House.

Odc. 1:Magda Prokopowicz. Tak się zaczęło
„Myśl pozytywnie i uśmiechaj się szeroko, możesz być szczęśliwy nawet z rakiem!”. Tak mówiła Magda Prokopowicz, która założyła Fundację Rak’n’Roll w 2009 roku. Kiedy chorowała na raka była w ciąży, a lekarze namawiali ją do jej usunięcia. Nie zrobiła tego.
Tak zaczyna się historia Magdy oraz jej fundacji. W pierwszym odcinku podcastu Rak’n’Talk posłuchaj rozmowy Mateusza Lufta z osobami, które dziś są odpowiedzialne za fundację: Jackiem Maciejewskim oraz Moniką Dąbrowską.

Odc. 2:Język raka. Jak mówić o chorobie
Słowo „rak” brzmi dla wielu przerażająco. Najlepiej na temat tej choroby nie rozmawiać i udawać, że nie istnieje. W kolejnym odcinku Rak’n’Talk będziemy jednak zastanawiać się z ekspertami nad tym, jak o raku mówić. Obecnie o kimś, kto zachorował na raka, mówimy, że poszedł na wojnę, że ktoś „toczy nierówną walkę z chorobą”, „wygrał”, lub „przegrał”. Czy słusznie?
Gośćmi są: prof. Jacek Wasilewski, medioznawca z Uniwersytetu Warszawskiego oraz Jacek Maciejewski z Fundacji Rak’n’Roll. W podcaście usłyszycie również wspomnienia pacjentów i podopiecznych fundacji.

Odc. 3:Wiola. „Nie było wątpliwości. Złośliwy”
Nikt nie wybiera dnia, kiedy usłyszy od lekarza, że „ma raka”. Zdarza się, że zmiany nowotworowe są wykrywane podczas rutynowych badań, w dniu, kiedy bardziej nas obchodzi co w pracy, gdzie spędzić wakacje, albo kiedy myślimy o miłości. Bohaterką kolejnego odcinka podcastu Rak’n’Talk jest Wiola. Poznajcie jej poruszającą historię.

Fundacja
Rak’n’Roll. Wygraj Życie!
Al. Wilanowska 313A
02-665 Warszawa
NIP: 9512296994
zobacz na mapie
22 841 27 47
biuro@raknroll.pl
BNP PARIBAS:
39 1600 1462 1893 9704 1000 0001
KRS 0000338803
zbieraj na Facebooku
Rak'n'Roll @ Facebook
Rak'n'Roll @ Instagram
Rak'n'Roll @ Twitter
Rak'n'Roll @ LinkedIn
Sklep Rak'n'Roll