Rak’n’Talk to podcast, który pomaga przechodzić przez raka.
Jednak rozmowy mają tu znacznie szerszy horyzont. Choroba jest jego częścią, czasem dominuje. Jak to w życiu. Lecz jest w nim też miejsce na pasje, miłość, seks, na… wystawianie „łba do słońca”! Chcieliśmy, żeby było mądrze i treściwie. Rozmowy prowadzi Mateusz Luft. Rak’n’Talk powstał we współpracy Fundacji Rak’n’Roll i Voice House.

Odc. 1:Magda Prokopowicz. Tak się zaczęło
„Myśl pozytywnie i uśmiechaj się szeroko, możesz być szczęśliwy nawet z rakiem!”. Tak mówiła Magda Prokopowicz, która założyła Fundację Rak’n’Roll w 2009 roku. Kiedy chorowała na raka była w ciąży, a lekarze namawiali ją do jej usunięcia. Nie zrobiła tego.
Tak zaczyna się historia Magdy oraz jej fundacji. W pierwszym odcinku podcastu Rak’n’Talk posłuchaj rozmowy Mateusza Lufta z osobami, które dziś są odpowiedzialne za fundację: Jackiem Maciejewskim oraz Moniką Dąbrowską.

Odc. 2:Język raka. Jak mówić o chorobie
Słowo „rak” brzmi dla wielu przerażająco. Najlepiej na temat tej choroby nie rozmawiać i udawać, że nie istnieje. W kolejnym odcinku Rak’n’Talk będziemy jednak zastanawiać się z ekspertami nad tym, jak o raku mówić. Obecnie o kimś, kto zachorował na raka, mówimy, że poszedł na wojnę, że ktoś „toczy nierówną walkę z chorobą”, „wygrał”, lub „przegrał”. Czy słusznie?Gośćmi są: prof. Jacek Wasilewski, medioznawca z Uniwersytetu Warszawskiego oraz Jacek Maciejewski z Fundacji Rak’n’Roll. W podcaście usłyszycie również wspomnienia pacjentów i podopiecznych fundacji.

Odc. 3:Wiola. „Nie było wątpliwości. Złośliwy”
Nikt nie wybiera dnia, kiedy usłyszy od lekarza, że „ma raka”. Zdarza się, że zmiany nowotworowe są wykrywane podczas rutynowych badań, w dniu, kiedy bardziej nas obchodzi co w pracy, gdzie spędzić wakacje, albo kiedy myślimy o miłości. Bohaterką kolejnego odcinka podcastu Rak’n’Talk jest Wiola. Poznajcie jej poruszającą historię.

Odc. 4:Boska Matka. Wyjątkowa historia Aleksandry
„Boskie Matki” to kobiety, które usłyszały diagnozę nowotworową w trakcie ciąży, lub niedługo po urodzeniu dziecka. Jedną z nich jest Aleksandra. Kobieta wyjątkowa, co usłyszycie w najnowszym odcinku podcastu Rak’nTalk. Przedstawiamy Wam historię prawdziwej duchowej siłaczki, która wielokrotnie przeszła drogę od zwątpienia do nadziei. I z powrotem. W poszukiwaniu odpowiedniej terapii zajechała aż do Hiszpanii. Założyła profil na Instagramie na którym udowadnia, że życie z rakiem piersi może być pełne barw. Poznajcie Olę.

Odc. 5:Telefon do psychoonkologa to dla wielu koło ratunkowe
Przyjaciół poznaje się w biedzie, a kiedy tą „biedą” jest choroba, to wystawia na próbę wieloletnie przyjaźnie, związki czy znajomości. Dla jednych sztuką jest towarzyszenie bliskim w chorobie. Inni udają, że temat nie istnieje, bo „rozmowa nie będzie łatwa”. Gościem kolejnego odcinka Rak’nTalk jest Małgorzata Ciszewska-Korona, psychoonkolożka z Fundacji Rak’n’Roll. To do niej zgłaszają się osoby, które właśnie odebrały diagnozę nowotworową. Posłuchajcie, dlaczego telefon do psychoonkologa bywa najlepszym kołem ratunkowym.

Odc. 6:Seks i rak chodzą parami? Dlaczego nie
Kto powiedział, że chorując na raka, musimy być pacjentami całą dobę?! Życie nie musi być zawieszone na kołku na czas terapii. Wręcz odwrotnie, choroba może być dobrą okazją do przemyślenia różnych aspektów naszego życia, a szczególnie tak ważnego elementu, jakim jest seks.
Gościem najnowszego odcinka podcastu Rak’n’Talk jest Alicja Długołęcka, edukatorka seksualna i psychoterapeutka, wykładowczyni akademicka, pracująca w Centrum Terapii Lew Starowicz.

Odc. 7:Jak powstaje rak?
Zanim powstanie rak, po drodze musi pojawić się wiele nieszczęśliwych przypadków, które sprawią, że mechanizmy obronne organizmu nie zadziałają. Jak to jest możliwe?O to, w najnowszym odcinku Rak’n’Talk, Mateusz Luft zapyta profesora nauk medycznych Janusza Siedleckiego, kierownika zakładu Onkologii Molekularnej i Translacyjnej w Narodowym Instytucie Onkologii. Pan profesor krok po kroku rozłoży na części cały proces powstawania raka.

Odc. 8:Adam. Oto siła, którą ma.
Dzisiaj przemówi Adam. Jego historia łączy w sobie skrajności. Adam najlepiej pamięta smak pierwszej kawy po operacji, choć nie miał siły jej wypić. Czerpie moc od przyjaznych mu ludzi, choć najcięższą batalię musiał stoczyć z sąsiadami z własnej miejscowości. Jest podopiecznym hospicjum Ojca Pio w Pucku, a równocześnie jest aktywny zawodowo i stara się prowadzić normalne życie. Posłuchajcie historii Adama w rozmowie z Mateuszem Luftem.

Jeśli chcesz opowiedzieć swoją historię lub podzielić się opinią na temat wysłuchanej rozmowy,
napisz do nas: podcast@raknroll.pl

Fundacja
Rak’n’Roll. Wygraj Życie!
Al. Wilanowska 313A
02-665 Warszawa
NIP: 9512296994
zobacz na mapie
22 841 27 47
biuro@raknroll.pl
BNP PARIBAS:
39 1600 1462 1893 9704 1000 0001
KRS 0000338803
zbieraj na Facebooku
Rak'n'Roll @ Facebook
Rak'n'Roll @ Instagram
Rak'n'Roll @ Twitter
Rak'n'Roll @ LinkedIn
Sklep Rak'n'Roll