Aktualności

Stacja TNT uruchomiła specjalną aplikację na Facebooku, w której zachęca mężczyzn do zapuszczania filmowego wąsa. Za każde wykonane i umieszczone w aplikacji zdjęcie TNT przekaże 10 złotych dla Fundacji Rak’n’Roll na rzecz programu profilaktyki raka prostaty – Gadaj*Badaj. Ambasadorem listopadowej inicjatywy Wąstopad kanału TNT jest Adam ‘Nergal’ Darski, wokalista i współzałożyciel Barberian Academy & Barber Shop.

Charytatywnej akcji towarzyszy także konkurs, w którym wygrać można usługę profesjonalnej stylizacji w salonie Barberian Academy & Barber Shop. Na zdobywcę nagrody głównej czeka także spotkanie z samym właścicielem salonu – Adamem ‘Nergalem’ Darskim, który tak mówi o całej akcji: „Wąsy to nie tylko ozdoba naszych twarzy, a tym bardziej nie chwilowa moda. To od jakiegoś czasu symbol tej bardzo pożytecznej akcji, która ma na celu zwiększanie świadomości mężczyzn na temat raka prostaty i zachęcanie do regularnych badań. Wspólnie z Barberianem z dumą i pełnym oddaniem angażujemy się w ten projekt i bardzo liczymy na wasze wsparcie!”

Wąstopad (oryg. Movember – zbitka angielskich słów „moustache” – „wąsy” i „November” –„listopad”) to coroczna, trwająca przez cały listopad międzynarodowa akcja charytatywna, w ramach której mężczyźni na całym świecie zapuszczają wąsy. Jej celem jest podnoszenie świadomości problemu raka prostaty i zachęcenie panów do wykonywania regularnych badań profilaktycznych. Pomagają one odpowiednio wcześnie wykrywać chorobę, która jest drugim co do częstości występowania nowotworem u mężczyzn w Polsce, a zdiagnozowana we wczesnym stadium może być skutecznie leczona.

„Najważniejszą w profilaktyce raka prostaty jest baczna obserwacja swojego organizmu oraz znajomość historii męskiej części rodziny. Jeśli ojciec, dziadkowie czy wujowie mieli problemy z prostatą, bądźmy bardziej czujni.” mówi dr n. med. Roman Sosnowski, urolog, Adiunkt Kliniki Nowotworów Układu Moczowego Centrum Onkologii w Warszawie. I dodaje „Zmiany w sposobie oddawania moczu, bolesność , ale także problemy z osiągnięciem lub utrzymaniem wzwodu to zawsze powód do wizyty u lekarza i przeprowadzenia diagnostyki.”

Aby dołączyć do akcji Wąstopad w TNT i wziąć udział w konkursie, wystarczy zapuścić wąsy i wystylizować je na jednego ze znanych filmowych bohaterów. Zdjęcie swojej wąsiastej fryzury należy następnie wysłać za pomocą aplikacji znajdującej się na fanpage’u TNT Polska na Facebooku pod adresem https://www.facebook.com/TNTPolska/?sk=app_605404119598287.

Za każde zdjęcie z wąsem stacja przekaże 10 złotych Fundacji Rak’n’Roll na badania urologiczne dla mężczyzn w ramach wsparcia programu profilaktyki raka prostaty – Gadaj*Badaj. Aby znaleźć inspirację do zapuszczenia filmowego wąsa wystarczy włączyć kanał TNT w listopadowe czwartki o 21.00 – w ramach akcji „Wąstopad” stacja przypomni znane i lubiane filmy z wąsaczami w roli głównej, m.in. takie klasyki współczesnego kina jak: „Mistrz kierownicy ucieka”, „Shaft” czy „Wielka heca Bowfingera”. Dodatkowo, w aplikacji można znaleźć galerię zdjęć, a wkrótce również instruktażowe filmiki przygotowane przez samego Nergala.

Kategorie

Archiwum

Fundacja
Rak’n’Roll. Wygraj Życie!
Al. Wilanowska 313A
02-665 Warszawa
NIP: 9512296994
zobacz na mapie
22 841 27 47
biuro@raknroll.pl
BNP PARIBAS:
39 1600 1462 1893 9704 1000 0001
KRS 0000338803
zbieraj na Facebooku
Rak'n'Roll @ Facebook
Rak'n'Roll @ Instagram
Rak'n'Roll @ Twitter
Rak'n'Roll @ LinkedIn
Sklep Rak'n'Roll