Odbierz perukę

ODBIERZ PERUKĘ w ramach akcji DAJ WŁOS

Obecnie w Polsce peruki z naturalnych włosów są tylko częściowo refundowane przez NFZ, a dopłata do nich jest wyjątkowo wysoka.
W odpowiedzi na to ruszyła akcja „Daj włos!”. Fundacja Rak’n’Roll angażuje zakłady fryzjerskie i osoby, które zmieniając fryzurę, chciałyby zrobić dobry uczynek. Przekazanie Fundacji ściętych włosów, pozwoli na wykonanie naturalnych peruk dla kobiet poddających się chemioterapii.

Za ich przygotowanie odpowiedzialna jest firma perukarska Rokoko. To tam rozpoczyna się długi i kosztowny proces wykonania peruki. Na wykonanie jednej potrzebne jest zebranie włosów aż od kilku osób. Na efekty warto jednak czekać. Peruki z włosów naturalnych znacznie lepiej się prezentują, a co więcej nie powodują alergii i są znacznie wygodniejsze. Przekłada się to również na ich wartość. Średni koszt takiej peruki dochodzi nawet do 5 tysięcy. Dzięki akcji „Daj włos!” kobiety, które walczą z rakiem mają szansę otrzymać za darmo perukę z włosów naturalnych. Dzięki temu mogą wyglądać znacznie lepiej i mają więcej siły w drodze do zdrowia.

Z racji, że proces przygotowania peruk jest czasochłonny, mamy możliwość przekazania maksymalnie 25 sztuk peruk miesięcznie w całej Polsce.

Jeśli jesteś osobą w trakcie leczenia onkologicznego, która potrzebuje peruki, przeczytaj naszą instrukcję i wypełnij formularz, który znajduje się poniżej. Twoje zgłoszenie zostanie rozpatrzone w przeciągu dwóch tygodni.

Co zrobić aby otrzymać perukę?

  1. Zgłoś się do swojego lekarza prowadzącego z prośbą o wystawienie zlecenia na perukę. Takie zlecenie należy podbić w NFZ.
  2. Wypełnij formularz, który znajduje się poniżej
  3. Na podstawie danych przesłanych w formularzu, koordynator akcji sporządzi umowę o wydanie peruki. Umowa zostanie przesłana bezpośrednio do jednego z salonów perukarskich. Po jej przesłaniu otrzymają Państwo informacje, że perukę można odebrać w jednym z pięciu salonów perukarskich Rokoko, które znajdują się w: Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Gdańsku i Poznaniu.
  4. W salonie Rokoko są specjaliści, którzy doradzą i pomogą wybrać odpowiednią perukę.
  5. Przy odbiorze peruki należy mieć ze sobą dowód osobisty oraz zlecenie od lekarza.

WAŻNE:
Peruki są produktem użytku osobistego, dlatego prosimy o przemyślany wybór, gdyż nie podlegają one zwrotowi.

  • Peruki naturalne są produktem „surowym”. Bardzo często należy je dopasować. Ważna jest też pielęgnacja i modelowanie peruki, dlatego też tego typu informacje można uzyskać na miejscu od specjalistów.
  • Salon Rokoko nie wykonuje krótkich peruk naturalnych, najkrótsze sięgają do brody, min. 15 cm.
  • Przeważają peruki w kolorze naturalnym, słowiańskim. Jednak są to peruki naturalne, które można podcinać i farbować.
Kontakt do koordynatora akcji:

MARTA SZKLARCZUK
e-mail: marta.szklarczuk@raknroll.pl
tel. 22 841 27 47
tel. kom. 510 912 629

Jeśli chcesz odebrać perukę, wypełnij poniższy formularz

W celu poprawnego wysłania formularza zaznacz pole "Nie jestem robotem", a następnie wyślij formularz.

ul. Wiśniowa 59 lok. 6
02-520 Warszawa
22 841 27 47
biuro@raknroll.pl
/FundacjaRaknRoll
Rak'n'Roll @ Facebook
Rak'n'Roll @ Instagram
Rak'n'Roll @ Twitter
Rak'n'Roll @ Open FM