Odbierz perukę

ODBIERZ PERUKĘ w ramach programu Daj Włos!

Peruki z naturalnych włosów są refundowane przez NFZ do wysokości niewielkiego limitu (250 zł), a ich cena jest wyjątkowo wysoka. W odpowiedzi na to ruszył program Daj Włos!. Fundacja Rak’n’Roll angażuje zakłady fryzjerskie i osoby, które zmieniając fryzurę, chciałyby zrobić dobry uczynek. Przekazanie Fundacji ściętych włosów, pozwoli na wykonanie naturalnych peruk dla kobiet w trakcie leczenia onkologicznego.

Za ich przygotowanie odpowiedzialna jest firma perukarska Rokoko. To tam rozpoczyna się długi i kosztowny proces wykonania peruki. Na utkanie jednej potrzebne jest zebranie włosów aż od kilku, a nawet kilkunastu osób. Jednak warto czekać na efekty. Peruki z włosów naturalnych znacznie lepiej się prezentują, a co więcej nie powodują alergii i są wygodniejsze. Przekłada się to również na ich wartość. Średni koszt takiej peruki dochodzi nawet do 4 tysięcy złotych. W programie Daj Włos! kobiety, które są w trakcie leczenia mogą otrzymać za darmo perukę z włosów naturalnych. Dzięki temu mogą poczuć się lepiej i mają więcej siły w drodze do zdrowia.

Z racji, że proces przygotowania peruk jest czasochłonny, mamy możliwość przekazania maksymalnie 40 sztuk peruk miesięcznie w całej Polsce.

Jeśli jesteś osobą w trakcie leczenia onkologicznego, która potrzebuje peruki, przeczytaj naszą instrukcję i wypełnij formularz, który znajduje się poniżej. Twoje zgłoszenie zostanie rozpatrzone w przeciągu dwóch tygodni.

Co zrobić aby otrzymać perukę?

  1. Zgłoś się do swojego lekarza prowadzącego z prośbą o wystawienie e-zlecenia na perukę. Lekarz może wystawić również receptę, którą należy dodatkowo potwierdzić w oddziale NFZ.
  2. Wypełnij formularz, który znajduje się poniżej.
  3. Na podstawie danych przesłanych w formularzu, koordynator programu sporządzi umowę o wydanie peruki. Umowa zostanie przesłana bezpośrednio do jednego z salonów perukarskich. Po jej przekazaniu otrzymasz informację, że perukę można odebrać w jednym z dziewięciu salonów perukarskich Rokoko, które znajdują się w: Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Gdańsku, Poznaniu, Bydgoszczy, Katowicach, Białymstoku i Lublinie.
  4. W salonie Rokoko są specjaliści, którzy doradzą i pomogą wybrać odpowiednią perukę.
  5. Przy odbiorze peruki należy mieć ze sobą dowód osobisty oraz e-zlecenie od lekarza lub receptę potwierdzoną przez NFZ.

WAŻNE:
Peruki są produktem użytku osobistego, dlatego prosimy o przemyślany wybór, gdyż nie podlegają one zwrotowi.

  • Peruki naturalne są produktem „surowym”. Bardzo często należy je dopasować. Ważna jest też pielęgnacja i modelowanie peruki – jak to robić dowiesz się w Salonie, od specjalistów.
  • Salon Rokoko nie wykonuje krótkich peruk naturalnych, najkrótsze sięgają do brody, min. 15 cm.
  • Peruki są tkane z włosów, które otrzymujemy w programie Daj Włos!. Najczęściej są to pasma ok. 25 cm, z których można stworzyć perukę o długości ok. 15 cm. Dlatego większość peruk, które możemy przekazać to te o długości mniej więcej do brody.
  • Przeważają peruki w kolorze naturalnym, słowiańskim. Jednak są to peruki naturalne, które można podcinać i farbować.

Przykładowa peruka

Kontakt do koordynatora programu:

KAMILA STĘPIEŃ
e-mail: kamila@raknroll.pl
tel. 22 841 27 47
tel. kom. 666 099 112

Najczęściej zadawane pytania

1. Czy mam szansę otrzymania peruki w ramach programu Daj Włos!?

Jeśli jesteś osobą w trakcie leczenia onkologicznego możesz otrzymać bezpłatnie perukę z włosów naturalnych – przy odbiorze będziesz musiała mieć e-zlecenie lub receptę wystawioną przez lekarza onkologa, potwierdzoną przez NFZ oraz dowód osobisty. Wypełnij formularz zgłoszeniowy (znajdziesz go poniżej) a następnie sprawdzaj skrzynkę mailową – koordynator odbioru peruk będzie z Tobą w kontakcie.

2. Kiedy mogę być pewna, że jestem wpisana na listę oczekujących na perukę?

Wasze formularze trafiają do Kamili Stępień (kamila@raknroll.pl), która odpowiada na każdy mail. Bądź z nią w kontakcie. Kiedy otrzymasz wiadomość – odpisz w ciągu 7 dni, czy wpisać Cię na listę oczekujących. Po otrzymaniu wiadomości od Ciebie, Kamila prześle Ci potwierdzenie wpisania na listę.

3. Co muszę zrobić jeżeli jednak nie odbiorę peruki bądź chcę zrezygnować?

Jeżeli chcesz zrezygnować z odbioru peruki niezwłocznie poinformuj o tym Kamilę Stępień (kamila@raknroll.pl). Dzięki temu inna osoba potrzebująca będzie mogła mieć możliwość wcześniejszego odbioru. Dziękujemy!

4. Czy muszę udać się na wcześniejszą przymiarkę peruki?

Nie, po otrzymaniu maila dot. odbioru peruki wraz z umową darowizny (do wglądu), skontaktuj się z Salonem i umów na pasujący Ci termin. Na miejscu będziesz miała możliwość przymiarki i odbioru peruki tego samego dnia.

5. Czy to, że oddam włosy przyspieszy odbiór peruki przez bliską mi osobę?

Nie, program Daj Włos! to dobrowolne przekazanie warkoczy na peruki dla potrzebujących kobiet. Otrzymanie peruki oraz czas oczekiwania na nią nie są uzależnione od oddania włosów.

Program Daj Włos! wspiera:

Jeśli chcesz odebrać perukę, wypełnij poniższy formularz

W celu poprawnego wysłania formularza zaznacz pole "Nie jestem robotem", a następnie wyślij formularz.

al. Wilanowska 313A
02-665 Warszawa
22 841 27 47
biuro@raknroll.pl
/FundacjaRaknRoll
Rak'n'Roll @ Facebook
Rak'n'Roll @ Instagram
Rak'n'Roll @ Twitter
Rak'n'Roll @ Open FM