Odbierz perukę

ODBIERZ PERUKĘ w ramach programu Daj Włos!

Włosy są ważnym atrybutem kobiecego wyglądu, a ich utrata może być przykrym, czasami traumatycznym, momentem. Peruki są refundowane przez NFZ do wysokości limitu – 250 zł, a cena peruk naturalnych (i dobrej jakości peruk syntetycznych) jest wyjątkowo wysoka. W odpowiedzi na to ruszył program Daj Włos!, w którym kobiety w trakcie leczenia mogą otrzymać za darmo perukę z włosów naturalnych, a od listopada 2020 r. również z włosów syntetycznych. Dzięki temu mogą poczuć się lepiej i mają więcej siły w drodze do zdrowia.

Do programu Daj Włos! Fundacja Rak’n’Roll angażuje zakłady fryzjerskie i osoby, które zmieniając fryzurę, chciałyby zrobić dobry uczynek. Z przekazanych w ramach programu warkoczy tkane są naturalne peruki dla kobiet w trakcie leczenia onkologicznego. Za przygotowanie peruk odpowiedzialna jest firma perukarska Rokoko. Proces jest czasochłonny, więc mamy możliwość przekazania maksymalnie 20 sztuk peruk z włosów naturalnych miesięcznie w całej Polsce.

Ponieważ coraz częściej nasze Podopieczne pytają o możliwość otrzymania peruki syntetycznej lub chciałyby otrzymać perukę krótką, a taką można stworzyć tylko z włosów syntetycznych, rozszerzyliśmy ofertę programu Daj Włos!. Gdy powstawał, peruki syntetyczne były słabej jakości i przez 9 lat przekazywaliśmy pacjentkom jedynie peruki naturalne. Obecnie, wybrane przez nas peruki z włosów syntetycznych nie ustępują jakością tym naturalnym i oba rodzaje będą dostępne w programie Rak’n’Rolla. W każdym miesiącu mamy możliwość przekazania maksymalnie 30 sztuk peruk z włosów syntetycznych w całej Polsce.

Jeśli jesteś osobą w trakcie leczenia onkologicznego, która potrzebuje peruki, przeczytaj naszą instrukcję i wypełnij formularz, który znajduje się poniżej. Twoje zgłoszenie zostanie rozpatrzone jak najszybciej, najpóźniej w ciągu tygodnia od otrzymania formularza. Jednak musimy uprzedzić, że ze względu na rosnące zapotrzebowanie na dobrej jakości peruki, czas oczekiwania wydłuża się i obecnie wynosi ok. 4 miesiące na perukę z włosów syntetycznych oraz 5-6 miesięcy na perukę naturalną od momentu zgłoszenia.

Co zrobić, aby otrzymać perukę?

 1. Wypełnij formularz, który znajduje się poniżej.
 2. Zgłoś się do swojego lekarza prowadzącego z prośbą o wystawienie zlecenia na perukę. Upewnij się, że na zleceniu znajduje się unikalny numer nadany przez NFZ. Pamiętaj, że możesz je otrzymać tylko raz w roku. Jest ono ważne przez 12 miesięcy od daty wystawienia.
 3. Na podstawie danych przesłanych w formularzu, koordynator programu sporządzi umowę o wydanie peruki. Umowa zostanie przesłana bezpośrednio do jednego z salonów perukarskich. Po jej przekazaniu otrzymasz informację, że perukę można odebrać w jednym z czternastu salonów perukarskich Rokoko, które znajdują się w: Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Gdańsku, Poznaniu, Bydgoszczy, Katowicach, Białymstoku, Lublinie, Gliwicach, Toruniu, Olsztynie, Szczecinie i Opolu.
 4. W salonie Rokoko są specjaliści, którzy doradzą i pomogą wybrać odpowiednią perukę.
 5. Przy odbiorze peruki należy mieć ze sobą dowód osobisty oraz zlecenie z unikalnym numerem nadanym przez NFZ.

WAŻNE:
Peruki są produktem użytku osobistego, dlatego prosimy o przemyślany wybór, gdyż nie podlegają one zwrotowi.

Peruki naturalne:

 • Peruki naturalne są produktem „surowym”. Bardzo często należy je dopasować. Ważna jest też pielęgnacja i modelowanie peruki – jak to robić dowiesz się w Salonie, od specjalistów.
 • Salon Rokoko nie wykonuje krótkich peruk naturalnych, najkrótsze sięgają do brody, min. 15 cm. Jeśli chcesz otrzymać perukę krótką, sprawdź peruki z włosów syntetycznych.
 • Peruki są tkane z włosów, które otrzymujemy w programie Daj Włos!. Dlatego większość peruk, które możemy przekazać to te o długości mniej więcej do brody.
 • Przeważają peruki w kolorze naturalnym, słowiańskim. Jednak są to peruki naturalne, które można podcinać i farbować.
 • Peruki naturalne tkane są gęsto, więc osoby, które przed leczeniem miały rzadsze włosy mogą czuć się w nich niekomfortowo.

Przykładowa peruka z włosów naturalnych:

Peruki z włosów syntetycznych dostępne w programie Daj Włos!:

 • tkane ręcznie na tiulu, z mikroskórą, która daje efekt naturalnego prześwitu skóry głowy,
 • z rozmytą przednią linią włosów, co daje efekt naturalnego przejścia,
 • różnej długości i kolorystyce (również włosy krótkie, czy siwe),
 • łatwe w utrzymaniu, nie wymagają układania. Po umyciu peruki, fryzura nie wymaga modelowania.

Więcej informacji o perukach z włosów syntetycznych dostępnych w programie Daj Włos!, znajdziesz w katalogach Perukarni Rokoko: Seria Rokoko Delicious Hair, Seria Rokoko Hair Diamonds. Podopieczni Programu Daj Włos! otrzymują peruki bezpłatnie)

Przykładowe peruki z włosów syntetycznych:

Kontakt do koordynatora programu:

KAMILA STĘPIEŃ
e-mail: kamila@raknroll.pl
tel. 22 841 27 47
tel. kom. 666 099 112

Najczęściej zadawane pytania

1. Czy mam szansę otrzymania peruki w ramach programu Daj Włos!?

Jeśli jesteś osobą w trakcie leczenia onkologicznego możesz otrzymać bezpłatnie perukę z włosów naturalnych – przy odbiorze będziesz musiała mieć zlecenie wystawione przez lekarza onkologa, potwierdzone unikalnym numerem identyfikacyjnym nadanym przez NFZ oraz dowód osobisty. Wypełnij formularz zgłoszeniowy (znajdziesz go poniżej), koordynator odbioru peruk będzie z Tobą w kontakcie telefonicznym lub mailowym.

2. Kiedy mogę być pewna, że jestem wpisana na listę oczekujących na perukę?

Wasze formularze trafiają do Kamili Stępień (kamila@raknroll.pl), która skontaktuje się z Tobą mailowo (zachęcamy do sprawdzania folderu 'spam’). W trakcie korespondencji ustalicie wszystkie szczegóły, co jest jednocześnie potwierdzeniem wpisania na listę.

3. Co muszę zrobić jeżeli jednak nie odbiorę peruki bądź chcę zrezygnować?

Jeżeli chcesz zrezygnować z odbioru peruki niezwłocznie poinformuj o tym Kamilę Stępień (kamila@raknroll.pl). Dzięki temu inna osoba potrzebująca będzie mogła mieć możliwość wcześniejszego odbioru. Dziękujemy!

4. Czy muszę udać się na wcześniejszą przymiarkę peruki?

Nie, po otrzymaniu maila dot. odbioru peruki wraz z umową darowizny (do wglądu), skontaktuj się z Salonem i umów na pasujący Ci termin. Na miejscu będziesz miała możliwość przymiarki i odbioru peruki tego samego dnia.

5. Czy to, że oddam włosy przyspieszy odbiór peruki przez bliską mi osobę?

Nie, program Daj Włos! to dobrowolne przekazanie warkoczy na peruki dla potrzebujących kobiet. Otrzymanie peruki oraz czas oczekiwania na nią nie są uzależnione od oddania włosów.

Program Daj Włos! wspiera:

Jeśli chcesz odebrać perukę, wypełnij poniższy formularz


W celu poprawnego wysłania formularza zaznacz pole "Nie jestem robotem", a następnie wyślij formularz.

Fundacja
Rak’n’Roll. Wygraj Życie!
Al. Wilanowska 313A
02-665 Warszawa
NIP: 9512296994
zobacz na mapie
22 841 27 47
biuro@raknroll.pl
BNP PARIBAS:
39 1600 1462 1893 9704 1000 0001
KRS 0000338803
zbieraj na Facebooku
Rak'n'Roll @ Facebook
Rak'n'Roll @ Instagram
Rak'n'Roll @ Twitter
Rak'n'Roll @ LinkedIn
Sklep Rak'n'Roll