Aktualności

Regularne obserwowanie swojej skóry pozwala zauważyć pojawiającą się zmianę we wczesnym stadium. Jest jednak fragment ciała, do którego dostęp mają nieliczni – skóra głowy, bo o niej mowa, odsłania się najczęściej przed fryzjerami i to właśnie oni mogą pomóc w zwiększaniu uważności na zmiany dermatologiczne w jej obrębie. Pomoc stylistów fryzur może być nieoceniona w utrzymywaniu zdrowia.

  • Artego – włoska marka kosmetyków do pielęgnacji włosów – razem z Rak’n’Rollem rozpoczyna nowy program profilaktyki nowotworów skóry. Wspólnie będziemy zachęcać środowisko fryzjerskie do rozwijania swoich kompetencji w zakresie obserwacji zmian skórnych oraz uwrażliwiania na nie swoich klientek.
  • Program Artego Stylista zdrowia uwrażliwia fryzjerów na zmiany dermatologiczne w obrębie skóry głowy klientów.
  • Fryzjerzy są często pierwszymi (a niejednokrotnie jedynymi) osobami, które mogą dostrzec potencjalnie niebezpieczną zmianę na skórze głowy.
  • Patronat nad akcją objęła Akademia Czerniaka, sekcja naukowa Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej, której głównym celem jest upowszechnianie wiedzy na temat czerniaka, raków skóry i ochrony skóry.

Inspiracja w codzienności

Program Stylista zdrowia zainspirowany został historią jednej z klientek Artego, u której fryzjer podczas wykonywania czynności pielęgnacyjnych zauważył nietypową zmianę skórną z tyłu głowy. Postanowił w „niestraszący” sposób zasugerować swojej klientce, by skonsultowała ją u dermatologa. Dzięki uważności fryzjera oraz jego empatycznemu podejściu pani Anna wybrała się do lekarza, który zbadał – jak się okazało niebezpieczne – znamię. Odpowiedniej reakcji fryzjera kobieta zawdzięcza życie.

 

Troska jest przyjemna

Edukacja z zakresu czujności dermatologicznej oraz komunikacji wspierającej przekazywanie informacji dotyczących treści zdrowotnych przygotuje uczestników do ich nowej, niezwykle ważnej roli. Akcja Stylista zdrowia zachęca fryzjerów wraz z ich społecznościami do wspólnej pielęgnacji oraz profilaktyki, podczas której razem możemy zatroszczyć się o nasze zdrowie.

 

Care for beauty, care for health 

2 października 2022 roku w Cukrowni Żnin odbyło się wydarzenie wprowadzające ideę Stylista zdrowia – Care for beauty, care for health. Połowa dochodu ze sprzedaży biletów zostanie przekazana Fundacji Rak’n’Roll. Fryzjerzy biorący udział w wydarzeniu dowiedzą się, jak dołączyć do ruchu #stylistazdrowia.

Kategorie

Archiwum

Fundacja
Rak’n’Roll. Wygraj Życie!
Al. Wilanowska 313A
02-665 Warszawa
NIP: 9512296994
zobacz na mapie
22 841 27 47
biuro@raknroll.pl
BNP PARIBAS:
39 1600 1462 1893 9704 1000 0001
KRS 0000338803
zbieraj na Facebooku
Rak'n'Roll @ Facebook
Rak'n'Roll @ Instagram
Rak'n'Roll @ Twitter
Rak'n'Roll @ LinkedIn
Sklep Rak'n'Roll