Aktualności

Statystyki wskazują, że na nowotwory coraz częściej chorują ludzie młodzi. Zgodnie z danymi Krajowego Rejestru Nowotworów tylko w 2020 roku raka zdiagnozowano u 7 838 osób poniżej 40 roku życia. Wiele z nich po zakończeniu leczenia chciałoby mieć dzieci. Fundacja Rak’n’Roll ruszyła z nową kampanią pod hasłem „Seks po dragach? Na szczęście możesz zajść w ciążę”, w ramach której porusza temat onkopłodności, czyli zabezpieczenia płodności przed rozpoczęciem leczenia onkologicznego. Ambasadorami akcji zostali Edyta i Cezary Pazurowie.

W wyniku niektórych terapii onkologicznych takich jak chemio- i radioterapia następuje czasowa lub całkowita niepłodność. Aby zwiększyć szansę na zostanie rodzicem po wyzdrowieniu można zabezpieczyć swoją płodność. Niestety pacjenci wciąż nie są wystarczająco informowani zarówno o takim ryzyku, jak i możliwościach.Celem kampanii „Seks po dragach? Na szczęście możesz zajść w ciążę” jest edukacja Polaków w zakresie dostępnych metod zabezpieczania płodności.

W ramach akcji na ulice Warszawy wyjechała edukacyjna furgonetka, która ma zwrócić uwagę na to nowe zagadnienie. – Wiadomość o tym, że niektóre metody leczenia raka mogą upośledzać płodność przedstawiona jest w dokumentach, które pacjenci podpisują przed leczeniem. Nie mówi się tam jednak o tym, że istnieją metody zabezpieczania płodności, które nie kolidują z leczeniem onkologicznym. Celem kampanii „Seks po dragach? Na szczęście możesz zajść w ciążę” jest nagłośnienie tego problemu oraz edukacja Polaków w zakresie onkopłodności. Z wiedzą na ten temat jest jak z umiejętnością udzielania pierwszej pomocy. Nikt z nas nie chce z niej korzystać, ale warto ją znać, aby w odpowiednim momencie móc uratować komuś życie lub marzenia – wskazuje Marta Bednarek z Fundacji Rak’n’Roll. Wygraj Życie!

W ramach działań komunikacyjnych powstał także spot, który nawiązuje do hasła kampanii. Materiał będzie publikowany na portalach internetowych, w social mediach i telewizji. Ambasadorami akcji „Seks po dragach. Na szczęście możesz zajść w ciążę” zostali Edyta i Cesary Pazurowie, zaś swoje wsparcie w nagłośnieniu projektu zapowiedzieli także Małgorzata Rozenek, Anna Dereszowska oraz Agnieszka Więdłocha. Planowane są także inne działania edukacyjno-informacyjne wspierające zagadnienie onkopłodności w przestrzeni publicznej.

Za koncepcję kreatywną kampanii realizowanej dla fundacji Rak’n’Roll odpowiada agencja Heart&Brain. Działania public relations koordynuje agencja Walk PR. Pozyskanie mediów powierzono w ręce domu mediowego PHD, koordynację pracy ambasadorów i influencerów agencji Lettly, zaś wsparcia eventowego udzieliła agencja Defacto.

Więcej o zabezpieczeniu płodności przed rozpoczęciem leczenia onkologicznego dowiesz się na stronie www.onkoplodnosc.pl

Kategorie

Archiwum

Fundacja
Rak’n’Roll. Wygraj Życie!
Al. Wilanowska 313A
02-665 Warszawa
NIP: 9512296994
zobacz na mapie
22 841 27 47
biuro@raknroll.pl
BNP PARIBAS:
39 1600 1462 1893 9704 1000 0001
KRS 0000338803
zbieraj na Facebooku
Rak'n'Roll @ Facebook
Rak'n'Roll @ Instagram
Rak'n'Roll @ Twitter
Rak'n'Roll @ LinkedIn
Sklep Rak'n'Roll