Aktualności

Już za dwa miesiące, 5 września, z Warszawy na Zwrotnik Raka w Saharze Zachodniej wyruszy wyjątkowa, 27-osobowa sztafeta rowerowa Rolling2Zwrotnik. Organizowana przez Fundację Rak’n’Roll wyprawa ma na celu wyznaczenie Rak’n’Roll Track – szlaku symbolizującego siłę, energię i radość życia osób, które doświadczyły choroby nowotworowej. Od dziś zawodnikom można kibicować za pośrednictwem Facebooka, Instagrama, gdzie na bieżąco zamieszczane będą informacje na temat przygotowań i realizacji wyprawy.

Rolling2Zwrotnik: kierunek Zwrotnik Raka
27 zawodników Rolling2Zwrotnik Team, 5 września wyruszy z Warszawy w czteromiesięczną podróż, obierając za cel Zwrotnik Raka w Saharze Zachodniej. Podczas dwunastu etapów sztafety, przejadą blisko 7 tys. km, odwiedzą 9 krajów i wyznaczą rowerowy Rak’n’Roll Track. Wyjątkowy szlak rowerowy będzie  symbolem siły, radości i afirmacji życia, stanie się motywacją do leczenia i powrotu do zdrowia. Uczestnicy sztafety chcą w ten sposób wesprzeć każdego chorego w jego drodze przez raka. Ogółem w wyprawie rowerowej, zaplanowanej przez Strefę Przygód – organizatorów m. in. Biegów w Szczawnicy, weźmie udział 46 osób, w tym ekipa wspierająca sztafetę, personel pomocniczy, przedstawiciele Fundacji Rak’n’Roll. Zapraszamy do śledzenia przygotowań do wyprawy na stronie internetowej: www.rolling2zwrotnik.pl, na Facebooku i Instagramie.

Fundacja Rak’n’Roll po raz kolejny przełamuje stereotypy
Organizatorem wyprawy Rolling2Zwrotnik jest Fundacja Rak’n’Roll, która już od 10 lat podejmuje działania niosące pomoc, przełamując tabu związane ze sposobem mówienia o raku w Polsce. Wyprawa jest zwieńczeniem obchodów wyjątkowego roku, czasu podsumowań i odważnych planów, 10. roku Fundacji Rak’n’Roll: Dyszka bez zadyszki! „Rolling2Zwrotnik nie tylko kontynuuje projekt zapoczątkowany pierwszą ekspedycją na Zwrotnik Raka w 2012 roku. Dziś wyznaczamy Rak’n’Roll Track i przekazujemy naszym podopiecznym oraz wszystkim chorującym na raka pozytywną energię. Chcemy, aby Rak’n’Roll Track stał się inspiracją, marzeniem i motywacją każdego chorującego na raka. Pomagamy żyć dobrze, godnie i szczęśliwie pomimo choroby nowotworowej, a po jej przejściu realizować tak, wydawałoby się niemożliwe cele, jak przejechanie na rowerach Zwrotnika Raka” – mówi kierowniczka projektu, Monika Dąbrowska z Fundacji Rak’n’Roll.

Ania i Paweł: Biorą udział w wyprawie Rolling2Zwrotnik, ponieważ…
Wśród uczestników sztafety przygotowujących się i trenujących do wyprawy Rolling2Zwrotnik znajdują się także Ania z Torunia i Paweł z Warszawy. Ania zachorowała 10 lat temu, diagnozę raka piersi usłyszała w wieku niespełna 30 lat, już na etapie zaawansowanej choroby z przerzutami. Przeszła przez raka, realizując swoje marzenia. Jeszcze w trakcie leczenia zaczęła podróżować. Po chorobie wzięła udział w pierwszym rajdzie rowerowym Fundacji Rak’n’Roll na Zwrotnik Raka w 2012 roku, zdobyła Koronę Gór Polski, biega w biegach górskich i miejskich. Dziś mówi: „Biorę udział w wyprawie Rolling2Zwrotnik, ponieważ po raz drugi muszę zwyciężyć i stanąć na Zwrotniku.” Za Anię i wyleczenie wznowy choroby trzymają kciuki najbliżsi, w tym cała ekipa Fundacji.
Paweł pięć lat temu przeżył, jak sam mówi, „najmniej romantyczne Walentynki”, podczas których miał operację raka prostaty. Życie nauczyło go pokonywania trudności – jego żona kilka lat wcześniej przeszła przez raka żołądka. Paweł wyzdrowiał, dziś nie tylko biega i pływa, ale szykuje się też do wyprawy Rolling2Zwrotnik pokonując codziennie, po pracy 30 km na rowerze. Zamierza wyznaczyć Rak’n’Roll Track na Zwrotnik Raka, ponieważ … „to wielkie wyzwanie, sprawdzenie siebie i możliwość przesunięcia granic. To również odkrycie nowych miejsc i okazja do poznania inspirujących ludzi”. Obiecał też ukochanej wnuczce, że opowie jej „czym tak naprawdę są raki”.

Rolling2Zwrotnik: w liczbach
– 27 zawodników sztafety, osób, które przeszły przez raka
– 19-osobowa ekipa wspierająca sztafetę
– Blisko 4 miesiące rowerowego rajdu
– 12 etapów
– Prawie 7000 km, 8 krajów
– Pierwszy na świecie Rak’n’Roll Track
– Drugi rajd rowerowy Fundacji Rak’n’Roll na Zwrotnik Raka

Rolling2Zwrotnik: śledź nas na stronie www.rolling2zwrotnik.pl i w social mediach

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do śledzenia przygotowań do wyprawy Rolling2Zwrotnik
w social mediach na kanałach społecznościowych Fundacji Rak’n’Roll.
•       Facebook – Grupa Rolling2Zwrotnik
•       Instagram

Więcej informacji o wyprawie Rolling2Zwrotnik i wszystkich tych, którzy nas wspierają ukaże się wkrótce.
STAY TUNED!

Kategorie

Archiwum

Fundacja
Rak’n’Roll. Wygraj Życie!
Al. Wilanowska 313A
02-665 Warszawa
NIP: 9512296994
zobacz na mapie
22 841 27 47
biuro@raknroll.pl
BNP PARIBAS:
39 1600 1462 1893 9704 1000 0001
KRS 0000338803
zbieraj na Facebooku
Rak'n'Roll @ Facebook
Rak'n'Roll @ Instagram
Rak'n'Roll @ Twitter
Rak'n'Roll @ LinkedIn
Sklep Rak'n'Roll