Aktualności

Rak’n’Talk to podcast Fundacji Rak’n’Roll, która pomaga przechodzić przez raka. Jednak rozmowy w Rak’n’Talk mają znacznie szerszy horyzont. Choroba jest jego częścią, czasem dominuje. Jak to w życiu. Lecz jest w nim też miejsce na pasje, miłość, seks, na… wystawianie „łba do słońca”! Posłuchaj i zasubskrybuj w ulubionej platformie podcastowej.

Specjalnie tak często powtarzam słowo RAK. Chciałabym, abyście się z nim oswoili, aby samo słowo przestało nas paraliżować i straszyć.” Tak mówiła Magda Prokopowicz, która założyła Fundację Rak’n’Roll w 2009 roku. I w taki sposób Fundacja prowadzi działania. O raku mówi rzeczowo, przełamuje tabu i sieje pozytywną energię.

„Chcieliśmy, żeby w Rak’n’Talk było mądrze i treściwie” – mówi Jacek Maciejewski z Fundacji Rak’n’Roll. „Bierzemy na warsztat tematy, które mogą nawet nie kojarzyć się z rakiem, lecz pojawiają się w rozmowach z naszymi Podopiecznymi. Bo życie z rakiem, to nadal przede wszystkim życie” – dodaje.

W pierwszych odcinkach Rak’n’Roll przybliża słuchaczom swoje początki, wraz z ekspertami zastanawia się na tym, czy sposób mówienia o raku wpływa na postrzeganie tej choroby? Analizuje w jaki sposób mówimy o chorobie, czy i jak warto go zmieniać? Rak’n’Talk to także rozmowy z osobami, które są w trakcie choroby lub raka przeszły i chcą się podzielić swoim doświadczeniem, aby pokazać że można żyć dobrze i z radością pomimo choroby. Do prowadzenia rozmów Rak’n’Roll zaprosił Mateusza Lufta, dziennikarza, który od wielu lat wspiera organizację, m.in. brał udział w zimowej ekspedycji zdobycia Korony Warszawy i wraz z grupą „Wigrak” przejechał Tour de Pologne na rowerze Wigry 3.

Powstanie Rak’n’Talk było możliwe dzięki ogromnemu zaangażowaniu zespołu Voice House, który przyjął Fundację pod swoje skrzydła, dał przestrzeń i pomógł opracować wartościowe treści całkowicie od podstaw. „Produkcja podcastu Rak’n’Talk to dla Voice House i Kuźniar Media zaszczyt, ale i duża odpowiedzialność, ponieważ dźwięk musiał stać się przekaźnikiem dobrej i motywującej energii. Dla nas najważniejsza jest jakość, ale i dobrze opowiedziana historia, tak ważna w przypadku tej serii podcastów. Poświęciliśmy długie tygodnie na scenariusz, nagrania i w końcu na odpowiednie przygotowanie odcinków. Dziś z dumą i przejęciem oddajemy Wam podcast Rak’n’Talk, serię niezwykle potrzebnych i szczerych rozmów” – mówi Jarosław Kuźniar, CEO Kuźniar Media.

Rak’n’Talk jest dostępny na platformach podcastowych: Spotify, Apple Podcast i Google Podcast.

Kategorie

Archiwum

Fundacja
Rak’n’Roll. Wygraj Życie!
Al. Wilanowska 313A
02-665 Warszawa
NIP: 9512296994
zobacz na mapie
22 841 27 47
biuro@raknroll.pl
BNP PARIBAS:
39 1600 1462 1893 9704 1000 0001
KRS 0000338803
zbieraj na Facebooku
Rak'n'Roll @ Facebook
Rak'n'Roll @ Instagram
Rak'n'Roll @ Twitter
Rak'n'Roll @ LinkedIn
Sklep Rak'n'Roll