Aktualności

Drugi miesiąc za nami. Wszyscy okrzepliśmy w nowej rzeczywistości. Dla Rak’n’Rolla to był czas usprawniania opieki nad Podopiecznymi i wdrażania rozwiązań on-line w kolejnych programach. Ale, również monitorowania sytuacji w opiece onkologicznej i szukania rozwiązań.

Życie w zagrożeniu epidemicznym zaczyna być nową rzeczywistością. Nie wiemy, kiedy zostaną zniesione obostrzenia, czy stanie się to za miesiąc, czy za rok. Natomiast wiemy, że nasi Podopieczni nie mogą czekać na „po pandemii”. Fundacja Rak’n’Roll ma obecnie pod swoją opieką 53 osoby, zbierające środki na leczenie, oraz 15 Boskich Matek, kobiet w ciąży chorych na raka w trakcie terapii. Robimy wszystko, by ich leczenie i diagnostyka odbywały się zgodnie z wcześniej ustalonym planem. Dbamy o bezpieczeństwo, regularnie dostarczając, dzięki naszym partnerom, środki ochrony osobistej. Stale wspieramy też chorych i ich bliskich w obniżaniu lęku oraz radzeniu sobie z emocjami. Objęliśmy opieką nowych chorych, którzy w ostatnich tygodniach otrzymali diagnozę.

Programy w sieci

Kolejne dwa programy otrzymały wirtualną rak’n’rollową twarz. Uczestnicy iPoRaku, jedynego w Polsce programu, który pomaga otrząsnąć się po chorobie i ruszyć w dalsze życie, rozpoczęli cykl indywidualnych spotkań on-line i grupowych webinarów (z doradcą zawodowym oraz doradcą wizerunkowym). Cały czas mają również zapewnioną możliwość uczestnictwa w grupie wsparcia, gdzie pracują nad traumą choroby.

Dla wszystkich naszych Podopiecznych uruchomiliśmy cykl różnorodnych Warsztatów, od jogi twarzy, przez spotkania ze stylistką, na warsztatach z makijażu kończąc. Dzięki temu możemy spotkać się wirtualnie i w przyjemnej, domowej atmosferze, zadbać o swoje samopoczucie i dobrostan.

Stworzyliśmy też nowy projekt – wirtualną galerię Inspirakcje. Nasi Podopieczni często mówią, że rak wiele zabiera, ale też zwykle coś daje. To „coś” często jest bardzo osobiste, bywa wręcz intymne. Niektórzy chcą się podzielić swoimi przeżyciami. To Artyści. Inspirakcje są miejscem na naszym Instagramie, które stworzyliśmy jako rodzaj galerii. Zatrzymujemy w niej artystyczną wypowiedź na dłużej, bo kto wie, kiedy posłuży ona komuś tak samo, jak Twórcy…?

Problemy systemowe

W naszej codziennej pracy zauważamy problemy, które wymagają rozwiązania. W tej chwili najpoważniejszym z nich jest utrudniona dostępność do badań u nowozdiagnozowanych pacjentów, co znacząco opóźnia ostateczne potwierdzenie diagnozy. Wspólnie z Ogólnopolską Federacją Onkologiczną prowadzimy działania, mające na celu zwrócenie uwagi władz na ten temat oraz umożliwienie szybkiej diagnostyki i rozpoczęcia leczenia u tych osób. Apelujemy też do każdej osoby, która zauważy u siebie niepokojące objawy, by zwróciła się o pomoc do swojego lekarza rodzinnego. Z troską o zdrowie nie możemy czekać na koniec pandemii.

W Fundacji Rak’n’Roll zawsze zachęcamy do życia dobrego i szczęśliwego, pomimo choroby. Czas pandemii nie zmienia naszego podejścia, bo jak mówiła Magda – „Żyj dniem dzisiejszym, to, co było, minęło, a co będzie? Tego nie wie nikt. Ciesz się życiem, nadal żyjesz! Dziękuj Wszechświatowi, Boskiej Mocy, Aniołowi za każdy dzień.

Łeb do słońca!

Kategorie

Archiwum

Fundacja
Rak’n’Roll. Wygraj Życie!
Al. Wilanowska 313A
02-665 Warszawa
NIP: 9512296994
zobacz na mapie
22 841 27 47
biuro@raknroll.pl
BNP PARIBAS:
39 1600 1462 1893 9704 1000 0001
KRS 0000338803
zbieraj na Facebooku
Rak'n'Roll @ Facebook
Rak'n'Roll @ Instagram
Rak'n'Roll @ Twitter
Rak'n'Roll @ LinkedIn
Sklep Rak'n'Roll