Aktualności

W tak piękny dzień chcemy przypomnieć o Nich. Kobiety w ciąży chore na raka: odważne, pełne miłości, wspaniałe – boskie. Dzień Matki to dobry dzień, by przypomnieć, że Boskie Matki są wśród nas i dać im wsparcie, którego potrzebują!

Gdy w 2009 r. zaczynaliśmy mówić o kobietach w ciąży chorych na raka, większość dziewczyn w takiej sytuacji słyszała od lekarzy zalecenie usunięcia ciąży przed rozpoczęciem leczenia. Wiedzieliśmy, że w ciąży można leczyć się onkologicznie, chorując na raka można urodzić zdrowe dziecko. Działaliśmy, by kobieta mogła mieć wybór.

Dziś, nadal najważniejszy pozostaje dostęp do najlepszej opieki onkologicznej, ginekologicznej, psychologicznej, położniczej, rehabilitacyjnej, urodowej – każdej, która daje wsparcie kobiecie w trudnym momencie podjęcia decyzji o drodze leczenia. Ale równie ważne jest budowanie w społeczeństwie świadomości, że Boskie Matki są wśród nas. Nasze Podopieczne mówią, że czują się samotne, niezrozumiane, zagubione. Stają przed dramatycznymi wyborami i część pytań zostaje z nimi na długo, czasem na zawsze. To jedno z najtrudniejszych doświadczeń życiowych, kiedy radość z macierzyństwa przeplata się ze lękiem o życie i zdrowie, własne i dziecka. Potrzebują wiedzieć, że społeczeństwo je rozumie, akceptuje, wspiera, nie ocenia.

PinBoski daje wsparcie

Właśnie dziś premierę ma PinBoski, piękna przypinka przygotowana, by każdy mógł okazać wsparcie kobietom, które będąc w ciąży chorowały na raka. Ten Pin jest takim małym dziełkiem artystycznym. To emanacja obrazu Michała Wareckiego, który dla nas namalował Boską Matkę, znaną także z muralu na Wroniej. Ma dobrą energię, wygląda świetnie na ubraniu i pomaga, jak wszystko w naszym sklepie. A nawet lepiej: wspierając Boskie Matki ratujesz dwa życia naraz! Przypinka od dziś do kupienia w sklepie Rak’n’Roll, a cały dochód z jej sprzedaży wspiera Podopiecznych Fundacji.

Program Boskie Matki

Boskie Matki to misyjny projekt Fundacji, spełnienie marzenia założycielki – Magdy Prokopowicz, która po własnych doświadczeniach, walce o możliwość leczenia onkologicznego i zachowania ciąży, postanowiła głośno mówić o tym, że „z rakiem można żyć, a nawet życie dawać”. Więcej informacji na stronie: Program Boskie Matki

Kategorie

Archiwum

Fundacja
Rak’n’Roll. Wygraj Życie!
Al. Wilanowska 313A
02-665 Warszawa
NIP: 9512296994
zobacz na mapie
22 841 27 47
biuro@raknroll.pl
BNP PARIBAS:
39 1600 1462 1893 9704 1000 0001
KRS 0000338803
zbieraj na Facebooku
Rak'n'Roll @ Facebook
Rak'n'Roll @ Instagram
Rak'n'Roll @ Twitter
Rak'n'Roll @ LinkedIn
Sklep Rak'n'Roll