Aktualności

Nowotwory są obecnie jedną z najczęściej występujących chorób cywilizacyjnych. Szczęśliwie, postęp medycyny pozwala coraz skuteczniej je leczyć i zapobiegać ich skutkom. Niestety, w wyniku części terapii onkologicznych następuje czasowa, bądź całkowita niepłodność ozdrowieńców. Powstają życiowe rany, wobec których medycyna jest bezradna. Dla wielu osób jest to największą blizną po chorobie.

Obecnie istnieje kilka potwierdzonych klinicznie sposobów zabezpieczenia płodności zarówno u kobiet, mężczyzn, jak i dzieci, co daje pacjentom nadzieję na posiadanie własnego potomstwa w przyszłości. Obserwujemy jednak problem z dostępnością wiedzy na ten temat. Dotyczy to zarówno transferu wiedzy od lekarzy do zagrożonych pacjentów, jak i pacjentów w ogólności. Jako Fundacja onkologiczna, od lat zajmujemy się takimi „lukami w systemie”, promując pożądane działania pomagające chorym na raka. Dlatego postanowiliśmy podjąć temat tzw. Oncofertility.

Zaczynamy od odkodowania terminu, używając bardziej przystępnego określenia: „ONKOPŁODNOŚĆ”. W ramach Programu stworzymy rzetelną bazę informacji dla pacjentów, podpowiemy gotowe rozwiązania, dzięki którym będą mogli w krótkim czasie zabezpieczyć swoją prokreacyjną przyszłość. W pracach wspierają nas Eksperci od lat specjalizujący się w terapiach pozwalających na zachowanie płodności u pacjentów onkologicznych: dr n. med. Jakub Rzepka, ginekolog-położnik, onkolog; Adiunkt w Klinice Ginekologii Onkologicznej Narodowego Instytutu Onkologii w Warszawie i lek. med. Jarosław Kaczyński, ginekolog-położnik, endokrynolog; lekarz prowadzący pary starające się o dziecko w klinice InviMed w Warszawie. Asystent II Kliniki Położnictwa i Ginekologii CMKP.

Jako cel dalekosiężny postrzegamy silne wpisanie onkopłodności w proces zdrowienia z raka. Chcemy, by temat był w pełni otwarty, oczywisty zarówno dla lekarzy, jak i pacjentów i ich rodzin. Również, aby zaistniał w świadomości społecznej.

Kategorie

Archiwum

Fundacja
Rak’n’Roll. Wygraj Życie!
Al. Wilanowska 313A
02-665 Warszawa
NIP: 9512296994
zobacz na mapie
22 841 27 47
biuro@raknroll.pl
BNP PARIBAS:
39 1600 1462 1893 9704 1000 0001
KRS 0000338803
zbieraj na Facebooku
Rak'n'Roll @ Facebook
Rak'n'Roll @ Instagram
Rak'n'Roll @ Twitter
Rak'n'Roll @ LinkedIn
Sklep Rak'n'Roll