Aktualności

Od najbliższego piątku (4 grudnia) w kinach w całej Polsce zobaczyć będzie można obraz „Mama” w reżyserii Julio Medema z Penélope Cruz w roli głównej. Wybierając się na ten film widzowie wesprą program Boskie Matki fundacji Rak’n’Roll.

„Mama” to najnowszy film uznanego hiszpańskiego reżysera Julio Medema („Kochankowie z kręgu polarnego”, „Lucia i seks”). W roli głównej zobaczymy Penélope Cruz, która przy tym projekcie debiutuje również jako producentka. Idąc na „Mamę” do kin widzowie wesprą program Boskie Matki fundacji Rak’n’Roll, którego celem jest udzielenie pomocy kobietom w ciąży chorym na raka.

Penélope Cruz – laureatka Oscara za „Vicky Cristina Barcelona”, muza Pedro Almodóvara i Woody’ego Allena – debiutuje jako producentka, kreując w filmie „Mama” – jak sama podkreśla – najbardziej złożoną, a zarazem najpiękniejszą rolą w karierze. Za kamerą Julio Medem, specjalizujący się w zmysłowych kobiecych portretach, który określa swoje dzieło jako „hymn na cześć życia, dramat przepełniony światłem i miłością”.

Magda (Cruz), nauczycielka i matka 10-letniego chłopca, musi stawić czoło dramatycznej diagnozie. Wykryto u niej raka piersi. Jednak kobieta nie zamierza się poddawać, a choroba paradoksalnie wyzwala w niej zupełnie nowe pokłady energii, humoru i odwagi, które gruntownie zmieniają życie jej samej i jej najbliższych.

Penélope Cruz partneruje wybitny hiszpański aktor, trzykrotny laureat Nagrody Goya – Luis Tosar („Boskie jak diabli”, „Słodkich snów”).

bm_logo

O programie Boskie Matki:
Około ¾ kobiet w ciąży, u których zdiagnozowano nowotwór, słyszy, czasem wielokrotnie, wskazanie przerwania ciąży, a dopiero potem rozpoczęcia leczenia. Tak nie musi być.

Ciąża i rak są do pogodzenia. W ciąży można leczyć się onkologicznie, chorując na raka można urodzić zdrowe dziecko. Boskie Matki to pomoc w dostępie do najlepszych ekspertów w celu podjęcia własnej decyzji o utrzymaniu lub przerwaniu ciąży. Kobietom w ciąży chorym na raka oferujemy kompleksową opiekę medyczną, psychologiczną, rehabilitacyjną, a nawet urodową. Zapewnienie profesjonalnej pomocy kobietom w ciąży chorym na raka jest spełnieniem marzenia założycielki Fundacji Rak’n’Roll – Magdy Prokopowicz. To Magda po raz pierwszy wprowadziła temat ciąży i raka do przestrzeni publicznej. Po własnych doświadczeniach, walce o możliwość leczenia onkologicznego i zachowania ciąży, głośno mówiła o tym, że „z rakiem można żyć, a nawet dawać życie”.

MAMA plakat PL

„Mama” w kinach od 4 grudnia

Gatunek: dramat
Produkcja: Hiszpania 2015
Reżyseria i scenariusz: Julio Medem („Lucia i seks”, „Kochankowie z kręgu polarnego”, „Noc w Rzymie”, „7 dni w Hawanie”)

Obsada: Penélope Cruz („Przelotni kochankowie”, „Zakochani w Rzymie”, „Nine: Dziewięć”, „Przerwane objęcia”, „Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach”, „Vicky Cristina Barcelona”), Luis Tosar („Boskie jak diabli”, „Słodkich snów”, „Mr. Nice”, „18 spotkań przy stole”, „Nawet deszcz”), Asier Etxeandia („Seks, kłamstwa i narkotyki”), Ciro Miró („Nikt nie chce nocy”, „Spisek w Eskurialu”), Mónica Sagrera („S jak seks”, „Spisek w Eskurialu”)

Kategorie

Archiwum

Fundacja
Rak’n’Roll. Wygraj Życie!
Al. Wilanowska 313A
02-665 Warszawa
NIP: 9512296994
zobacz na mapie
22 841 27 47
biuro@raknroll.pl
BNP PARIBAS:
39 1600 1462 1893 9704 1000 0001
KRS 0000338803
zbieraj na Facebooku
Rak'n'Roll @ Facebook
Rak'n'Roll @ Instagram
Rak'n'Roll @ Twitter
Rak'n'Roll @ LinkedIn
Sklep Rak'n'Roll