Aktualności

Program „KancerSutra, sztuka miłości w chorobie nowotworowej” otrzymał wyróżnienie Lider Roku 2015 w Ochronie Zdrowia działalność edukacyjno-szkoleniowa. Zachęcamy w nim osoby chore i ich partnerów do pielęgnowania bliskości, uprawiania seksu i pokazujemy, że pomimo choroby nowotworowej można i trzeba czerpać energię i radość z bycia razem.

„Pewnego dnia, po kilku już miesiącach od mastektomii, dopadły mnie kompleksy, które wydawać się mogły naturalne. Mąż nie widział mnie nagiej, a ja przestałam akceptować swoje ciało. Wydawać by się mogło, że z czasem będzie lepiej, a tu guzik.”

Wielu chorych na raka wraz z rozpoczęciem terapii rezygnuje z życia seksualnego. Obawy o życie i zdrowie są tak intensywne, że życie intymne schodzi na drugi plan. Nowotwór nie musi jednak oznaczać końca aktywności seksualnej. Istnieją bowiem setki sposobów na udany seks, nawet po mastektomii, czy ze stomią, a bliskość i intymność, wpływając pozytywnie na samopoczucie, wspomagają proces powrotu do zdrowia. Tylko mało się o tym mówiło, a raczej szeptało.

Powiedzieliśmy głośno – wyrollujmy raka miłością! Jak każdy program Fundacji, KancerSutra powstała na podstawie rozmów z osobami chorymi oraz warsztatów pilotażowych. Jak wyszło?

„I tak pośledziłam sobie Waszą stronkę, Wasze filmiki, poczytałam to i owo. I znowu dojrzałam. Pewnego wieczoru przytuliłam się do męża i powiedziałam, że chciałabym spróbować się przełamać. Okazało się, że mój mąż nie uciekł, nie zrobił się impotentem, a ja zaakceptowałam siebie taką, jaką jestem.”

I choć bardzo się cieszymy z wyróżnienia Lider Roku 2015 w Ochronie Zdrowia, te słowa to dla nas największa nagroda!

Love&Sex&Rak’n’Roll, Yeah!

www.kancersutra.pl

„KancerSutra, sztuka miłości w chorobie nowotworowej” to program edukacyjno-terapeutyczny skierowany do kobiet chorujących na raka, a także do ich partnerów, których wsparcie w czasie leczenia jest szczególnie ważne. Ma na celu pokazać, że pomimo choroby wciąż można prowadzić aktywne życie seksualne, a także dostarczyć profesjonalnego wsparcia parom, które z powodu raka oddaliły się od siebie. Kampania powstała na podstawie rozmów z osobami chorymi i warsztatów pilotażowych oraz we współpracy z ekspertami: dr Alicja Długołęcka – seksuolog, Magdalena Fritz – seksuolog, Mariola Kosowicz – psychoonkolog, dr Bogusław Lindner – onkolog-ginekolog, a także edukator seksualny Anna Moderska. Do projektu włączyły się także instytucje i organizacje: Seksualność Kobiet, Pozytywna Seksualność, Ogólnopolski Program Zdrowia Seksualnego.

Kategorie

Archiwum

Fundacja
Rak’n’Roll. Wygraj Życie!
Al. Wilanowska 313A
02-665 Warszawa
NIP: 9512296994
zobacz na mapie
22 841 27 47
biuro@raknroll.pl
BNP PARIBAS:
39 1600 1462 1893 9704 1000 0001
KRS 0000338803
zbieraj na Facebooku
Rak'n'Roll @ Facebook
Rak'n'Roll @ Instagram
Rak'n'Roll @ Twitter
Rak'n'Roll @ LinkedIn
Sklep Rak'n'Roll