Aktualności

Po 9 latach działania programu „Daj Włos!” wprowadzamy istotne modyfikacje, by usprawnić jego działanie w całej Polsce. Od dziś o jakość włosów dostarczanych do Fundacji dbają nie tylko salony fryzjerskie, ale również każdy, kto zechce dołączyć do programu. By cenny dar nie zamienił się w materiał do utylizacji konieczne jest zachowanie 5 zasad programu, dzięki którym mamy szanse na więcej naturalnych peruk dla naszych Podopiecznych. Od dziś rusza akcja Daj (Dobry!) Włos.

Dzięki programowi „Daj Włos!” Fundacji Rak’n’Roll od początku jego istnienia tysiące Darczyńców mogły wesprzeć pięknym gestem kobiety w trakcie chemioterapii w całej Polsce. Wspólnie pomogliśmy już ponad 2000 dziewczyn. Dzięki wprowadzanym wprowadzanym zmianom może być ich jeszcze więcej!

1 marca 2020 r. ruszamy z akcją Daj (Dobry!) Włos, która ma na celu poprawę jakości włosów dostarczanych do perukarni i tym samym przyspieszenie procesu produkcji naturalnych peruk. Nasze działania obejmują zmiany zasad współpracy z salonami oraz upowszechnienie wiedzy o regułach, których koniecznie trzeba przestrzegać w procesie przygotowania włosów do wysyłki. Absolutną nowością jest rozwiązanie dla osób, których… włosy są zbyt krótkie, a chcą wesprzeć Program!

Daj (Dobry!) Włos

Dobry włos to taki, który nadaje się do wykorzystania na perukę. Mimo, iż rośniemy w siłę a programem interesuje się cała Polska, czasem nawet połowa dostarczonych do nas włosów musi iść do utylizacji. Zbyt często docierają za krótkie, rozjaśniane, zleżałe, a nawet spleśniałe – takie włosy zamiast pomagać, generują dodatkowe koszty i w efekcie nie są przydatne. Mimo dobrych chęci stan i jakość włosów nie pozwala na utkanie naturalnej peruki, którą będzie mogła nosić z dumą jedna z naszych Podopiecznych. Dlatego tak ważne jest, by zanim podejmie się decyzję o skróceniu włosów zapoznać się z 5 regułami programu i ocenić samodzielnie czy rzeczywiście przekazane włosy będą cennym darem.

5 Złotych Zasad Dobrego Włosa

1. Farbowane i rozjaśniane włosy nie nadają się na perukę.
Jeśli Twoje włosy były kiedykolwiek rozjaśniane lub farbowane – niestety, ich struktura nie pozwala na wykorzystanie ich na perukę. Możesz pomóc chorym, kupując warkocz na stronie lub wspierając Fundację Rak’n’Roll w inny sposób (raknroll.pl)

2. Ścinane włosy muszą mieć 35 cm lub więcej. [edycja: zmiana na 35 cm minimalnej długości włosów przyjmowanych w ramach Daj Włos! od 1 stycznia 2023 r.]
Nie może być mniej. Nie jest tu istotne, że bardzo chcesz lub masz specjalną okazję. Długość włosów nie jest przedmiotem negocjacji. Jeśli będą miały mniej, nie będzie można z nich utkać peruki.

3. Muszą być umyte bez odżywki.
Po użyciu odżywki lub maski włosy stają się zbyt śliskie, by tkać z nich peruki. Zetnij włosy w ich naturalnej kondycji.

4. Pakowane do wysyłki – muszą być suche.
Wilgoć pozostawiona na włosach sprawi, że dłużej leżąc w kopercie – spleśnieją.

5. Muszą być splecione w warkocze.
Osoba pracująca nad peruką musi mieć 100% pewność, gdzie jest nasada włosa, a gdzie końcówka. Tylko włosy w warkoczu dają taką czytelność. Muszą być solidnie związane gumką na obu końcach.

Jeśli Twoje włosy spełniają powyższe zasady, staną się cennym darem! Po ścięciu, dołącz do nich oświadczenie i prześlij na adres Fundacji.

Partnerska współpraca z salonami

W programie Daj Włos! uczestniczy 430 partnerskich salonów fryzjerskich z całej Polski, a ich lista jest dostępna na stronie: www.raknroll.pl/dajwlos. Mamy nadzieję, że chętnych będzie jeszcze więcej i wkrótce w każdej mniejszej miejscowości będzie salon z honorowym oznakowaniem programu.
To, co zmienia się z 1. marca to samodzielne określenie poziomu zaangażowania przez salon. Do decyzji salonu pozostawiamy, czy przygotowanie włosów do wysyłki będzie odpłatne czy bezpłatne, ile razy w tygodniu usługa będzie dostępna, a także czy (przy bezpłatnym cięciu) samodzielnie prześle włosy do Fundacji, czy też przekaże Darczyńcy zaadresowaną kopertę. Doświadczenie zdobyte podczas 9 lat programu pokazuje nam, że salony potrzebują większej elastyczności i dostosowania programu do swoich możliwości. Konieczne jest jednak otwarte informowanie klientów o zasadach w Waszym salonie już przy zapisach na wizytę.

Możliwość samodzielnej wysyłki włosów do Fundacji

Zależy nam, aby włosy docierały do Fundacji i perukarni jak najszybciej. Dlatego w ramach modyfikacji umożliwiamy Darczyńcom, którzy obcinają włosy w salonie partnerskim samodzielną wysyłkę warkoczy z oświadczeniem na adres fundacji. W tym celu w salonach partnerskich dostępne są zaadresowane koperty programu Daj Włos! Darczyńca będzie mógł sam zdecydować, jaką firmą wyśle włosy i monitorować ich drogę.

W przypadku, gdy usługa przygotowania włosów jest bezpłatna, salon może samodzielnie wysyłać zebrane warkocze Darczyńców do Fundacji. Jednak ważne jest sprawne dostarczanie włosów po ścięciu – zgodnie z umową włosy będą wysyłane do 10 dni od ścięcia pierwszych włosów w danej paczce. Takie rozwiązanie sprawi, że włosy będą pomagały jak najszybciej od ścięcia, a Darczyńcy otrzymają potwierdzenie i podziękowanie od Fundacji krótko po oddaniu włosów.

Samodzielne obcinanie włosów

W programie Daj Włos! nadal można przekazać warkocze ścięte u swojego fryzjera lub samodzielnie. Przy przygotowywaniu włosów należy ściśle przestrzegać 5 zasad dobrego włosa, by cenny dar nie zmienił się w materiał do utylizacji.

Wirtualny Warkoczyk

To dodatkowe narzędzie, które uruchomiliśmy dla każdego, kto chce wesprzeć program Daj Włos!, jednak nie dysponuje włosami, by się nimi podzielić. Już za 20 zł można kupić Wirtualny Warkoczyk, a można tę kwotę powiększyć aż do wartości zakupienia całej peruki – 4000 zł. Jeśli znasz kogoś, kto chciałby w ten sposób pomóc – powiadom go koniecznie to tej możliwości!

Będziemy stale monitorować Program i w miarę potrzeb wprowadzać kolejne usprawnienia, po to, by wspólnie z Wami pomagać naszym Podopiecznym żyć dobrze, godnie i szczęśliwie pomimo raka.

Love, Peace & Rak’n’Roll

Kategorie

Archiwum

Fundacja
Rak’n’Roll. Wygraj Życie!
Al. Wilanowska 313A
02-665 Warszawa
NIP: 9512296994
zobacz na mapie
22 841 27 47
biuro@raknroll.pl
BNP PARIBAS:
39 1600 1462 1893 9704 1000 0001
KRS 0000338803
zbieraj na Facebooku
Rak'n'Roll @ Facebook
Rak'n'Roll @ Instagram
Rak'n'Roll @ Twitter
Rak'n'Roll @ LinkedIn
Sklep Rak'n'Roll