Blaski i cienie życia po chorobie nowotworowej

Dlaczego wsparcie psychoonkologiczne po chorobie nowotworowej jest ważne?
Zakończenie leczenia onkologicznego to moment szczególnie wyczekiwany przez każdego pacjenta. Bywa obietnicą końca trudów intensywnej terapii, długotrwałego stresu i zmęczenia.
Wtedy pacjenci a także ich bliscy oczekują, że życie wróci do „normy” .
Niejednokrotnie tak rzeczywiście jest. Zdarza się jednak, że długo wyczekiwane:siły witalne, spokój ducha, radość z życia nie nadchodzą w przewidywanej formie.
Do tego dochodzi np.; niepokój związany z powrotem do pracy a także nawrotem choroby.

Dlatego wsparcie psychoonkologiczne stwarza możliwość zrozumienia przyczyny utrzymującego się np.; złego samopoczucia psychofizycznego czy nauczenia się sposobów radzenia sobie z obawami przed nawrotem choroby. Pomaga w zmniejszeniu poczucia osamotnienia i byciu nierozumianym przez bliskich w nowej, pochorobowej sytuacji.
Wsparcie psychologiczne może zapobiec rozwijaniu się przykrych stanów emocjonalnych lękowych i depresyjnych.

Co daje uczestnikom udział w warsztatach „Blaski i cienie życia po chorobie nowotworowej”?
Udział w warsztatach pozwala uczestnikom zrozumieć i zaakceptować ich obecną sytuację zdrowotną tzn; m.in.odpowiedzieć na ważne, pytanie „ czy jestem zdrowa/y”? Poszerzenie świadomości w tym zakresie ma dużą wartość porządkującą i uspokająjącą. Dzięki pracy w grupie uczestniczy po warsztatach zwykli mówić, że ich dotychczasowe poczucie osamotnienia i bycie nierozumianym znacznie zmalało.
Uczestniczy zrozumieli, że mają prawo przeżywać wszystko to, czego doświadczają wbrew wcześniejszym oczekiwaniom spokojnego życia i mówić o tym otwarcie z bliskimi. „Blaski i cienie …” stwarzają także możliwość zdobycia wiedzy z zakresu radzenia sobie ze stresem i są szansą na zbliżenie się do odkrycia indywidualnej ścieżki życia i rozwoju osobistego.

Jeżeli chcesz wziąć udział w programie iPoRaku wypełnij poniższy formularz.

REKRUTACJA DO PIĄTEJ EDYCJI PROGRAMU iPoRaku ZOSTAŁA ZAKOŃCZONA!

W celu poprawnego wysłania formularza zaznacz pole "Nie jestem robotem", a następnie wyślij formularz.
al. Wilanowska 313A
02-665 Warszawa
22 841 27 47
biuro@raknroll.pl
/FundacjaRaknRoll
Rak'n'Roll @ Facebook
Rak'n'Roll @ Instagram
Rak'n'Roll @ Twitter
Rak'n'Roll @ Open FM