Aktualności

Ostatnie trzy tygodnie dla każdego były wyzwaniem. Zagrożenie epidemiologiczne, którego doświadczamy, wymogło istotne zmiany w codziennym życiu. Również dla nas, w Fundacji Rak’n’Roll, jest to czas intensywnego dostosowywania naszego działania do nowej rzeczywistości. Pomimo zamkniętego biura, pracujemy zdalnie z domów.

Skupiliśmy się na zintensyfikowaniu indywidualnego kontaktu z Podopiecznymi, monitorowaniu ich potrzeb oraz zorganizowaniu działań Fundacji w taki sposób, by zapewnić im jak najlepsze wsparcie. Podjęliśmy się też przeniesienia działań Fundacji w rzeczywistość wirtualną. Jak to wygląda?

Wsparcie psychologa

Panująca od marca epidemia zakażeń SARS-Cov-2 jest szczególnie niebezpieczna dla osób z obniżoną odpornością. W sytuacji, gdy na drodze przez raka pojawia się dodatkowe zagrożenie zdrowotne, lęk i zaniepokojenie chorego mogą przybrać na sile. Dlatego jednym z pierwszych naszych działań było wzmocnienie opieki psychoonkologicznej. Więcej czasu poświęcamy na rozmowy z pacjentami i ich bliskimi, by pomóc im radzić sobie z lękiem o zdrowie i życie. Spotkania z psychoonkologiem przenieśliśmy w bezpieczną przestrzeń wirtualną i wydłużyliśmy godziny działania cotygodniowego telefon zaufania. Pracujemy też nad powiększeniem zespołu psychologów i psychoonkologów, by być przygotowanym na rosnące potrzeby naszych Podopiecznych i ich bliskich oraz osób z doświadczeniem onkologicznym.

Opieka nad Podopiecznymi

Na bieżąco monitorujemy sytuację naszych Podopiecznych. Dzięki częstym kontaktom wiemy, że ich leczenie przebiega zgodnie z planem. W sytuacjach, gdy potrzebna jest interwencja lub wsparcie, na bieżąco reagujemy i rozwiązujemy problemy. Możemy odpowiedzieć na indywidualne potrzeby. Zaangażowanie partnerów pozwala nam zaopatrzyć naszych Podopiecznych i ich bliskich w materiały ochrony osobistej.

Pomimo zamknięcia biura i pracy zdalnej, jesteśmy otwarci i służymy wsparciem. Cały czas przyjmujemy nowych Podopiecznych. Zmianie uległy jedynie dotychczasowe procedury i obecnie wszystkie procesy możemy przeprowadzić bez kontaktu osobistego. Osoby, które potrzebują tego typu wsparcia, prosimy o wypełnienie formularza: https://www.raknroll.pl/szukam-pomocy/zostan-podopiecznym/
Z Ogólnopolską Federacją Onkologiczną działamy, by pacjenci onkologiczni mieli zapewnioną nieprzerwaną opiekę prowadzoną w bezpiecznych warunkach.

Konieczne zmiany

Nie wszystkie programy jesteśmy w stanie przenieść do wirtualnej rzeczywistości. Z tego powodu tymczasowo zawiesiliśmy zapisy na bezpłatne peruki w programie „Daj Włos!”. Jednak wszystkie panie, które były umówione na odbiór peruki, będą mogły je odebrać, gdy sytuacja epidemiologiczna zostanie opanowana. Prosimy również naszych Darczyńców o poczekanie z wysyłką ściętych warkoczy do czasu, gdy powrócimy do naszego biura.

Odrobina radości

Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie znaleźli rak’n’rollowego sposobu na przejście przez trudny czas! Dlatego uruchomiliśmy dwie inicjatywy, które pozwalają oderwać się od codzienności i choć na chwilę zapomnieć o problemach. Pierwsza z nich to Wyskoki Kulturalne. Program, w którym – gdy możliwe będą spotkania – będziemy zabierać naszych Podopiecznych do teatrów, muzeów i kin, by obcując ze sztuką, mogli się zrelaksować i oderwać myśli od choroby. Od dwóch tygodni regularnie zabieramy na wirtualne wydarzenia artystyczne osoby skupione wokół Fundacji na Facebooku. Drugą z inicjatyw jest grupa „Rolling w czasach kwarantanny”. To miejsce, gdzie wzajemne motywujemy się do aktywności fizycznej i szukamy kreatywnych sposobów na ćwiczenia w domu. Bo w Rak’n’Rollu wierzymy, że ruch to życie!

Przed nami pewnie jeszcze kilka tygodni w odosobnieniu. W tym czasie będziemy monitorować sytuację i działać tak, by nasi Podopieczni (i osoby, które potrzebują wsparcia) czuli, że jesteśmy. Będziemy nadal pomagać przechodzić przez raka i żyć dobrze, godnie i szczęśliwie. Pomimo choroby. I koronawirusowego zagrożenia.

Na sam koniec chcemy podziękować. Z całego rak’n’rollowego serca. Za słowa troski o nas płynące od Podopiecznych, ich bliskich i od naszych Partnerów. Za wsparcie finansowe płynące od osób indywidualnych na nasze działania i zbiórki Podopiecznych. Za gotowość firm do odpowiadania na nasze potrzeby w niełatwych dla nich warunkach.

Za to wszystko: WIELKIE DZIĘKI!
Nie ma Rak’n’Rolla bez Was!

Kategorie

Archiwum

Fundacja
Rak’n’Roll. Wygraj Życie!
Al. Wilanowska 313A
02-665 Warszawa
NIP: 9512296994
zobacz na mapie
22 841 27 47
biuro@raknroll.pl
BNP PARIBAS:
39 1600 1462 1893 9704 1000 0001
KRS 0000338803
zbieraj na Facebooku
Rak'n'Roll @ Facebook
Rak'n'Roll @ Instagram
Rak'n'Roll @ Twitter
Rak'n'Roll @ LinkedIn
Sklep Rak'n'Roll