Aktualności

Największym naszym sukcesem w 2020 roku było znalezienie sposobów, aby pomimo pandemii COVID-19 być blisko naszych Podopiecznych i wspierać ich w drodze przez raka. Odpowiadać na ich potrzeby i mimo niesprzyjających okoliczności dać przestrzeń, by mogli wystawić łeb do słońca – żyć dobrze i z radością, pomimo raka i pomimo koronawirusa.

Pomogliśmy 91 Podopiecznym w zebraniu 2 911 762,86 zł na przejście przez raka i dopilnowaliśmy, aby leczenie każdego z nich odbywało się zgodnie z planem! 43 kobiety wsparliśmy w procesie rekonstrukcji piersi. Zapewniliśmy 812 godzin dobrej rozmowy z psychoonkologiem, obdarowaliśmy perukami 553 kobiety w trakcie leczenia. Pomimo pandemii wszystkie nasze programy były kontynuowane.

 

Od 11 lat zmieniamy schematy myślenia o chorobie nowotworowej i działamy na rzecz poprawy jakości życia chorych. Pomagamy przechodzić przez raka: leczyć się godnie, żyć dobrze i z radością. Tworzymy programy, które są odpowiedzią na luki w systemie, a dotyczą potrzeb chorych i ich bliskich. Mówimy o raku rzeczowo i odważnie, przełamujemy tabu, uświadamiamy. Udało nam się stworzyć nową jakość w sposobie mówienia o chorobie w przestrzeni publicznej.

Wobec rosnącej skali problemu, utrudniamy życie rakowi. Działamy na rzecz zdrowych wyborów, zachowań i otaczania siebie troską na co dzień.

 

Rak’n’Roll to wsparcie chorych na raka i ich bliskich

Jesteśmy po to, by wspierać chorych w przejściu przez raka. Robimy to na wiele sposobów. Prowadzimy Podopiecznych i ich rodziny przez zawiłości systemu opieki onkologicznej, pomagamy w zbieraniu środków na leczenie, oferujemy bezpłatną opiekę psychoonkologa, a w każdą środę dodatkowo udostępniamy pomoc psychologa w ramach Linii Pomocowej Rak’n’Roll. Organizujemy warsztaty pięknościowe i rękodzieła.

W 2020 roku pod opieką Fundacji znajdowało się 91 Podopiecznych, którym pomogliśmy w zebraniu 2 911 762,86 na pokrycie kosztów leczenia, rehabilitacji oraz kosztów okołoterapeutycznych. Wsparliśmy też 43 kobiety w procesie rekonstrukcji piersi.

„Sposób, w jaki mnie Pani potraktowała i przyjęła bardzo mnie w tej trudnej sytuacji podbudował i jestem bardziej spokojna. Także niezmiernie dziękuję! To piękne, że mogę na Was liczyć. Tak samo, jak o chorobę, martwiłam się o to, że mnie na nią nie stać. Teraz mam nadzieję, ze nie będę musiała się o to martwić.”

 Joanna S., Podopieczna Programu Łeb do Słońca!

 

„Ja już dziś mogę głośno krzyknąć: I PO RAKU! Moja wdzięczność jest niewymowna, choć fundusze, które zasiliły moje bardzo drogie leczenie już tak.

A tak poza faktami…Wiele razy czytałam o działaniach Fundacji Rak’n’Roll, głównie w pismach kobiecych, ale szczerze mówiąc nie umiałam sobie wyobrazić do końca jaką formę ta pomoc przybiera. W praktyce wszystkie działania fundacji przerosły moje oczekiwania i w tym dramatycznym dla mnie okresie wiele razy uśmiechałam się w wielkim zaskoczeniu pytając „Naprawdę???”. Wielkie wsparcie finansowe, paczki przychodzące pocztą przy różnych okazjach i bez okazji, rozmowy telefoniczne… Tak wiele różnych form wsparcia!”

Wiesława J., Podopieczna Programu Łeb do Słońca!

Udzieliliśmy 812 godzin konsultacji psychoonkologicznych, psychologowie służyli wsparciem w każdą środę w Linii Pomocowej Rak’n’Roll.

„Rok 2020 to rok dziwny, ale też przynoszący nowe umiejętności. W pracy z moimi Podopiecznymi zawsze prowadzi mnie obserwacja psychologa Artura Arona, który zauważył, że 4 minuty patrzenia sobie w oczy potrafi zbliżyć do siebie ludzi. Jeśli nie mogliśmy spotkać się osobiście, mieliśmy ekran telefonu lub komputera. Dzięki tej nowince, którą zaczęłam wykorzystywać w mojej pracy, mogłam wspierać ludzi mieszkających nie tylko w Polsce (małe wsie, miasteczka) ale też na świecie. Miałam pacjentów z USA, Holandii, Belgii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemiec, Hiszpanii i Kanady. Wspólnie wypracowaliśmy  sposób, by spojrzeć sobie w oczy.”

Małgorzata Ciszewska-Korona, psychoonkolog

Zorganizowaliśmy również online warsztaty pięknościowe, mindfulness, rozwoju osobistego – wzięło w nich udział 130 dziewczyn! Grupa dziewczyn pracowała nad relacją ze swoim ciałem na nowatorskim warsztacie Kancersutra.

„Dziękuję za te warsztaty, nie spodziewałam się, że spotkam tu tyle dobra i że tyle z nich wyciągnę. Myślę, że zapoczątkowały one ponowne odkrywanie siebie, nową drogę, która w końcu jest dobrym kierunkiem”

Uczestniczka warsztatów Kancersutra

 

„Bardzo ważne warsztaty: udowadniają, że krąg kobiet o podobnych doświadczeniach jest bardzo ważny, otwierający, pouczający. Mam nawet wrażenie, że to powinien być element obowiązkowej terapii dla każdej amazonki.

Pięknie prowadzone, ukłony dla Alicji.

Dziękuję, dziękuję, dziękuję!”

Uczestniczka warsztatów Kancersutra

 

Rak’n’Roll to programy, uzupełniające luki w systemie i wspierające chorych

Program Boskie Matki jest misyjnym programem Fundacji, realizacją marzenia i woli Magdy Prokopowicz – założycielki Fundacji Rak’n’Roll. Powstał z niezgody na zastaną rzeczywistość i silnej potrzeby zmiany. Diagnoza onkologiczna w ciąży to jedno z najtrudniejszych doświadczeń życiowych, kiedy radość z macierzyństwa przeplata się ze lękiem o życie i zdrowie, własne i dziecka. Dlatego chcemy, żeby pomoc, której udzielamy była jak najpełniejsza. Boskie Matki to kompleksowy program, zapewniający kobietom w ciąży chorym na raka bezpłatną opiekę onkologiczną, ginekologiczno-położniczą, psychologiczną, dietetyczną, rehabilitacyjną i urodową. Przez lata trwania Programu, stworzyliśmy społeczność wspierających się kobiet i ich rodzin.

Poznaliśmy inne kobiety w podobnej sytuacji a także te, które już przez leczenie przeszły i urodziły zdrowe dzieci. To wtedy dowiedziałam się kim są Boskie Matki, i że jestem jedną z nich. To była wielka ulga. Dziś Michalina ma trzy miesiące, jest piękna, zdrowa, silna. Leżąc koło niej, znów ryczę jak bóbr. Tyle, że teraz ze szczęścia. Rokowania lekarzy są obiecujące, a ja spełniam się jako matka, na co tak długo i w tak ogromnym strachu czekałam. Czy można chcieć więcej?

Magdalena, Podopieczna Programu Boskie Matki

W 2020 roku otoczyliśmy opieką 15 kobiet w ciąży chorych na raka. Było to możliwe dzięki wsparciu firmy Amazon, która dodatkowo przygotowała dla Podopiecznych programu boskie wyprawki dopasowane do indywidualnych potrzeb mam. Do Boskich Mam trafiły specjalne kosmetyki, ciepłe koce, bluzy, koszule do porodu, kubki termiczne, odzież do karmienia oraz zestawy śpioszków, pieluch i kosmetyków pielęgnacyjnych dla dziecka. Współpraca z Amazon to także działania edukacyjne przeprowadzone z okazji Dnia Matki – w trakcie webinaru, live’ów i wywiadów eksperci Fundacji dzielili się wiedzą z zakresu czujności onkologicznej w ciąży oraz potrzeb mam w czasie ciąży i połogu.

„Kurier z paczką przyszedł w momencie, gdy uświadomiłam sobie, że kawa, którą rano zrobiłam jest już dawno zimna.  Gdy otworzyłam wyprawkę od Fundacji Rak’n’Roll i Amazona, zobaczyłam w niej m.in. kubek termiczny. To było tak przyjemne poczucie troski – poczułam, że ktoś mnie wysłuchał, mimo że nie powiedziałam tego na głos.”

Faustyna, Podopieczna Programu Boskie Matki

W ramach programu Boskie Matki prowadzimy edukację lekarzy ginekologów i położników z zakresu USG piersi u kobiet ciężarnych i karmiących. Rak piersi jest najtrudniejszym w rozpoznaniu nowotworem w czasie ciąży. Wynika to prawdopodobnie z faktu, że rosnący guz w piersi traktowany jest jako fizjologiczna odpowiedź tkanki gruczołowej na zmiany hormonalne związane z ciążą. W efekcie u kobiet w ciąży jest diagnozowany nawet do 7 miesięcy później niż w grupie kobiet nieciężarnych, co dramatycznie pogarsza rokowania. Od 2019 r., dzięki wsparciu Fundacji Philips, prowadzimy cykl warsztatów dla ginekologów i położników – „Boskie USG, czyli sonomammografia u kobiet ciężarnych i karmiących”. W drugiej edycji (2020/2021) przeszkoliliśmy ponad 300 lekarzy.

W 2021 r. planujemy stworzyć oddział dla Boskich Matek w Narodowym Instytucie Onkologii w Warszawie.

 

iPoRaku – program dla osób, które powróciły do zdrowia i chcą ruszyć w życie. Rak daje w kość, ale życie po raku to także wyzwanie. Społecznie problem uważa się za rozwiązany, a faktycznie ozdrowieniec rozpoczyna nową walkę, o życie po. O to, żeby choroba nie wróciła i o to, aby nauczyć się funkcjonować bez niej. Widząc, że brakuje systemowych rozwiązań dla takich pacjentów, uruchomiliśmy program iPoRaku, który zapewnia kompleksową pomoc ozdrowiałym chorym i jest na tyle elastyczny, aby zaspokoić ich najważniejsze potrzeby, a tym samym pomóc im wrócić na stronę życia. Kształt programu został opracowany we współpracy z podopiecznymi Fundacji.

W piątej edycji bierze udział 76 osób z całej Polski. Podopieczni programu objęci są opieką psychologa, psychotraumatologa oraz doradcy zawodowego. Ponadto mają możliwość udziału w zajęciach sportowych, konsultacjach ze specjalistą ds. wizerunku, warsztatach urodowych, a także sesjach coachingowych.

„Program iPoRaku to ogromne wsparcie psychologiczne. Dzięki niemu mogłam odzyskać swoją siłę, którą choroba zachwiała. Nauczyłam się też jak zdrowo się odżywiać, trenować ciało, lepiej dbać o siebie i swoje zdrowie, jak lepiej pielęgnować swoją urodę i wzmacniać kobiecość. Odkryłam swój potencjał zawodowy. iPoRaku to przede wszystkim cudowni ludzie, z którymi mam kontakt do dzisiaj. Dostałam od nich bardzo dużo wsparcia i zrozumienia, spędziłam świetny czas. iPoRaku to program, który przypomina jak pięknie cieszyć się życiem i jak to życie dzielić z innymi i celebrować.”

Anastazja, uczestniczka pierwszej edycji programu iPoRaku

 

Daj Włos! Obetnij włosy w dobrym celu na peruki dla kobiet w trakcie chemioterapii. Peruki są refundowane przez NFZ do wysokości niewielkiego limitu (250 zł), a cena peruk naturalnych (i dobrej jakości peruk syntetycznych) jest wyjątkowo wysoka.

„W chwili, gdy założyła tę perukę znów zobaczyłem uśmiech na jej twarzy… ten spokój, że może chociaż jedno w tych nienormalnych czasach będzie normalne. BĘDZIE MIAŁA SWOJE WŁOSY.”

Adam, mąż Podopiecznej Programu Daj Włos!

W kolejnym roku działania programu otrzymaliśmy 52 500 przesyłek z włosami! Dzięki wielkim sercom darczyńców Daj Włos!, zaangażowaniu właścicieli i pracowników 500 współpracujących salonów fryzjerskich, Wolontariuszom dzielnie wpisującym dane darczyńców oraz perukarni Rokoko, mogliśmy przekazać kobietom w trakcie leczenia onkologicznego aż 533 peruki. Od początku programu prawie 2900 kobiet otrzymało od nas peruki.

„Nikt by mi takiego prezentu nie zrobił. Jak ją założyłam to się poryczałam ze szczęścia.”

Ania, Podopieczna Programu Daj Włos!

 

„Pierwszy raz od czasu choroby poczułam się prawdziwą kobietą.”

Aleksandra, Podopieczna Programu Daj Włos!

Rok 2020 to także zmiany i usprawnienia w programie Daj Włos! odpowiadające na potrzeby darczyńców i beneficjentów programu.

1 marca 2020 r. ruszyliśmy z akcją Daj (Dobry!) Włos, która miała na celu poprawę jakości włosów dostarczanych do perukarni i tym samym przyspieszenie procesu produkcji naturalnych peruk. Nasze działania objęły zmiany zasad współpracy z salonami oraz upowszechnienie wiedzy o regułach, których koniecznie trzeba przestrzegać w procesie przygotowania włosów do wysyłki. Stworzyliśmy bardziej przejrzyste materiały – nową instrukcję ścinania włosów, miarki drewniane dla fryzjerów, nową odsłonę strony. Wprowadziliśmy też Sprawdź Włos!, narzędzie dla darczyńców do samodzielnego sprawdzania czy włosy dotarły. W czerwcu wprowadziliśmy oświadczenia online. To nowa era dla programu Daj Włos! i usprawnienie na kilku polach – bezpieczne dane, usprawnienie procesu ewidencjonowania i skrócenie czasu oczekiwania na podziękowania oraz wyeliminowanie błędów w rozczytaniu danych darczyńcy.

„W mojej sytuacji, mimo ciągłej rozpaczy ładna peruka wprowadziła troszeczkę radości. Mogę wreszcie wyjść na ulicę i nikt się za mną nie ogląda.”

Natalia, Podopieczna Programu Daj Włos!

Podjęliśmy też decyzję o rozszerzeniu oferty programu Daj Włos!. Coraz częściej Podopieczne pytały o możliwość otrzymania peruki syntetycznej czy krótkiej, a taką można stworzyć tylko z włosów syntetycznych. Gdy powstawał program Daj Włos! peruki syntetyczne były słabej jakości, dlatego przekazywaliśmy jedynie peruki naturalne. Obecnie wybrane przez nas „nowe fryzury” z włosów syntetycznych nie ustępują jakością tym naturalnym i oba warianty są w programie Rak’n’Rolla.

„Moi uczniowie świętowali swoje 100 dni przed maturą 1 lutego i na swój bal zaprosili również mnie. Jestem bardzo wdzięczna za przekazanie mi tej pięknej peruki.”

Magdalena, Podopieczna Programu Daj Włos!

 

W 2020 roku odpowiedzieliśmy na potrzeby pacjentów, wspierając rzeczowo szpitale. W Klinice Onkologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, dzięki środkom zebranym przez dobrodziejskich biegaczy uzupełniliśmy sprzęt komputerowy, który ułatwił pracę lekarzom i skróciły kolejki w poczekalniach oraz, dzięki wsparciu klientów Revolut, kupiliśmy trzy nowoczesne fotele do chemioterapii, bo żeby przejść przez raka, trzeba czasem posiedzieć. Do Mazowieckiego Centrum Leczenia Chorób Płuc i Gruźlicy, Oddziału 3 z Pododdziałem Onkologicznym przekazaliśmy leżankę, która ułatwiła transport chorych pomiędzy oddziałami. Ponadto zbiórki biegaczy pozwoliły nam na zakup w czasie pandemii maseczek FFP dla Narodowego Instytutu Onkologii w Warszawie.

 

Rolling, czyli rak nie lubi ruchu!

W 2020 roku Rolling był jednym z tych projektów, które najbardziej odczuły skutki pandemii. Z planowanych 12 dobrodziejskich eventów, odbyły się tylko 4, w tym jeden wirtualnie (Maraton Warszawski).

#Biegam Dobrzepromujemy ideę biegania charytatywnego.

Od 2015 roku, we wszystkich biegach Fundacji Maraton Warszawski można wziąć udział, wspierając jednocześnie wybraną organizację partnerską. W 2020 roku, w Maratonie Warszawskim, który odbył się w formule wirtualnej pobiegło dla nas 546 biegaczy, którzy zebrali łącznie 81 783,46 zł na przejście przez raka! Zebrane pieniądze niezmiennie przeznaczamy na „cycki, nowe fryzury i dragi”, czyli działalność statutową. W tym roku było to wsparcie rzeczowe dla szpitali, aby leczenie pacjentów mogło odbywać się sprawniej i bezpieczniej w czasie pandemii. Dzięki wsparciu biegaczy mogliśmy też zrealizować projekty Rollingowe: Czorsztyński Rajd Rowerowy, zajęcia na basenie, Rolling w czasach kwarantanny.

Rollingowcy podczas dwóch edycji „Rollingu w czasach kwarantanny” wykonali 594 treningi w 16 dyscyplinach sportowych, wzięli udział w Czorsztyńskim Rajdzie Rowerowym, gdzie nie tylko pokonywali na rowerach kilometry przewyższeń, ale też posmakowali raftingu wzburzonym Dunajcem. Ponadto 25 osób rozpoczęło regularne treningi pływackie pod okiem doświadczonego trenera pływania.

Nie udało się niestety zrealizować wszystkich planowanych eventów Rollingowych (ze względu na pandemię nie odbyły się Biegi w Szczawnicy  a zamknięty TPN uniemożliwił nam Tatra Running). Mimo to stawiliśmy czoło nowej rzeczywistości i mimo COVID-19 cieszyliśmy się sportem dostosowując swoją aktywność do aktualnych ograniczeń.

 

Rak’n’Roll to nowe podejście do profilaktyki!

Kampania „Dzień na U”

Z badań przeprowadzonych w 2017 roku wiemy, że Polki nie badają piersi, bo boją się wyniku i jest to lęk paraliżujący tak bardzo, że blokuje przyjmowanie jakichkolwiek komunikatów nawiązujących do choroby. W naszych działaniach profilaktycznych kontynuujemy podejście pozytywnego przekazu – skupiamy się na potwierdzaniu zdrowia piersi i namawiamy do dbania o nie, na takiej samej zasadzie jak w przypadku pielęgnacji paznokci czy cery. Uważamy, że badanie USG piersi powinno być takim samym kobiecym rytuałem jak wizyta u kosmetyczki.

Dzień na U to zainicjowana w zeszłym roku kampania zachęcająca Polki do regularnych badań piersi, w której postawiliśmy na pozytywny przekaz. Wiemy, że jednym z usprawiedliwień dla niebadania się jest „brak czasu”. Postanowiliśmy dać Polkom czas. Stworzyliśmy dzień, w którym nic nie jest ważniejsze od badania USG. Dzień na U to Dzień na USG. Dzień, którego raz w roku potrzebuje każda kobieta i dzień, którego datę ustala sama. Dlatego Dzień na U wypada codziennie.

W 2020 roku kampania była odpowiedzią na otwarcie po lockdownie salonów fryzjerskich i kosmetycznych. Zwróciliśmy w niej uwagę, że tak jak po czasie zamknięcia biegniemy ściąć włosy czy na zabieg kosmetyczny, tak samo pobiegnijmy umówić się na badanie USG i potwierdźmy zdrowie piersi. Mani, pedi, USG – a jaki jest Twój Dzień na U? pytaliśmy adresatki naszych działań. Umówienie się było łatwiejsze dzięki nawiązaniu współpracy z platformą Booksy.com, na której powstała zakładka „Dzień na U” umożliwiająca zarezerwowanie wizyty w gabinecie USG. Dzięki temu, w jednym miejscu można było się umówić na zabiegi kosmetyczne i badanie USG piersi.

 

Fundacja Rak’n’Roll to mówienie głośno o ważnych tematach!

Systemowa poprawa sytuacji chorych na raka

Wiele luk w opiece nad chorymi na raka wymaga zmian w systemie, a więc współpracy i działania z przedstawicielami instytucji państwowych. W listopadzie 2019 roku, wraz z Fundacja Alivia, Fundacją Onkocafe, PARS – Polskie Amazonki – Ruch Społeczny, Fundacją „Pokonaj raka” oraz Fundacją OmeaLife utworzyliśmy  Ogólnopolską Federację Onkologiczną. Celem funkcjonowania organizacji jest udział w debacie publicznej dotyczącej stanu systemu ochrony zdrowia oraz kształtowanie rozwiązań, wpływających na profilaktykę, diagnostykę i leczenie chorób nowotworowych w Polsce. W 2020 roku podjęliśmy dyskusję, szukaliśmy rozwiązań i monitorowaliśmy ich wprowadzanie dla następujących obszarów:

  • Onkologia w czasie epidemii COVID-19: monitorowanie dostępu do świadczeń pacjentów onkologicznych oraz świadczeń z zakresu profilaktyki; doprowadzenie do stworzenia dodatkowej infolinii dla pacjentów onkologicznych na czas epidemii; apele oraz pisma zgłaszane do Ministra Zdrowia w sprawie tarczy ratunkowej dla onkologii w czasie epidemii oraz podjęcia natychmiastowych działań na rzecz poprawy dostępności do świadczeń onkologicznych w czasie epidemii COVID-19.
  • Analiza finansowania oraz efektywności pilotażu Krajowej Sieci Onkologicznej, Narodowej Strategii Onkologicznej, Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych.
  • Standard teleporady: Udział w konsultacjach społecznych oraz skuteczne wnioskowanie o zmiany w ustawie o standardzie teleporady;
  • Lista refundacyjna: działanie na rzecz zmian w zakresie dostępności nowoczesnych terapii onkologicznych;
  • Powołanie do ministerialnego Zespołu ds. odbudowy profilaktyki onkologicznej.

 

Współpraca ze środowiskiem naukowym

W lutym 2020 roku dołączyliśmy do Grupy Doradczej Pacjentów powołanej przez Polskie Towarzystwo Chirurgii Onkologicznej (PTChO) wraz z Konsultantem krajowym ds. chirurgii onkologicznej. Inicjatywa ma zacieśnić współpracę między chirurgami onkologami oraz organizacjami pacjentów, tak aby głos i potrzeby pacjentów jeszcze silniej wybrzmiewały w działaniach Towarzystwa, które nakierowane są na poprawę jakości i efektywności leczenia pacjentów onkologicznych.

Kontynuujemy działania w ramach długofalowych projektów: Forum Raka Płuca oraz Akademii Czerniaka.

 

Szkolenia dla firm

Pomimo ograniczeń związanych z pandemią, nie zaprzestaliśmy naszej działalności edukacyjnej. Wytrwale zwracaliśmy uwagę na sposoby zmniejszenia ryzyka wystąpienia choroby nowotworowej. Mówiliśmy również o tym w jakiej sytuacji znajduje się chory oraz jego bliscy oraz w jaki sposób można okazać wsparcie. W prowadzonych przez nas szkoleniach wzięło udział ponad 200 osób z całej Polski.

 

Rak’n’Roll to zbieranie funduszy!

Rak’n’Roll Music. Nowy gatunek muzyki, który pomaga przejść przez raka.

Rak’n’Roll Music to nowy ruch łączący ludzi, którzy nagrywając muzykę, pomagają w przejściu przez raka. Pierwszymi artystami, którzy zebrali na Facebooku pieniądze dla Rak’n’Roll Music i wypuścili zupełnie nowe utwory wraz z teledyskami byli: Margaret „Nowe plemię”, donGURALesko „Wschód”, Polski Piach „Nieznany”, SGP Sound Goat Project „Alter Ego”. Wspólnie artyści zebrali ponad 45k zł.

Jak to działa? Artysta wyznacza kwotę pomocy, którą chce zebrać, ustawia zbiórkę na Facebooku, a gdy suma zostanie osiągnięta, wypuszcza wspólne dzieło – utwór nowego gatunku Rak’n’Roll Music wraz z teledyskiem. Projekt wspierają nasi Partnerzy m.in. Saatchi&Saatchi, Papaya Films, Facebook, MSL, Performics. Projekt został nagrodzony przez Klub Twórców Reklamy brązową nagrodą w kategorii „Best use Facebook”, dodatkowo teledysk Margaret oraz DonGuralesko został nominowany w konkursie PL Music Video Awards w kategoriach „Pop” oraz „Ważny Przekaz”.

Więcej na https://www.raknroll.pl/rnrmusic/

 

Kaeresy. Buty od Sofix & Rak’n’Roll, które pomagają przejść przez raka.

KAERESY 0000 338 803 to pierwsze buty, które pomagają przejść przez raka! Stworzyliśmy je w kolabo z kultową marką Sofix w ramach jednoprocentowej kampanii „Niosą Nas Wasze KAERESY”. Tajemniczy numer na obuwiu to nic innego, jak numer KRS fundacji, który należy wpisać w PIT aby przekazać 1% podatku Rak’n’Rollowi.

Od lat pomagamy pisać inspirujące historie swoich podopiecznych, a cztery z nich wydrukowaliśmy na owijkach KAERESÓW. Historie Gosi, Łukasza, Ani i Marty są różne – łączy je rak, determinacja podczas pokonywania przeszkód oraz to, że w czasie choroby niosą ich KAERESY.

KAERESY też inspirują! FISZ EMADE TWORZYWO przearanżowali dla nas zwrotkę jednego ze swoich kawałków „30 cm ponad chodnikami”. Zwrotki do niego dopisali słuchacze podcastu „Tu Okuniewska”. Do przekazywania 1% Rak’n’Rollowi namawiali komicy, sneakerheadzi, dziennikarze, młode mamy, muzycy oraz wiele wiele innych osób.

Partnerzy kampanii „Niosą nas Wasze Kaeresy”: Sofix, Saatchi & Saatchi, Publicis Consultants, Performics, Starcom, Prodigious, Photoby.

W 2020 roku otrzymaliśmy 1 372 757,87 zł z 1% podatku.

Więcej na https://www.raknroll.pl/przekaz-1/

 

„To nie ja”. Akcja zbiórki pieniędzy na peruki.

“To nie ja” to nazwa akcji, w ramach której przeprowadziliśmy w październiku 2020 r. pilną zbiórkę pieniędzy na peruki dla kobiet, które straciły włosy w wyniku chemioterapii. Uruchomiliśmy ją aby kobiety chore na raka nie musiały czekać aż 4-5 miesięcy na swoje nowe fryzury. Tak długi czas oczekiwania to wynik coraz większego zapotrzebowania na peruki oraz zaburzenia przez pandemię COVID-19 łańcucha dostawczo-produkcyjnego.

W projekcie udział wzięły aktorki: Urszula Dębska, Katarzyna Herman, Magdalena Lamparska oraz Agnieszka Sienkiewicz-Gauer oraz blogerka Anna Skura. Bohaterki uczestniczyły w eksperymencie, w którym podczas charakteryzacji nie mogły spojrzeć w lustro. Poruszający filmowy zapis eksperymentu https://youtu.be/z96sG-PX21I i efekty towarzyszącej mu sesji zdjęciowej wykorzystaliśmy w kampanii reklamowej sieci Facebook.

Dzięki zaangażowaniu bohaterek akcji oraz partnerów – Lettly, WP, LocoMotive – i rozgłosowi medialnemu, udało się nam kupić 100 wysokiej jakości peruk syntetycznych. Nasze Podopieczne miały na nie czekać przez kilka miesięcy, a dzięki Dobrodziejom każda z nich otrzymała nowe włosy już na początku swojej terapii.

Więcej na https://www.raknroll.pl/naperuki/

 

Programy partnerskie

Współpraca Fundacji Rak’n’Roll z biznesem to partnerstwa, w których najważniejsza jest obopólna chęć dobro-działania. Strategiczne, długofalowe relacje są niezwykle istotne w naszej pracy. Dzięki nim możemy planować działania z wyprzedzeniem i skuteczniej czynić rak’n’rollowe dobro. W 2020 roku współpracowaliśmy z ponad 100 firmami. Wśród największych naszych Partnerów znalazły się: Akamai Technologies Poland Sp. z o.o., Amazon Fulfillment Poland Sp. z o.o., Amvi Cosmetics, Avon Cosmetics Polska Sp. z o.o., Bridgestone Europe, Cersanit S.A., Credit Suisse International, Deloitte Consulting S.A., Kaminsky Design, KABAK, Moonholi, Novartis Poland Sp. z o.o., Philips Foundation, Revolut, Renault Retail Group Warszawa Sp. z o.o., Remington, Sofix, Swonco.

 

Rak’n’Rollowe dobro dzieje się dzięki wsparciu Dobrodziejek i Dobrodziejów. Dziękujemy Wolontariuszom, którzy dają nam swój czas i umiejętności, by razem pomagać chorym przejść przez raka. Bardzo dziękujemy za każdy 1%, za każdą wpłatę dla Podopiecznego czy pomysł na finansowe wsparcie Fundacji. Dziękujemy też firmom, które zechciały wesprzeć programy dla chorych. Razem wyrollujemy raka! 🙂

Rok 2020 zakończyliśmy z poczuciem, że może to nie był dobry rok dla ludzkości, ale całkiem dobry dla człowieczeństwa. Dziękujemy, że byliście i jesteście w tym z nami.

                                                                                         Love, Peace & Rak’n’Roll

Kategorie

Archiwum

Fundacja
Rak’n’Roll. Wygraj Życie!
Al. Wilanowska 313A
02-665 Warszawa
NIP: 9512296994
zobacz na mapie
22 841 27 47
biuro@raknroll.pl
BNP PARIBAS:
39 1600 1462 1893 9704 1000 0001
KRS 0000338803
zbieraj na Facebooku
Rak'n'Roll @ Facebook
Rak'n'Roll @ Instagram
Rak'n'Roll @ Twitter
Rak'n'Roll @ LinkedIn
Sklep Rak'n'Roll