Twoje bezpieczeństwo

Możesz czuć się bezpiecznie! Wszystkie dane, które podasz na naszej stronie internetowej w procesie przekazywania darowizn są w pełni szyfrowane. Dla bezpieczeństwa darczyńców strona jest chroniona Protokołem SSL (Secure Socket Layer), który gwarantuje poufność szyfrowania i przetwarzania danych. Więcej w Polityce prywatności i Regulaminie strony
Katarzyna Herman
To nie ja.
To dziewczyny przechodzące przez raka są w potrzebie. Wpłać pieniądze na peruki i pomóż im poczuć się sobą.
50
70
90
WPŁAĆ NA PERUKI
To nie ja. To duże przeżycie.
Komu pomagamy.
FAQ
Pieniądze ze zbiórki przeznaczymy na peruki dla kobiet, które przechodząc przez raka tracą swoje włosy w wyniku chemioterapii.
Włosy są ważnym atrybutem kobiecego wyglądu, a ich utrata to dla pań przykry, czasami traumatyczny, moment. Niektóre z pacjentek relacjonują, że łatwiej jest im się pogodzić z utratą piersi w wyniku mastektomii, niż z utratą włosów.
Tak, każda kobieta w trakcie leczenia onkologicznego może otrzymać od Rak’n’Rolla perukę bezpłatnie. Wystarczy, że wypełni formularz zgłoszeniowy na stronie raknroll.pl, a przy odbiorze przedstawi e-zlecenie wystawione przez lekarza onkologa potwierdzone przez NFZ oraz dowód osobisty.
Gdy w 2011 roku powstawał program Daj Włos! peruki syntetyczne były słabej jakości i przez 9 lat przekazywaliśmy pacjentkom jedynie peruki naturalne. Obecnie „nowe fryzury” z włosów syntetycznych nie ustępują jakością tym naturalnym i obie będą w ofercie Rak’n’Rolla.
Tak! Coraz częściej nasze Podopieczne pytają o możliwość otrzymania peruki syntetycznej. Niektóre panie potrzebują peruk krótkich, a takie można stworzyć tylko z włosów syntetycznych.
Tworzenie wysokiej jakości peruk z włosów naturalnych wiąże się z kosztami, które fundacja musi ponieść, aby peruka mogła być podarowana kobiecie chorej na raka. Musimy pokryć koszty związane ze współpracą z salonami partnerskimi, transportem włosów do perukarni, wysyłką podziękowań do darczyńców, utrzymaniem infrastruktury pomagającej w prowadzeniu programu (systemem oświadczeń on-line, wysyłki podziękowań, Sprawdź Włos!, itd.) Na to potrzebne są pieniądze. Peruki niosące ulgę w chorobie = warkocze + pieniądze.
W tym roku fundacja przekazała ponad 400 peruk, w 2019 do Pań trafiło 626 peruk, a od początku istnienia programu Daj Włos! fundacja pomogła nieodpłatnymi perukami ponad 2 770 kobietom!
Uruchomiliśmy pilną zbiórkę, bo to superważne, żeby kobiety chore na raka nie musiały czekać po 4-5 miesięcy, aby otrzymać perukę i mogły znowu poczuć się sobą. Chcemy jak najszybciej zlikwidować kolejkę, która wydłużyła się z powodu coraz większego zapotrzebowania na peruki, ale także w efekcie zaburzenia przez pandemię COVID-19 łańcucha dostawczo-produkcyjnego. Dlatego w pierwszym rzędzie z zebranych pieniędzy chcemy kupić peruki z włosów syntetycznych.
Darowizny na peruki można przekazywać także bezpośrednio na konto Fundacji Rak’n’Roll w banku BNP Paribas na rachunek o numerze 79 1600 1462 1893 9704 1000 0057. Dopisek: #NaPeruki. Dane do przelewów zagranicznych: IBAN: PL 79 1600 1462 1893 9704 1000 0057, BIC/SWIFT: PPABPLPK.
Akcję wspierają
79 1600 1462 1893 9704 1000 0057

Fundacja Rak’n’Roll. Wygraj Życie!
al. Wilanowska 313A
02-665 Warszawa