Aktualności

Pomóż przejść przez raka, przekaż w aplikacji Revolut datek na zakup foteli do chemioterapii w Klinice Onkologii szpitala przy ul. Banacha. To od Ciebie zależy, czy wskażesz darowiznę cykliczną, czy też drobną. Nieważne, którą opcję wybierzesz – jesteś super, że pomagasz!

Od maja 2020 r. Rak’n’Roll jest jedną z trzech organizacji dobroczynnych, które współpracują z globalną platformą usług finansowych Revolut. Jej klienci mogą wspierać cele w obszarze onkologii, ekologii i pomocy humanitarnej poprzez wybranie organizacji w zakładce ‘Darowizna’.

Dziś wsparcie klientów Revolut kierujemy do Kliniki Onkologii Centralnego Szpitala Klinicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, w którym zmagania pacjentów z ciężkim leczeniem onkologicznym dodatkowo są utrudnione warunkami w jakich się ono odbywa. Jedną z uciążliwości, która w znacznym stopniu wpływa na komfort leczenia jest… fotel do chemioterapii.

W Klinice Onkologii CSK WUM foteli do chemioterapii jest 7, jednak tylko jeden z nich jest zautomatyzowany i umożliwia zmianę pozycji podczas kilkugodzinnego podawania leków. Wie o tym najlepiej Pani Izabela, pacjentka kliniki.

Udało mi się ostatnio siedzieć na nowym fotelu i to jest niewyobrażalna różnica! Podczas chemioterapii trzeba czasem siedzieć kilka godzin pod kroplówką, w sztywnej pozycji. Bardzo później boli kręgosłup. Oparcia starych foteli są ustawione pod kątem 90 stopni, a większość pacjentów już jest wiekowych z dyskopatiami, więc wytrzymanie w tej pozycji jest bardzo trudne i męczące. Nowy fotel można dostosować do pozycji ciała i przechodzić chemioterapię wygodnie. – mówi pani Izabela.

Terapia może czasem trwać nawet 8 czy 10 godzin, więc komfort leczenia ma ogromny wpływ na decyzje pacjentów onkologicznych co do samej formy, jak i miejsca leczenia.

Pacjenci nie są w stanie w takich warunkach wytrzymać wielogodzinnej terapii – mówi prof. Rafał Stec, kierownik Kliniki Onkologii CSK WUM. Proszę sobie wyobrazić siedzenie przy biurku cały dzień bez możliwości zmiany pozycji, a co do dopiero bólu spowodowanego brakiem komfortu. Pacjenci bardzo często rezygnują z podjęcia leczenia w ośrodku, zniechęcając się nie tyle do samej terapii, ale do warunków leczenia. To aż 10% pacjentów, którzy na samą myśl o tylu godzinach na sztywnym fotelu rezygnują na starcie. Terapia nie może być bardziej niekomfortowa od choroby, dlatego szalenie ważne jest, żeby zadbać o komfort pacjentów – podkreśla.

Zakup nowego fotela do chemioterapii to koszt 8 000 zł. Wesprzyjmy pacjentów Kliniki Onkologii CSK WUM. Połączmy nasze siły! Wystarczy w aplikacji Revolut wybrać darowiznę cykliczną lub drobną ze wskazaniem na Fundację Rak’n’Roll. Każda pomoc zwiększa szansę na zakup nowych mebli do dragów!

Kategorie

Archiwum

Fundacja
Rak’n’Roll. Wygraj Życie!
Al. Wilanowska 313A
02-665 Warszawa
NIP: 9512296994
zobacz na mapie
22 841 27 47
biuro@raknroll.pl
BNP PARIBAS:
39 1600 1462 1893 9704 1000 0001
KRS 0000338803
zbieraj na Facebooku
Rak'n'Roll @ Facebook
Rak'n'Roll @ Instagram
Rak'n'Roll @ Twitter
Rak'n'Roll @ LinkedIn
Sklep Rak'n'Roll