Aktualności

Pomóż przejść przez raka, przekaż w aplikacji Revolut datek na zakup foteli do chemioterapii w Klinice Onkologii szpitala przy ul. Banacha. To od Ciebie zależy, czy wskażesz darowiznę cykliczną, czy też drobną. Nieważne, którą opcję wybierzesz – jesteś super, że pomagasz!

Od maja 2020 r. Rak’n’Roll jest jedną z trzech organizacji dobroczynnych, które współpracują z globalną platformą usług finansowych Revolut. Jej klienci mogą wspierać cele w obszarze onkologii, ekologii i pomocy humanitarnej poprzez wybranie organizacji w zakładce ‘Darowizna’.

Dziś wsparcie klientów Revolut kierujemy do Kliniki Onkologii Centralnego Szpitala Klinicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, w którym zmagania pacjentów z ciężkim leczeniem onkologicznym dodatkowo są utrudnione warunkami w jakich się ono odbywa. Jedną z uciążliwości, która w znacznym stopniu wpływa na komfort leczenia jest… fotel do chemioterapii.

W Klinice Onkologii CSK WUM foteli do chemioterapii jest 7, jednak tylko jeden z nich jest zautomatyzowany i umożliwia zmianę pozycji podczas kilkugodzinnego podawania leków. Wie o tym najlepiej Pani Izabela, pacjentka kliniki.

Udało mi się ostatnio siedzieć na nowym fotelu i to jest niewyobrażalna różnica! Podczas chemioterapii trzeba czasem siedzieć kilka godzin pod kroplówką, w sztywnej pozycji. Bardzo później boli kręgosłup. Oparcia starych foteli są ustawione pod kątem 90 stopni, a większość pacjentów już jest wiekowych z dyskopatiami, więc wytrzymanie w tej pozycji jest bardzo trudne i męczące. Nowy fotel można dostosować do pozycji ciała i przechodzić chemioterapię wygodnie. – mówi pani Izabela.

Terapia może czasem trwać nawet 8 czy 10 godzin, więc komfort leczenia ma ogromny wpływ na decyzje pacjentów onkologicznych co do samej formy, jak i miejsca leczenia.

Pacjenci nie są w stanie w takich warunkach wytrzymać wielogodzinnej terapii – mówi prof. Rafał Stec, kierownik Kliniki Onkologii CSK WUM. Proszę sobie wyobrazić siedzenie przy biurku cały dzień bez możliwości zmiany pozycji, a co do dopiero bólu spowodowanego brakiem komfortu. Pacjenci bardzo często rezygnują z podjęcia leczenia w ośrodku, zniechęcając się nie tyle do samej terapii, ale do warunków leczenia. To aż 10% pacjentów, którzy na samą myśl o tylu godzinach na sztywnym fotelu rezygnują na starcie. Terapia nie może być bardziej niekomfortowa od choroby, dlatego szalenie ważne jest, żeby zadbać o komfort pacjentów – podkreśla.

Zakup nowego fotela do chemioterapii to koszt 8 000 zł. Wesprzyjmy pacjentów Kliniki Onkologii CSK WUM. Połączmy nasze siły! Wystarczy w aplikacji Revolut wybrać darowiznę cykliczną lub drobną ze wskazaniem na Fundację Rak’n’Roll. Każda pomoc zwiększa szansę na zakup nowych mebli do dragów!

Fundacja
Rak’n’Roll. Wygraj Życie!
Al. Wilanowska 313A
02-665 Warszawa
NIP: 9512296994
zobacz na mapie
22 841 27 47
biuro@raknroll.pl
BNP PARIBAS:
39 1600 1462 1893 9704 1000 0001
KRS 0000338803
zbieraj na Facebooku
Rak'n'Roll @ Facebook
Rak'n'Roll @ Instagram
Rak'n'Roll @ Twitter
Rak'n'Roll @ LinkedIn
Sklep Rak'n'Roll