Aktualności

Zapraszamy kobiety, które doświadczyły choroby nowotworowej na warsztaty KancerSutry. To podróż do świata kobiecości, cielesności i przyjemności. Gdy choroba nowotworowa zabiera część ciebie, czasem czujesz się mniej atrakcyjna, twoje ciało obce. Tymczasem teraz jeszcze bardziej potrzebujesz się o nie zatroszczyć, polubić i ukoić.

Jak będziemy to robić? W poszanowaniu granic i w bezpiecznej przestrzeni zbudujesz na nowo relację ze swoim ciałem podczas choroby, odkryjesz swoją seksualność. Nauczysz się traktować chorobę jako czas otwarcia, zmiany, konfrontacji ze schematami, skryptami kulturowymi dotyczącymi kobiecości. Poczujesz wdzięczność za to kim jesteś tu i teraz.

Zapraszamy w lipcu:
Kraków 9-11 lipca
Gdańsk 16-18 lipca

Zapisy: marta.b@raknroll.pl
Warsztaty są bezpłatne, w trakcie zapewniamy obiad i przekąski.

Opis warsztatów:
Idea warsztatów tak naprawdę rodzi się w trakcie ich przebiegu. To banał, ale jakże prawdziwy, że każda grupa jest niepowtarzalna, dlatego przebieg zajęć wynika z jej potrzeb i toku jaki im nadaje. Stajemy wspólnie po stronie życia ze świadomością, że tam gdzie próbował odezwać się Tanatos, Eros też chce zabrać głos. Seksualność traktujemy jako esencję życiowej energii, której warto się przyjrzeć, dotknąć i czerpać z niej siłę. Nie sprowadzamy jej jedynie do „penetracji waginalnej”(ale o tym też jest mowa – poświęcamy jej uwagę w kilku wymiarach: egzystencjalnym, cielesnym, miłosnym i społecznym. W każdym wymiarze przejawia się inaczej i może być pielęgnowana.

Do kogo warsztaty są adresowane?
Do wszystkich kobiet, które doświadczyły choroby nowotworowej. Można przyjść z ciekawości, chęci wymiany doświadczeń, uwrażliwienia i lepszego zrozumienia siebie i problemów.

Czego możesz się spodziewać na takich warsztatach?
Warsztaty to spotkania grupy kobiet, które sobie ufają i są gotowe podjąć ryzyko pracy z seksualnością. Obejmują ćwiczenia edukacyjne, pracę z ciałem i wyobraźnią, otwartą dyskusję oraz dzielenie się doświadczeniem i refleksjami, „zadania domowe”- czyli wszystko, co pojawi się płynnie, bo taka jest właśnie kobieca seksualność.

Jaka tematyka będzie poruszana? Czego możesz się nauczyć?
Tematyka będzie dotyczyć kwestii związanych z: wewnętrznymi przekonaniami na temat seksualności, znaczącymi doświadczeniami i wnioskami z nich wypływającymi, poznawaniem swojej cielesności pod kątem czerpania zmysłowej przyjemności, szeroko pojętą edukacja seksualną, rozwijaniem wyobraźni i budowaniem relacji miłosnej. Proporcje są uzależnione od potrzeb grupy, ale ideą przewodnią jest koncentracja na tym, co jest wartościowe, przyjemne i seksualne.

Warsztaty prowadzi dr Alicja Długołęcka, doświadczona edukatorka seksualna, seksuolożka, propagatorka zdrowia seksualnego. Autorka wielu publikacji, podręczników i książek.

Kategorie

Archiwum

Fundacja
Rak’n’Roll. Wygraj Życie!
Al. Wilanowska 313A
02-665 Warszawa
NIP: 9512296994
zobacz na mapie
22 841 27 47
biuro@raknroll.pl
BNP PARIBAS:
39 1600 1462 1893 9704 1000 0001
KRS 0000338803
zbieraj na Facebooku
Rak'n'Roll @ Facebook
Rak'n'Roll @ Instagram
Rak'n'Roll @ Twitter
Rak'n'Roll @ LinkedIn
Sklep Rak'n'Roll