Aktualności

„Ginekolog? Cytologia? Samobadanie piersi? Badania? Przecież jestem młoda. Jestem piękna. Jestem zdrowa. Te tematy mnie jeszcze nie dotyczą.” – Niestety w taki sposób myśli za dużo kobiet. Chcemy to zmienić! Badania profilaktyczne są bardzo ważne, ponieważ wcześnie wykryte nieprawidłowości, dają bardzo dobre rokowania.

Pełną Piersią to projekt, który ma na celu podniesienie poziomu wiedzy o profilaktyce nowotworów kobiecych. Rak piersi jest w czołówce najczęściej wykrywanych nowotworów na świecie. Rak szyjki macicy – bardzo długo rozwija się bezobjawowo, gdy pojawiają się jego symptomy, często na leczenie jest już za późno. Co druga kobieta w Polsce, u której zdiagnozowano raka szyjki macicy, umiera. Coraz częściej diagnozę słyszą coraz młodsze kobiety. Ciężko czytać o takich faktach, prawda?

W ramach projektu, studentki prowadzą konto na Instagramie (pelna.piersia), gdzie w przystępny sposób przekazują podstawową wiedzę na temat profilaktyki. Jak mówią – chcą, żeby niektóre dla nich już oczywiste badania, stały się oczywiste również dla innych kobiet.

Finał tegorocznej edycji projektu odbędzie się na terenie kampusu AGH, w formie targów dla kobiet. Pojawią się na nich stoiska o tematyce zarówno urodowej jak i zdrowotnej. Profilaktyka nowotworowa nie jest niczym trudnym ani wymagającym! Ale jest bardzo ważna i nie można się jej bać. Dlatego też wydarzenie będzie miało dość luźną i atrakcyjną formę. Warto wspomnieć, że fundacja Rak’n’roll objęła całe przedsięwzięcie swoim patronatem.

Skąd pomysł tak kobiecej akcji na, zdawać by się mogło, męskiej uczelni? Przede wszystkim, kobiet na uczelniach technicznych jest coraz więcej. Poza tym, nowotwory kobiece nie są problemem tylko jednej płci. Każdy mężczyzna ma obok siebie kobietę: matkę, siostrę, partnerkę… I może mieć wpływ na zachowania profilaktyczne kobiet, które są dla niego ważne. Gdy choruje kobieta, tak naprawdę choruje całe jej otoczenie. Dlatego 10 maja na AGH zrobi się różowo! I serdecznie zapraszamy na to wydarzenie wszystkich, bez względu na płeć.

Kategorie

Archiwum

Fundacja
Rak’n’Roll. Wygraj Życie!
Al. Wilanowska 313A
02-665 Warszawa
NIP: 9512296994
zobacz na mapie
22 841 27 47
biuro@raknroll.pl
BNP PARIBAS:
39 1600 1462 1893 9704 1000 0001
KRS 0000338803
zbieraj na Facebooku
Rak'n'Roll @ Facebook
Rak'n'Roll @ Instagram
Rak'n'Roll @ Twitter
Rak'n'Roll @ LinkedIn
Sklep Rak'n'Roll