Aktualności

Od stycznia 2023 roku zmieniamy długość warkoczy przyjmowanych w programie Daj Włos!

  • Włosy są ważnym atrybutem kobiecego wyglądu, a ich utrata w wyniku leczenia może być przykrym, czasami traumatycznym momentem.
  • Program Daj Włos! to odpowiedź na jedną z ważniejszych potrzeb chorych – możliwość pozostania sobą. Dobrze dobrana peruka sprawia, że mogą poczuć się lepiej i odzyskać siłę w przechodzeniu przez raka.
  • Od stycznia 2023 roku zmieniamy długość włosów przyjmowanych w ramach Daj Włos! Od nowego roku będzie to 35 cm.

Daj Włos! to jeden z najbardziej rozpoznawalnych programów Rak’n’Rolla. Dzięki Darczyńcom indywidualnym, którzy przekazują nam swoje włosy oraz tym, którzy wpłacają datki na zakup peruk z włosów syntetycznych, zapewniamy kobietom w trakcie leczenia dobrej jakości peruki z włosów naturalnych i syntetycznych. Od początku trwania programu przekazaliśmy ponad 4000 peruk – pomogliśmy w ten sposób wielu Podopiecznym przechodzić przez chorobę na ich – a nie raka – zasadach.

Dlaczego zmieniamy długość pasm w programie Daj Włos!?

Daj Włos! to jeden z kluczowych programów Fundacji. Zdecydowaliśmy, że od stycznia 2023 roku zmieni się jednak długość włosów przyjmowanych w ramach programu. Zdajemy sobie sprawę, że to spora zmiana, jest jednak konieczna, by Podopieczne Fundacji mogły otrzymywać peruki o wystarczająco dobrej jakości.

  • Zdarzało się, że włosy oddawane do Fundacji, mimo długości granicznej, były tak zniszczone, że tych, z których rzeczywiście można było utkać perukę, było niewiele.
  • Takie warkocze zamiast stawać się pomocą, były dodatkowym kosztem – musimy zapłacić za ich utylizację. W dużej skali – dużym kosztem.
  • Dłuższe pasma pozwalają tkać peruki o długości większej niż do ramion – o takie fryzury też pytają kobiety przechodzące przez raka.

Jak oddać warkocze do Daj Włos? Przypomnienie

Zmiana długości przyjmowanych pasm nie wpływa na zasady oddawania włosów do Rak’n’Rolla. Warto pamiętać o obowiązujących do tej pory wytycznych.

  1. Włosy nie mogą być farbowane, rozjaśniane ani po zabiegach zmieniających ich strukturę.
  2. Włosy muszą mieć 35 cm lub więcej (mierzone przed zapleceniem warkoczy).
  3. Muszą być umyte (bez odżywki).
  4. Muszą być splecione w warkocze.

Po przygotowaniu włosów wypełnij oświadczenie online, wydrukuj, podpisz i prześlij do Fundacji wraz z warkoczami. Więcej informacji o tym, jak oddać włosy do Fundacji Rak’n’Roll znajdziesz tu: https://www.raknroll.pl/dajwlos/

Nie możesz oddać włosów? Nic straconego!

W tym roku uruchomiliśmy zbiórkę połączoną z kampanią Zbieram na włosy. Bez wychodzenia z domu (i ścinania warkoczy) można pomóc nam w zakupie dodatkowych wysokojakościowych peruki z włosów syntetycznych: https://www.raknroll.pl/zbieramnawlosy/

Kategorie

Archiwum

Fundacja
Rak’n’Roll. Wygraj Życie!
Al. Wilanowska 313A
02-665 Warszawa
NIP: 9512296994
zobacz na mapie
22 841 27 47
biuro@raknroll.pl
BNP PARIBAS:
39 1600 1462 1893 9704 1000 0001
KRS 0000338803
zbieraj na Facebooku
Rak'n'Roll @ Facebook
Rak'n'Roll @ Instagram
Rak'n'Roll @ Twitter
Rak'n'Roll @ LinkedIn
Sklep Rak'n'Roll