Aktualności

Korona Warszawy by Rak’n’Roll to pierwszy miejski nizinny bieg górski. Przełom w świecie biegania. Tu, w Stolicy Polski. Mamy do pokonania 6 szczytów – 30 km w linii prostej i 740,9 m w pionie. Dalej niż półmaraton. Wyżej niż cały Maraton Warszawski. Biegusiem. Od razu lub na raty. W stylu alpejskim, oblężniczym lub turystycznym. Na każdy szczyt Korony Warszawy. Teraz biegniemy wszyscy, by pomóc chorym przejść przez raka.

Dziś ruszają zapisy na pierwszy charytatywny wirtualny bieg górski. W Warszawie!

Korona Warszawy by Rak’n’Roll. Miejsko-dobrodziejski nizinny bieg górski jest wydarzeniem tworzonym we współpracy z Fundacją „Maraton Warszawski” zarówno dla wyczynowych sportowców, jak i sportowców amatorów oraz pasjonatów spacerów.

Trasa zawodów wiedzie szlakiem wyznaczonym przez pierwszych zdobywców Korony Warszawy. W 2015 roku, zimą, bez wspomagania tlenowego, pięciu polskich śmiałków zdobyło Koronę Warszawy. Paweł Cywiński, Mateusz Luft, Jan Mencwel, Jarosław Ziółkowski i Szczepan Żurek weszli, w stylu alpejskim, na 6 najwyższych wzniesień stolicy. Ekspedycja ta miała cel charytatywny – wsparcie Fundacji Rak’n’Roll. Wygraj Życie!. Teraz każdy z nas ma szansę na ten niezwykły wyczyn.

Start w tym wydarzeniu to szansa na udział w sportowej rywalizacji, zdobycie unikalnego Certyfikatu Zdobywcy Korony Warszawy i jednocześnie pomoc chorym onkologicznie. Uczestnicy podejmują się nie tylko zdobycia Korony Warszawy, ale i zgromadzenia środków, które zostaną przekazane na pomoc naszym Podopiecznym w przejściu przez raka.

Na śmiałków czeka 6 najwyższych wzniesień stolicy: Górka Szczęśliwicka (152 m. npm.), Wzgórze Trzech Szczytów (133,9 m. npm.), Kopiec Moczydłowski (130 m. npm.), Kopiec Powstania Warszawskiego (121 m. npm.), Kopa Cwila (108 m. npm.) oraz Gnojna Góra (wys. nieznana). Można tego dokonać wybierając jeden z trzech stylów: alpejski, oblężniczy lub turystyczny. Szczegóły na stronie raknroll.pl/koronawarszawy

Udział w zawodach wymaga uzyskania Licencji. Aby ją otrzymać, niezbędne jest założenie zbiórki #BiegamDobrze na stronach Fundacji „Maraton Warszawski” i zebranie kwoty minimalnej 100 zł. Kwota maksymalna nie została określona 😉

Zawody rozpoczynają się 27 marca i trwają do 11 kwietnia. W tym czasie zawodnicy, którzy posiadają ważne licencje mogą w wybranym stylu zdobywać Koronę Warszawy. Zbiórki #BiegamDobrze trwają od 16 marca do 18 kwietnia.

Na szczyt!

Kategorie

Archiwum

Fundacja
Rak’n’Roll. Wygraj Życie!
Al. Wilanowska 313A
02-665 Warszawa
NIP: 9512296994
zobacz na mapie
22 841 27 47
biuro@raknroll.pl
BNP PARIBAS:
39 1600 1462 1893 9704 1000 0001
KRS 0000338803
zbieraj na Facebooku
Rak'n'Roll @ Facebook
Rak'n'Roll @ Instagram
Rak'n'Roll @ Twitter
Rak'n'Roll @ LinkedIn
Sklep Rak'n'Roll