Aktualności

Piękny rok za nami! Trudny, pracowity, lecz dający kosmiczną satysfakcję i energię do pracy! W 2015 roku pomogliśmy 36 Podopiecznym w zebraniu prawie 1 000 000 zł na przejście przez raka, zorganizowaliśmy 50 warsztatów pięknościowych dla 350 kobiet w trakcie leczenia i po terapii, uruchomiliśmy 2 nowe programy pomocy chorym, otoczyliśmy opieką ponad 30 kobiet w ciąży chorych na raka i powitaliśmy na świecie 13 „boskich” dzieci, przerobiliśmy 9000 przesyłek z włosami na peruki, nauczyliśmy 502 osoby z całej Polski jak pomagać osobom chorym i jak zadbać o swoje zdrowie! I jeszcze namówiliśmy 123 osoby, by pobiegły maraton dla naszych Podopiecznych! Działo się 🙂

Pomoc w zbieraniu funduszy na leczenie onkologiczne

Nowoczesne terapie rzadko są finansowane przez Ministerstwo Zdrowia. Dlatego wspieramy naszych Podopiecznych w zbieraniu funduszy na leczenie przez udostępnienie subkonta, codzienną pomoc oraz nagłaśnianie ich historii na naszej stronie www oraz na stronie na facebooku. W 2015 r. naszym 36 Podopiecznym udało się zebrać prawie 1 000 000 zł na finansowanie leczenia. Od początku działania Fundacji pomogliśmy ponad 100 Podopiecznym.

Wsparcie psychologiczne dla chorych i ich bliskich

Konsultacje psychologiczne i psychoonkologiczne
Podopieczni naszej Fundacji oraz ich Rodziny mają zapewniony dostęp do bezpłatnych konsultacji psychologicznych. Taką pomoc oferujemy również osobom, których bliscy mierzą się z chorobą nowotworową. Wsparcie psychologiczne zapewniamy także co środę, umożliwiając osobom potrzebującym telefoniczną rozmowę z psychologiem.

Warsztaty psychologiczne „Blaski i cienie choroby nowotworowej”
W 2015 roku zrealizowaliśmy dwa cykle grup wsparcia dla chorych i rodzin pacjentów onkologicznych pn.: „Blaski i cienie choroby nowotworowej“. Celem warsztatów było wzmocnienie wiary i nadziei na satysfakcjonujące życie po leczeniu oraz wskazanie sposobów radzenia sobie z „cieniami” nowej, pochorobowej rzeczywistości. W spotkaniach prowadzonych przez psychoonkologa udział wzięło 50 osób.

Warsztaty pięknościowe
W trakcie leczenia złe samopoczucie fizyczne łączy się ze słabą formą psychiczną. Na naszych warsztatach pokazujemy, że również w trakcie leczenia chemioterapią można i warto dbać o swój wygląd zewnętrzny, gdyż poprawia to samopoczucie, a przede wszystkim motywuje do działania i dodaje dużo energii! Dlatego w całej Polsce organizujemy „warsztaty pięknościowe”, podczas których kobiety w trakcie leczenia onkologicznego mogą oderwać się od codzienności i poznać tajniki dobrego wyglądu. Organizujemy również warsztaty rękodzieła, na których własnoręcznie można stworzyć niepowtarzalny, piękny upominek, ekologiczne kosmetyki, biżuterię i wiele innych. Uczestnictwo w warsztatach jest okazją do odpoczynku, wyciszenia się, rozmów z innymi kobietami, a także odskocznią od codziennych trudów, których w trakcie leczenia onkologicznego nie brakuje.
W ubiegłym roku zorganizowaliśmy 50 warsztatów dla Pań w trakcie i po chorobie nowotworowej, m.in. z zakresu pielęgnacji, stylizacji fryzur, rękodzieła, jogi, coachingowe, muzykoterapii itp. Łącznie w zajęciach wzięło udział 350 kobiet. Od początku działalności Fundacja zorganizowała 200 warsztatów, w których wzięło udział 1150 kobiet.

Boskie Matki

We wrześniu 2015 roku spełniliśmy marzenie Magdy Prokopowicz, założycielki Fundacji – uruchomiliśmy program opieki dla kobiet w ciąży chorych na raka Boskie Matki. Około 3/4 kobiet w ciąży chorych na nowotwór słyszy od lekarzy, czasem wielokrotnie, że powinny usunąć ciążę. Są stawiane przed wyborem – życie moje czy życie mojego dziecka? Najczęściej jednak nie ma konieczności podejmowania tak dramatycznej decyzji. W ciąży można leczyć się onkologicznie i urodzić zdrowe dziecko. Boskie Matki to kompleksowy program, zapewniający podopiecznym bezpłatną opiekę onkologiczną, ginekologiczno-położniczą, psychologiczną, dietetyczną, rehabilitacyjną i urodową. W 2015r. otoczyliśmy opieką ponad 30 kobiet w ciąży chorych na raka i powitaliśmy na świecie 13 „boskich” dzieci 🙂 Uruchomieniu programu towarzyszyła kampania społeczna, która wywołała szerokie zainteresowanie tematem. Ustanowiliśmy, że 6 października będzie Dniem Boskich Matek. Hura! 🙂

KancerSutra

Uderzamy w raka miłością! KancerSutra to sztuka miłości w chorobie nowotworowej. Stworzyliśmy ją po to, aby pomóc osobom chorym i ich partnerom w powrocie do bliskości, wzmocnienia relacji w związku i czerpania radości z seksu. Przełamujemy stereotypy związane z seksualnością pacjentów onkologicznych i pokazujemy, że pomimo choroby wciąż można prowadzić aktywne życie seksualne. „Bo jeśli rak zabrał część Ciebie, resztę wypełnijcie radością”! KancerSutra krok po kroku na nowo wprowadza chorych w meandry sztuki miłości i pokazuje, jak ponownie czerpać radość z seksu pomimo przeciwności losu.

W ramach projektu zorganizowaliśmy serię warsztatów dla grupy Pań z Warszawy, przygotowaliśmy stronę poradnikową z odpowiedziami na pytania, które często trudno nawet zadać. Eksperci programu odpowiedzieli na wiele pytań w internetowej poradni.

Daj włos!

Obecnie w Polsce peruki z naturalnych włosów są tylko częściowo refundowane przez NFZ, a dopłata do nich jest wyjątkowo wysoka. W odpowiedzi na tę sytuację ruszył program „Daj Włos!”. Każdy, kto chce obciąć włosy, może to zrobić w dobrym celu – na peruki dla kobiet w trakcie chemioterapii. Angażujemy do współpracy zakłady fryzjerskie, które ścinają włosy w odpowiedni sposób, a następnie przekazują je nam. Dalej wędrują do perukarni Rokoko, która robi doskonałe, wygodne i piękne peruki. Te są przekazywane za darmo kobietom, które walczą z rakiem. Dzięki temu mogą wyglądać znacznie lepiej i mają więcej siły w drodze do zdrowia.
W 2015 roku otrzymaliśmy 9000 przesyłek z włosami! Od początku funkcjonowania projektu włosy przekazało 15 235 osób. 457 kobiet otrzymało peruki z włosów naturalnych, o łącznej wartości ok. 1 828 000 zł. Obecnie współpracuje z nami ponad 360 salonów fryzjerskich w całej Polsce.

Super HoSPA

W roku 2015 certyfikowaliśmy dwa nowe hospicja – „Cordis” w Katowicach oraz Hospicjum im. Św. Krzysztofa, działające w Warszawie. Mamy nadzieję, że dzięki naszej akcji małymi krokami udaje się zmieniać stereotypy dotyczące hospicjów i że w kolejnych latach lista rak’n’rollowych placówek będzie rosła. Akcję zainicjowaliśmy po to, aby przełamywać stereotypy dotyczące chorób nowotworowych, jako tych oznaczających wyrok śmierci. Chcemy pokazać, że „w hospicjach też jest życie”, pełne wszechstronnej, profesjonalnej i pełnej empatii opieki.

Szkolenia „Pomoc niepełnosprawnym ze względu na chorobę nowotworową”

To cykl szkoleń dla osób z otoczenia pacjentów onkologicznych, przeprowadzony dzięki dofinansowaniu ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Dzięki spotkaniom rodziny pacjentów, wolontariusze, pracownicy instytucji publicznych, czy studenci uniwersytetów medycznych uzyskali niezbędną wiedzę dotyczącą opieki, komunikacji z osobami zmagającymi się z chorobą nowotworową, jak również poznali programy organizowane przez naszą Fundację. Szkolenia były organizowane w całej Polsce i wzięło w nich udział 502 osoby.

6 miesięcy. Żyć, czy umierać?

To pytanie towarzyszy kilku tysiącom kobiet z zaawansowanym rakiem piersi. Pacjentki mogą walczyć o wydłużenie życia oraz o poprawę jego jakości, natomiast nie mają szansy na pełne wyzdrowienie. Niestety ich potrzeby są ignorowane. Niewystarczający dostęp do pogłębionej diagnostyki oraz innowacyjnych terapii to tylko niektóre przykłady marginalizacji tej grupy kobiet.
Razem z Fundacją Alivia, Polskie Amazonki Ruch Społeczny, Federacją Stowarzyszeń Amazonki zorganizowaliśmy akcję, której celem było zwrócenie uwagi na trudną sytuację kobiet z zaawansowanym rakiem piersi.

Projekty aktywizacji sportowej Rak’n’Rolling

Korona Warszawy
5 śmiałków zdobyło 6 najwyższych szczytów Warszawy – od Góry Gnojnej po Górę Szczęśliwicką. Mimo że wysokości nie należą do imponujących, członkowie wyprawy wspinali się z pełnym wyposażeniem wysokogórskim. Akcja zakończyła się spektakularnym sukcesem. Działania przyniosły wymierne korzyści. Zebrano prawie 14 tys. zł (13667,22zł), które zostały przekazane Hospicjum Cordis w Katowicach na zakup specjalistycznej wanny podnoszonej, niezbędnej do kąpieli osób niepełnosprawnych i obłożnie chorych.

#Biegam Dobrze
Nawiązaliśmy współpracę z Fundacją Maraton Warszawski, aby razem szerzyć w Polsce ideę biegania charytatywnego. Zgłaszając się do startu w 37. PZU Maratonie Warszawskim lub w Sztafecie Maratońskiej można było aktywnie wesprzeć działanie jednej z czterech organizacji partnerskich, w tym Fundacji Rak’n’Roll. Wygraj Życie! i zamiast nabywać tradycyjny, komercyjny pakiet startowy, utworzyć specjalne konto zbiórki na pakiet charytatywny. 123 maratończyków pobiegło dla Rak’n’Rolla. Dzięki ich zaangażowaniu udało się zebrać ok. 38 tys. zł. Pieniądze zostały przeznaczone na obsługę akcji „Daj włos” w 2016roku.

Działanie Fundacji jest możliwe dzięki wsparciu ludzi o wielkich sercach. Dziękujemy Wolontariuszom, którzy dają nam swój czas i umiejętności, by razem pomagać chorym przejść przez raka. Bardzo dziękujemy za każdy 1%, za każdą wpłatę dla Podopiecznego czy pomysł na finansowe wsparcie Fundacji. Dziękujemy też firmom, które zechciały wesprzeć programy dla chorych. Razem wyrollujemy raka! 🙂

zdj w tle

Kategorie

Archiwum

Fundacja
Rak’n’Roll. Wygraj Życie!
Al. Wilanowska 313A
02-665 Warszawa
NIP: 9512296994
zobacz na mapie
22 841 27 47
biuro@raknroll.pl
BNP PARIBAS:
39 1600 1462 1893 9704 1000 0001
KRS 0000338803
zbieraj na Facebooku
Rak'n'Roll @ Facebook
Rak'n'Roll @ Instagram
Rak'n'Roll @ Twitter
Rak'n'Roll @ LinkedIn
Sklep Rak'n'Roll