Aktualności

Ostatnie dwa lata uczyliśmy się znajdować radość w tym, co mamy. Już nie tylko wyżej, dalej, szybciej ale też z uważnością, serdecznością i życzliwością. Do siebie, do ludzi wokół. Świat zwolnił, a my razem z nim. Tygodnie pomocy uchodźcom z Ukrainy zjednoczyły nas, wzbudziły pokłady solidarności i wzmocniły serdeczną uważność. To od nas zależy, czy będziemy ją pielęgnować. My w Fundacji Rak’n’Roll, bardzo tego chcemy! Dlaczego? Bo widzimy jak ważne jest dobre wsparcie w chorobie lub słabości. Dzięki takiemu wsparciu nasi Podopieczni przechodzą przez raka, ruszają w dalsze życie. Ale dobra pomoc jest możliwa tylko, gdy pomagający z serdeczną uważnością spojrzy, będzie miał odwagę spytać i pomóc osiągnąć cel.

Co to ma wspólnego z Biegami w Szczawnicy? Wszyscy znamy poruszające sceny z tras i met biegów, gdy zawodnicy pomagają sobie nawzajem w chwilach trudności i słabości. Wiemy, że i na trasach Biegów w Szczawnicy takie momenty mają miejsce. Czasem pomoc oznacza zatrzymanie się i zadanie prostego pytania „potrzebujesz pomocy?”, czy wsparcie telefonem do GOPR, a czasem wzięcie kogoś pod rękę i powolne dreptanie z nim aż do mety. I to są zachowania, które chcemy pielęgnować i nagradzać. A przede wszystkim chcemy za nie bardzo serdecznie podziękować.

Od tego roku na Biegach w Szczawnicy będziemy przyznawać specjalne i symboliczne wyróżnienie – Empatona, biegaczom, którzy wyróżnią się taką właśnie serdeczną uważnością. Zauważą, będą mieli odwagę zatrzymać się, zapytać i pomóc. Bo niekiedy zawodnik, który potrzebuje pomocy nie leży na ziemi, nie krzyczy… Czasem idzie słaniając się na nogach i tylko dlatego, że ktoś się zainteresował, miał odwagę zapytać, nie pomyślał że „jest tyle ludzi to ktoś inny na pewno zapyta”, nadal żyje.

Wiemy, że takie zachowania wśród biegaczy są częste i nigdy motywowane jakąkolwiek gratyfikacją, ale uważamy, że warto o tym mówić i nie można tracić okazji, żeby było miło, c’nie?

Informacje, regulamin i szczegółowe zasady EMPATONA znajdziecie na stronie: www.biegiwszczawnicy.pl

Kategorie

Archiwum

Fundacja
Rak’n’Roll. Wygraj Życie!
Al. Wilanowska 313A
02-665 Warszawa
NIP: 9512296994
zobacz na mapie
22 841 27 47
biuro@raknroll.pl
BNP PARIBAS:
39 1600 1462 1893 9704 1000 0001
KRS 0000338803
zbieraj na Facebooku
Rak'n'Roll @ Facebook
Rak'n'Roll @ Instagram
Rak'n'Roll @ Twitter
Rak'n'Roll @ LinkedIn
Sklep Rak'n'Roll