Aktualności

Dzień na U to święto każdej i każdego z nas. To wybrany dzień w roku, który rezerwujemy na potwierdzenie naszego zdrowia. Według badania przeprowadzonego przez ABR SESTA i SYNO Poland dla Fundacji Rak’n’Roll aż 58% mężczyzn ocenia swój stan zdrowia jako dobry. Co ciekawe 36% deklaruje wykonywanie badań kontrolnych raz na rok. Wśród nich znalazł się najbardziej zadumany mężczyzna w Polsce – Stańczyk, który wziął Dzień na U, opuścił swój fotel w Muzeum Narodowym i udał się na badania. Zobacz, jak tego dokonał i co wydarzyło się u lekarza


Rusza piąta edycja kampanii Dzień na U, w której zachęcamy do regularnego potwierdzania zdrowia w badaniach profilaktycznych. W tym roku skupiliśmy się na zdrowiu mężczyzn i tym, jak panowie podchodzą do badań profilaktycznych.
Okazuje się, że zdecydowana większość mężczyzn biorących udział w badaniu (88%) zdaje sobie sprawę z istotności rutynowych badań kontrolnych dla swojego stanu zdrowia. Tylko niewielki odsetek (3%) badanych wyraził wątpliwości co do potrzeby takich kontroli. To dobitnie pokazuje, że Polacy zdają sobie sprawę, jak ważne jest regularne podejście do badań kontrolnych. To, co jednak ich blokuje to m.in. brak czasu (aż 26%).

Nasze wysiłki wspierają pracodawcy, którzy przystępując do Programu Dzień na U, zapewniają wszystkim swoim pracownikom możliwość przeprowadzenia badań w godzinach pracy, np. poprzez dodatkowy dzień wolny, przekazanie pakietu medycznego czy zorganizowanie badań na terenie firmy. Już prawie 34 000 pracowników w 43 firmach dostaje czas na potwierdzenie zdrowia od swoich pracodawców.

Profilaktyczne badania powinny wejść w nawyk tak samo, jak regularne wizyty u kosmetyczki czy treningi na siłowni. Aż 67% Polaków deklaruje, że to ich własna motywacja decyduje o tym, że chcą prowadzić zdrowszy styl życia. Zacznijmy od wykonywania profilaktycznych badań regularnie, raz w roku.

Nie dumaj! Weź Dzień na U, rusz się do lekarza i potwierdź swoje zdrowie.

Kampanię Dzień na U prowadzimy w partnerstwie z Muzeum Narodowym w Warszawie oraz Nationale-Nederlanden. Honorowym Patronatem objął ją Prezydent m.st. Warszawy.

***

Dzień na U to zainicjowana w 2019 roku kampania zachęcająca do regularnych badań, w której zamiast nieskutecznie straszyć chorobą postawiliśmy na pozytywny przekaz. Wiemy, że jednym z usprawiedliwień dla niebadania się jest „brak czasu”. Jednak zamiast zawstydzać pozornością tej „wymówki”, wykorzystaliśmy ją. Postanowiliśmy dać Polkom i Polakom czas. Stworzyliśmy dzień, w którym nic nie jest ważniejsze od badań profilaktycznych.

Dzień na U to dzień, którego potrzebuje każdy z nas, aby potwierdzić swoje zdrowie. Nie pytaj kiedy jest – sam_a ustal datę. Regularne badania są formą dbania o siebie tak naturalną, jak wizyta u kosmetyczki, fryzjera, barbera czy w klubie fitness.

Dlaczego Dzień na U? Bo gdy zaczynaliśmy o nim mówić, skupiliśmy się na badaniu USG piersi. Jednak temat jest dużo szerszy. Dotyczy i kobiet, i mężczyzn – w końcu każda i każdy z nas potrzebuje dnia, by potwierdzić swoje zdrowie.

Więcej informacji: dziennau.pl

Kategorie

Archiwum

Fundacja
Rak’n’Roll. Wygraj Życie!
Al. Wilanowska 313A
02-665 Warszawa
NIP: 9512296994
zobacz na mapie
22 841 27 47
biuro@raknroll.pl
BNP PARIBAS:
39 1600 1462 1893 9704 1000 0001
KRS 0000338803
zbieraj na Facebooku
Rak'n'Roll @ Facebook
Rak'n'Roll @ Instagram
Rak'n'Roll @ Twitter
Rak'n'Roll @ LinkedIn
Sklep Rak'n'Roll