Drodzy Darczyńcy Daj Włos! W związku z pandemią koronawirusa, biuro Fundacji jest zamknięte. Dlatego prosimy o wstrzymanie się z wysyłką włosów do programu Daj Włos! Sytuacja jest wyjątkowa, więc i środki ostrożności większe niż zwykle. Zachęcamy do pozostania w domu w miarę możliwości. Teraz najważniejsze jest solidarne stosowanie się do wytycznych i troska o siebie nawzajem.

Peruki z naturalnych włosów są refundowane przez NFZ do wysokości niewielkiego limitu (250 zł), a ich cena jest wysoka. Dlatego od 9 lat pomagamy kobietom w trakcie chemioterapii wyglądać dobrze – w Programie „Daj Włos!” otrzymują one peruki bezpłatnie. Każdy może obciąć włosy w dobrym celu i przekazać je do Rak’n’Rolla. Dalej powędrują do perukarni Rokoko, która zrobi dla Pań wygodne i piękne peruki, o ile… no właśnie – koniecznie poznaj:

5 bardzo ważnych zasad.
Każde zaniedbanie, cenny dar zamienia w bezwartościowy
materiał do utylizacji.

Niech Twój dar będzie piękny i mądry.

Daj (Dobry!) Włos

1. Włosy rozjaśniane nie nadają się na perukę.
Jeśli Twoje włosy były kiedykolwiek rozjaśniane – niestety, ich struktura nie pozwala na wykorzystanie ich na perukę. Możesz pomóc chorym kupując warkocz na stronie lub wspierając Fundację Rak’n’Roll w inny sposób (raknroll.pl)

2. Ścinane włosy muszą mieć 25 cm lub więcej.
Nie może być mniej. Nie jest tu istotne, że bardzo chcesz lub masz specjalną okazję. Długość włosów nie jest przedmiotem negocjacji. Jeśli będą miały mniej, nie będzie można z nich utkać peruki.

3. Muszą być umyte bez odżywki.
Po użyciu odżywki lub maski włosy stają się zbyt śliskie, by tkać z nich peruki. Zetnij włosy w ich naturalnej kondycji.

4. Pakowane do wysyłki – muszą być suche.
Wilgoć pozostawiona na włosach sprawi, że dłużej leżąc w kopercie – spleśnieją.

5. Muszą być splecione w warkocze.
Osoba pracująca nad peruką musi mieć 100% pewność gdzie jest nasada włosa, a gdzie końcówka. Tylko włosy w warkoczu dają taką czytelność. Muszą być solidnie związane gumką na obu końcach.

Jeżeli Twoje włosy są tak przygotowane, to pobierz (kliknij poniżej), wypełnij i podpisz oświadczenie, a następnie prześlij do Fundacji wraz z warkoczami.
Jeżeli chcesz wesprzeć program, ale nie możesz przekazać włosów
kup wirtualny warkoczyk!
Skorzystaj z wpłaty online

Przesuń suwak żeby wybrać kwotę.

za

Sprawdź włos! Włosy wysłane, a potwierdzenie nie dotarło?

Uruchomiliśmy testowe narzędzie do sprawdzania czy Twoje włosy dotarły do Fundacji. Naciśnij przycisk „Sprawdź włos!”, wybierz sposób wysłania włosów (samodzielnie lub przez salon), w polu wpisz email podany w oświadczeniu i sprawdź! Aplikacja przeszukuje bazę danych od 2016 roku. Jeśli aplikacja nie znajdzie Twojego maila, skontaktuj się z nami pod adresem: biuro@raknroll.pl

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Program „Daj Włos!” wspiera:
al. Wilanowska 313A
02-665 Warszawa
22 841 27 47
biuro@raknroll.pl
/FundacjaRaknRoll