Pomóż
ukraińskim onkopacjentom w Polsce!
Zbiórka Fundacji Rak’n’Roll
Zbiórka Fundacji Rak’n’Roll
Uciekli przed wojną, ale nadal muszą przejść przez raka.
Fundacja Rak'n'Roll od 12 lat pomaga chorym onkologicznie przejść przez raka. Leczyć się godnie, żyć szczęśliwie pomimo choroby. Jesteśmy najpopularniejszą fundacją onkologiczną w Polsce. Teraz stoimy w obliczu silnej potrzeby pomocy naszym sąsiadom, którzy cierpią zarówno z powodu wojny, jak i raka. Przekroczyli polską granicę razem z swoim rakiem. Uciekli przed wojną, ale nie przed chorobą. Przyjechali do nas w tym, w czym stali, z jedną torbą. Mają ze sobą nic lub niewiele. Bez naszej pomocy nie są w stanie kontynuować terapii, która jest ich szansą.
Putin/Rak – їдете на хуй!
Pomoc Rak'n'Rolla w 2021
FAQ
Ukraińscy onkopacjenci przekroczyli polską granicę razem z swoim rakiem. Uciekli przed wojną, ale nie przed chorobą. Przyjechali do nas w tym, w czym stali, z jedną torbą. Mają ze sobą nic lub niewiele. Bez naszej pomocy nie są w stanie kontynuować terapii, która jest ich szansą.
Pieniądze ze zbiórki przeznaczymy m.in. na doraźne sfinansowanie leków (pierwszy miesiąc terapii w Polsce), pomoc w pokryciu kosztów opieki pielęgniarskiej, rehabilitacji, transportu, tłumaczenie dokumentacji medycznej, wsparcie w zbiórce pieniędzy na dalsze leczenie, na wsparcie psychologiczne i psychoonkologiczne. Będziemy odpowiadać na pojawiające się na bieżąco potrzeby pacjentów. 
Trudno nam to oszacować. Z dnia na dzień coraz więcej uchodźców z Ukrainy przekracza polską granicę. Wśród nich są osoby chore na raka, które uciekając przed wojną przerwały swoje leczenie. Chcemy mieć pewność, że będziemy mogli pomóc każdemu, kto się do nas zgłosi. 
Tak. Osoby spoza Polski mogą przekazać darowiznę przez stronę raknroll.pl/helpUA, za pośrednictwem międzynarodowego systemu płatności PayPal lub wpłacając bezpośrednio na niebiesko-żółte konto PL57 1600 1462 1893 9704 1000 0162, BIC/SWIFT, PPABPLPK.
Tak. Każda transakcja dokonana za pośrednictwem PayPal i PayU jest zabezpieczona zaawansowaną technologią szyfrowania. Wszystkie dane wrażliwe, w tym dane kart są traktowane z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa. 
Tak. Stworzyliśmy specjalne błękitno-żółte konto bankowe. Wpłat na pomoc pacjentom onkologicznym z Ukrainy można dokonywać na numer 57 1600 1462 1893 9704 1000 0162. Przelewy walutowe i zagraniczne PL57 1600 1462 1893 9704 1000 0162, BIC/SWIFT, PPABPLPK.
Pytania dotyczące darowizn dla onkopacjentów z Ukrainy można kierować na adres katarzyna.kujawa@raknroll.pl.
Jeśli jesteś uchodźcą z Ukrainy chorym onkologicznie lub znasz taką osobę, napisz na adres biuro@raknroll.pl. Pomożemy! 
Fundacja Rak’n’Roll. Wygraj Życie! od 12 lat pomaga przechodzić przez raka: leczyć się godnie, żyć dobrze i z radością. Tworzymy programy, które są odpowiedzią na luki w systemie, a dotyczą potrzeb chorych i ich bliskich. Mówimy o raku rzeczowo i odważnie, przełamujemy tabu, uświadamiamy. Udało nam się stworzyć nową jakość w sposobie mówienia o chorobie w przestrzeni publicznej. Wobec rosnącej skali problemu, utrudniamy życie rakowi. Działamy na rzecz zdrowych wyborów, zachowań i otaczania siebie troską na co dzień.