Violetta Borecka

leki i suplementy, rehabilitacja, leczenie stomatologiczne po chemioterapii, dojazdy do jednostek medycznych, badania i konsultacje specjalistyczne

20 942,42 zł
41%
50 000,00 zł
Kwota wsparcia
Historia

Mam na imię Viola i jestem nauczycielką. Zanim zachorowałam, praca była moją pasją, tworzyłam własne materiały do nauki języka angielskiego, poradniki do pracy z nastolatkami, występowałam na konferencjach metodycznych, pisałam artykuły językoznawcze. Przed chorobą stworzyłam także ogólnodostępny, niekomercyjny projekt edukacyjno-rozwojowy dla kobiet. Zawsze służyłam innym, nigdy nie prosiłam o pomoc. 

 Pewnego pięknego lipcowego ranka 2022 roku usłyszałam słowa, które nie pasowały do mojego grafiku pracy, planów i marzeń. Słowa brzmiały „Ma pani ostrą białaczkę szpikową. Czy jest pani gotowa na długie leczenie?” Byłam w szoku. Nie rozumiałam lekarza. Czy jestem gotowa na długie leczenie? – powtórzyłam w myślach. Zamiast pojechać nad morze, chodzić po gorącym piasku i wystawiać twarz ku promieniom słońca, mam zostać tu na oddziale hematologicznym? „Bez terapii przeżyje pani góra dwa-trzy miesiące…” — dodał lekarz, jak gdyby usłyszał moje myśli. 
 
Chciałam uciec ze szpitala, schować się i zniknąć. Całe szczęście mogłam liczyć na wsparcie mojej kochanej rodziny: męża i dzieci. „Jesteś silna!”, „Dasz radę!”, „Kto, jak nie ty?!” – przekonywali. A ja wcale nie byłam silna. Byłam załamana i przerażona. Z natury jestem jednak uparta i zadaniowa. Przypomniałam sobie wtedy cytat „Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz także tego dokonać”. A ja widziałam siebie oczami duszy jako zdrową, szczęśliwą kobietę. Postanowiłam — Pokonam chorobę! Nie dam się złamać. 
 
Przeszłam pięć mocnych cykli chemioterapii. W trakcie leczenia miałam różne skutki uboczne i powikłania charakterystyczne dla białaczki szpikowej: wyzerowane wyniki krwi, epizody gorączki neutropenicznej, zakażenia bakteryjne, wirusowe, grzybicze i w konsekwencji — wstrząsy septyczne. Zdiagnozowano u mnie również zakrzepicę żyły podobojczykowej, utratę słuchu oraz niebezpieczne zakażenie zatok, które zostało zakończone operacją. Każdy dzień przynosił nowe troski, a każde powikłanie leczono tygodniami. Fizycznie i psychicznie byłam zdewastowana, ale nigdy nie zabrakło mi woli życia. 
 
Po 9 miesiącach pobytu w szpitalu okazało się, że leczenie nie przyniosło takich rezultatów, jakich oczekiwałam. Lekarze zaproponowali mi przeszczep komórek macierzystych szpiku kostnego. Niestety spotkał mnie kolejny zawód — przeszczep od rodzeństwa okazał się niemożliwy ze względu na brak zgodności tkankowej. Rozpoczęto poszukiwania dawcy niespokrewnionego. Po tygodniu łez i nieprzespanych nocy, dzięki nieustającemu wsparciu rodziny i przyjaciół, zaczęły się we mnie budzić optymistyczne myśli. Odzyskałam spokój i nadzieję. Teraz czekam na mojego genetycznego bliźniaka. 
 
Aktualnie nie mogę być aktywna zawodowo. Moje wynagrodzenie chorobowe jest niewielkie, a wydatki na nowe potrzeby związane z powrotem do zdrowia znacznie wzrosły. Mam nadzieję, że Twoje bezinteresowne wsparcie pozwoli mi zgodnie z zaleceniami korzystać z leczenia farmaceutycznego i opieki medycznej. Dzięki Tobie mogę powrócić do życia, zdrowia i mojej edukacyjnej działalności. Dziękuję za każdą, najdrobniejszą wpłatę. 

Wpłat można dokonywać na subkonto podopiecznego:
Fundacja Rak’n’Roll. Wygraj Życie!
PL75 1600 1462 1893 9704 1000 0226
z dopiskiem:
„dla Violetty Boreckiej”
Dane do przelewów z zagranicy:
Fundacja Rak’n’Roll. Wygraj Życie!
IBAN:
PL75 1600 1462 1893 9704 1000 0226
BIC:
PPABPLPK
z dopiskiem:
„dla Violetty Boreckiej”
Wsparcie Podopiecznego przez PayU lub PayPal jest odzwierciedlane na pasku postępu zbiórki w codziennych aktualizacjach. Jeśli wybierzesz przelew tradycyjny, Twoja wpłata zostanie odzwierciedlona na pasku w przeciągu 2 dni roboczych.
Możesz pomóc przekazując 1,5% podatku
KRS: 0000338803
cel szczegółowy: „dla Violetty Boreckiej”
12.05.2023
1 050,11 zł
dojazdy do jednostek medycznych, leki, odżywki
Fundacja
Rak’n’Roll. Wygraj Życie!
Al. Wilanowska 313A
02-665 Warszawa
NIP: 9512296994
zobacz na mapie
22 841 27 47
biuro@raknroll.pl
BNP PARIBAS:
39 1600 1462 1893 9704 1000 0001
KRS 0000338803
zbieraj na Facebooku
Rak'n'Roll @ Facebook
Rak'n'Roll @ Instagram
Rak'n'Roll @ Twitter
Rak'n'Roll @ LinkedIn
Sklep Rak'n'Roll