Marcin M.

Leczenie nierefundowane, leki, sprzęt specjalistyczny

7 287 zł
8%
84 000 zł
Kwota wsparcia
Historia

Kochani! Zaciekła walka o życie Marcina wciąż trwa. Nowotwór trzustki z przerzutami nie daje nam chwili wytchnienia. Nieprzerwanie zmagamy się z nim już półtora roku. Przeszliśmy naprawdę wiele wzlotów i upadków – chemię, operację oraz chwile zwątpienia. Mimo to wciąż się nie poddajemy.

Przed nami kolejne wyzwanie, więc znowu prosimy Was o pomoc. Ostatni odzew zaskoczył nas niezwykle pozytywne. Zebrane środki pomogły walczyć nam z chorobą przez wiele miesięcy. Resztę pieniędzy przeznaczamy obecnie na terapię nowym lekiem. Poprzednia chemia, którą Marcin przyjmował (folfirinox) okazała się bowiem zbyt toksyczna. Dodatkowo nowotwór się na nią uodpornił i wystąpiły przerzuty do kości, kręgosłupa i płuc.

Poinformowano nas, że ostatnią deską ratunku jest rozpoczęcie nowego schematu leczenia: gemcytabina (w postaci cotygodniowych wlewów) oraz dodatkowo nowy lek o nazwie Tarceva 100 mg (Erlotynib). Lek ten nie jest niestety refundowany, a koszt jego stosowania wynosi ok. 4.500 zł miesięcznie. Najważniejsze jednak, że po jego wprowadzeniu do terapii zaobserwowaliśmy pozytywną reakcję organizmu. Dało nam to nadzieję na sens dalszej walki, jednak zebrane dotychczas środki finansowe zaczynają się kończyć.

Konieczność nieprzerwanego leczenia przez dłuższy czas napawa nas obawą, że mimo skuteczności terapii nie będzie nas na nią stać. Bez Waszej pomocy stracimy jedyną szansę na dalsze wspólne życie. Dlatego jeszcze raz liczymy na Waszą hojność i wsparcie nas w tej nierównej walce.

***

Mam na imię Gosia. W grudniu 2017 roku u mojego męża Marcina zdiagnozowano nowotwór trzustki z przerzutami na wątrobę. Od tego czasu rozpoczęła się nasza walka o każdy dzień jego życia. Marcin ma dopiero 40 lat, jednak wiele już w życiu przeszedł. Co dwa tygodnie przyjmuje chemię paliatywną. Zmuszony został do zaprzestania pracy. Cały ciężar utrzymania rodziny spadł na moje barki.

Mamy dwóch synów, 14-letniego Janka i 8-letniego Wiktora. U Młodszego zdiagnozowano autyzm oraz padaczkę. Z tego względu wymaga on ciągłej terapii, której opłacenie znacznie nadwyręża budżet domowy. Wiktora łączy z ojcem wyjątkowa więź, nie wyobraża sobie życia bez niego.

Żeby związać koniec z końcem, oprócz opieki nad mężem i dziećmi zmuszona jestem pracować zawodowo. Prowadzę zajęcia hipoterapii dla dzieci niepełnosprawnych. Praca ta sprawia mi wiele satysfakcji, jednak nadmiar obowiązków odbija się negatywnie na moim zdrowiu.

Z powodu pojawienia się stanu zapalnego, w styczniu tego roku Marcin przeszedł skomplikowaną operację, podczas której usunięto mu śledzionę, część jelita, trzustki i żołądka. Koszty leczenia męża stają się coraz wyższe. Wymaga on stałego przyjmowania leków oraz stosowania specjalistycznej diety. Dodatkowo choruje na cukrzycę. Ze względu na toksyczność aktualnej metody leczenia być może konieczna będzie w najbliższej przyszłości zmiana rodzaju chemioterapii, która da szansę na powodzenie dalszej walki. Wiąże się to jednak z dużymi kosztami (ok. 4 tysięcy złotych miesięcznie).

Ponieważ nie dysponujemy takimi środkami, zmuszeni jesteśmy zwrócić się o pomoc finansową. Pomimo heroicznej walki o zdrowie męża, niestety zaczyna brakować mi już sił na zdobywanie pieniędzy potrzebnych do kontynuowania leczenia. Mimo wszelkich przeciwności cały czas mamy jednak nadzieję na poprawę stanu zdrowia Marcina i jak najdłuższe wspólne życie. Największym marzeniem Marcina jest bowiem wychować synów, szczególnie wspierać rozwój Wiktora i obserwować czynione przez niego postępy. Będziemy wdzięczni za każdy, najmniejszy nawet przejaw pomocy.

Wpłat można dokonywać na subkonto podopiecznego:
Fundacja Rak’n’Roll Wygraj Życie
PL28 1140 2017 0000 4502 1307 1428
z dopiskiem:
„dla Marcina M.”
Dane do przelewów z zagranicy:
Fundacja Rak’n’Roll Wygraj Życie
IBAN:
PL28 1140 2017 0000 4502 1307 1428
BIC:
BREXPLPWMBK
z dopiskiem:
„dla Marcina M.”
Link do płatności PayPal:
PayPal
z dopiskiem:
„dla Marcina M.”
Możesz pomóc przekazując swój 1%:
KRS: 0000 33 88 03
cel szczegółowy: „dla Marcina M.”
11.06.2019
aktualizacja historii Podopiecznego (zmiana schematu leczenia)
29.04.2019
465,38 zł
leki
ul. Wiśniowa 59 lok. 6
02-520 Warszawa
22 841 27 47
biuro@raknroll.pl
/FundacjaRaknRoll
Rak'n'Roll @ Facebook
Rak'n'Roll @ Instagram
Rak'n'Roll @ Twitter
Rak'n'Roll @ Open FM