Justyna Klimunt

leki, dojazdy, wsparcie psychologiczne, suplementy, konsultacje i badania specjalistyczne

1 090,00 zł
2%
50 000,00 zł
Kwota wsparcia
Historia
Mam na imię Justyna, mam 34 lata. Mam 3 psy, świetną pracę, z której czerpię ogrom radości, świetny zespół, paru fantastycznych, prawdziwych przyjaciół, świetnego siostrzeńca i tylko jeden problem — raka. W mojej rodzinie dał o sobie znać, kiedy zachorowała moja siostra. Zmarła 11 lat temu na raka piersi w wieku 32 lat. Niedawno dowiedzieliśmy się też, że mój tata ma raka trzustki. Moją historią dzielę się z Wami poniżej.

Zachorowałam, kiedy miałam 24 lata, to zdecydowanie za wcześnie. Usłyszałam od lekarzy, że takie geny… Przeszłam chemioterapię, radioterapię i ciężką operację, a potem przez 7 lat zażywałam leki hormonalne. Udało się, wróciłam do zdrowia. Moje szczęście nie trwało długo, ponieważ po 3 latach rak znowu zaatakował, tym razem węzły chłonne. Więc powtórka — operacja, chemia, radioterapia, leki hormonalne, a do tego rozwód.
Bardzo chciałam żyć i robiłam wszystko, żeby wyzdrowieć. Udało się dzięki sile woli i ciężkiej pracy ze sobą. Niczym feniks z popiołów wróciłam do życia, żyłam pełną piersią i naprawdę byłam bardzo szczęśliwa. Moje życie prywatne i zawodowe się ułożyło.
Żyłam zdrowo i szczęśliwie aż do października 2022, kiedy poinformowano mnie, że w mojej piersi jest 5-centymetrowy guz złośliwy potrójnie ujemny, czyli taki, który jest oporny na chemię, radioterapię i hormonoterapię. Guz rósł, a leczenie nie dawało oczekiwanych rezultatów. W ciągu zaledwie 3 tygodni urósł ponad 3 centymetry. Choroba nie zatrzymywała się, a nadziei zaczynało brakować.
W ramach zbiórki udało się wtedy zgromadzić pieniądze, dzięki którym mogłam zakupić suplementy i leki, które wzmacniały moją odporność, dodawały sił do walki z chorobą i przyhamowywały ją. Jeździłam też do prywatnych ośrodków, które mogły mi zaproponować więcej niż NFZ.
Niestety doszliśmy do momentu, w którym musiałam się poddać bardzo ryzykownej operacji próby wycięcia zmiany, która miała już wtedy 10 centymetrów. W Szpitalu Chorób Płuc w Zakopanem pewien cudowny profesor podjął się tego wyzwania i w maju 2022 usunięto mi guza w całości. Operacja była bardzo trudna i radykalna. Trzeba było wyciąć 3 żebra i część mostku. Leżąc na oddziale intensywnej terapii, błagałam Boga, żeby mnie już zabrał, ból był nie do wytrzymania.
Po operacji okazało się, że choroba zdążyła jednak się wydostać z klatki piersiowej i powędrowała do płuc, zajmując jedno z nich. Zastanawiałam się, ile może udźwignąć jedna osoba i wtedy, w lipcu dowiedziałam się, że od 10 miesięcy byłam źle leczona. Guz nie jest jednak potrójnie ujemny, a jest mięsakiem — tworem popromiennym po radioterapii, też nowotworem złośliwym, ale zupełnie innym, bardzo rzadkim.
Nie muszę chyba pisać, jaki ogarnia mnie teraz żal i rozpacz. Nie wiem, co dokładnie mnie teraz będzie czekać, nie wiem, czy mam szanse na całkowite wyzdrowienie, ale wiem jedno — CHCĘ ŻYĆ.
Potrzebuję pomocy, wsparcia finansowego. Jestem w trakcie rehabilitacji, leczę się i pracuję. Mimo choroby na 10 miesięcy tylko 2 byłam na zwolnieniu z powodu operacji i rekonwalescencji. Daję z siebie wiele, ale jestem sama. Nie mogę liczyć na wsparcie rodziny, ponieważ mój tata też walczy z chorobą.
Niestety nadszedł moment, w którym moje życie jest wycenione. Potrzebuję wsparcia na suplementy, wlewy i zabiegi prywatne, które są dla mnie wskazane, ale nie są ani tanie, ani refundowane. Będę wdzięczna za każdą pomoc.

Justyna

Wpłat można dokonywać na subkonto podopiecznego:
Fundacja Rak’n’Roll. Wygraj Życie!
PL72 1600 1462 1893 9704 1000 0183
z dopiskiem:
„dla Justyny Klimunt”
Dane do przelewów z zagranicy:
Fundacja Rak’n’Roll. Wygraj Życie!
IBAN:
PL72 1600 1462 1893 9704 1000 0183
BIC:
PPABPLPK
z dopiskiem:
„dla Justyny Klimunt”
Wsparcie Podopiecznego przez PayU lub PayPal jest odzwierciedlane na pasku postępu zbiórki w codziennych aktualizacjach. Jeśli wybierzesz przelew tradycyjny, Twoja wpłata zostanie odzwierciedlona na pasku w przeciągu 2 dni roboczych.
Możesz pomóc przekazując swój 1%:
KRS: 0000338803
cel szczegółowy: „dla Justyny Klimunt”
Fundacja
Rak’n’Roll. Wygraj Życie!
Al. Wilanowska 313A
02-665 Warszawa
NIP: 9512296994
zobacz na mapie
22 841 27 47
biuro@raknroll.pl
BNP PARIBAS:
39 1600 1462 1893 9704 1000 0001
KRS 0000338803
zbieraj na Facebooku
Rak'n'Roll @ Facebook
Rak'n'Roll @ Instagram
Rak'n'Roll @ Twitter
Rak'n'Roll @ LinkedIn
Sklep Rak'n'Roll