Jolanta Janas-Brylska

operacja i zabiegi korygujące, konsultacje lekarskie, leki, badania, dojazdy

12 015,84 zł
30%
40 000,00 zł
Kwota wsparcia
Historia

Moja historia toczy się dalej…

Na jakiś czas udało mi się spełnić moje marzenie – jestem już po profilaktycznej lewostronnej mastektomii! Bez Waszego wsparcia finansowego nie byłoby to możliwe. Z całego serca za to dziękuję!

Byłam taka szczęśliwa…

Czekałam na dalszy etap rekonstrukcji prawej (chorej piersi) tzn. wymiana ekspandera na ostateczny implant. Niestety, tuż przed finałem, pojawiły się poważne komplikacje. Kilka miesięcy po radioterapii skóra stała się pogrubiała i mało elastyczna. To spowodowało procesy martwicze. Usunięto mi kolejne fragmenty skóry na piersi i wymieniono ekspander. Cały proces odbudowy zaczęłam więc od nowa. Trudno gojące się rany pozostawiły szpetne i grube blizny, które zniekształcają w znaczny sposób pierś. Nawet po zastąpieniu ekspandera implantem, wymagane będą jeszcze zabiegi korygujące kształt piersi i odbudowę sutka.

Niestety są to zbiegi w większości nierefundowane. Po tym co przeszłam i biorąc pod uwagę etap, na którym jestem – już się nie cofnę! Nie przemawia przeze mnie próżność, lecz motywacja, by odzyskać siebie i zapomnieć o chorobie!

Proszę pomóżcie mi z tym!

Zebrane dzięki Wam środki chce przeznaczyć na konsultacje, zabiegi, operacje, leki, badania, dojazdy… Już tak niewiele… a jednak tak wiele… pozostało, żeby to zrealizować.

Z całego serca proszę o Wasze wsparcie!

Pozdrawiam Jola

***

Szczęśliwym trafem udało mi się zdobyć refundację na lek!!! Dostałam 4 dawki perjety.
Wszystkim Wam, którzy mnie wsparliście z całego serca bardzo, bardzo dziękuję!

Jestem już po chemioterapii, radykalnej prawostronnej mastektomii z jednoczesnym wszczepieniem ekspandera, radioterapii, w trakcie immunoterapii (herceptyna), hormonoterapii i… Niestety zdiagnozowano w mojej lewej piersi trzy łagodne zmiany – jedna z nich to kategoria B3 (o niepewnym potencjale złośliwości).

Nie chcę czekać na powtórkę z historii i dlatego podjęłam decyzję o profilaktycznej lewostronnej mastektomii z odbudową, aby pozbyć się realnego zagrożenia kolejnym nowotworem. To bardzo kosztowny (15 tys. zł) i w moim przypadku nierefundowany zabieg, ponieważ nie stwierdzono u mnie obciążenia genetycznego.

Zebrane dzięki Waszej pomocy środki chciałabym przeznaczyć na operację, odpowiednią diagnostykę, dojazdy, środki opatrunkowe, rehabilitację, leki, badania kontrolne, konsultacje lekarskie itp.

Po raz kolejny potrzebuję Waszej pomocy! Proszę pomóżcie mi pokonać raka!

***

Witam! Jestem Jola, mam dwójkę wspaniałych dzieci. Kocham sport i bezgranicznie oddaje się swojej pasji, którą jest mój ogród. Tworzę go i pielęgnuję pieczołowicie od kilkunastu lat, i jestem z niego bardzo dumna – to miejsce gdzie naprawdę odpoczywam. Takie to sielskie i anielskie…

Moje spokojne i ustabilizowane życie przerwała nagła utrata męża. Niemal w rocznicę jego śmierci kolejny cios – w wieku 53 lat zdiagnozowano u mnie nowotwór złośliwy piersi HER2 dodatni. Pomyślałam wtedy – co jeszcze?!
Jolki wbrew pozorom potrafią być silne, zwłaszcza te spod znaku byka – uparte, wytrwałe, mocne.
I taka właśnie jestem! Nie poddałam się, bo po raz kolejny z całych sił walczę. Tym razem o siebie – dla siebie, dla dzieci.

Istnieje lek, który pozwoli mi tę walkę wygrać a przede wszystkim uniemożliwi przerzuty – pertuzumab (Perjeta). Niestety, przedłużające się formalne aspekty finansowania leczenia z budżetu sprawiają, że mimo zapowiedzi lek ten jest w Polsce wciąż nierefundowany i dlatego proszę Was o pomoc!

Wpłat można dokonywać na subkonto podopiecznego:
Fundacja Rak’n’Roll. Wygraj Życie!
PL16 1600 1462 1893 9704 1000 0027
z dopiskiem:
„dla Jolanty Janas-Brylskiej”
Dane do przelewów z zagranicy:
Fundacja Rak’n’Roll. Wygraj Życie!
IBAN:
PL16 1600 1462 1893 9704 1000 0027
BIC:
PPABPLPK
z dopiskiem:
„dla Jolanty Janas-Brylskiej”
Wsparcie Podopiecznego przez PayU lub PayPal jest odzwierciedlane na pasku postępu zbiórki w codziennych aktualizacjach. Jeśli wybierzesz przelew tradycyjny, Twoja wpłata zostanie odzwierciedlona na pasku w przeciągu 2 dni roboczych.
Możesz pomóc przekazując swój 1%:
KRS: 0000338803
cel szczegółowy: „dla Jolanty Janas-Brylskiej”
06.10.2021
zmiana notatki i kwoty zbiórki na prośbę Podopiecznej
08.11.2021
10 000,00 zł
zabieg chirurgiczny - korekta
03.09.2020
15 500,00 zł
zabieg chirurgiczny
Fundacja
Rak’n’Roll. Wygraj Życie!
Al. Wilanowska 313A
02-665 Warszawa
NIP: 9512296994
zobacz na mapie
22 841 27 47
biuro@raknroll.pl
BNP PARIBAS:
39 1600 1462 1893 9704 1000 0001
KRS 0000338803
zbieraj na Facebooku
Rak'n'Roll @ Facebook
Rak'n'Roll @ Instagram
Rak'n'Roll @ Twitter
Rak'n'Roll @ LinkedIn
Sklep Rak'n'Roll