RAK PIERSI I RENTA Z TYTUŁU CAŁKOWITEJ NIEZDOLNOŚCI DO PRACY
  • gonia903 2011-09-27 09:19:38

Dziewczynki piszcie na jak długo dostałyście rentę z ZUS? Coraz częściej się słyszy, że zabierają po 2, 3 latach w trakcie leczenia. A gdzie okres ochronny 5-cio letni? Ja dostałam rentę najpierw na rok, potem na dwa lata. W marcu 2012 kończy mi się ten okres, biorę w tej chwili tamoxifen, zoladex (co 28 dni implant w brzuch), no i rehabilituję cały czas rękęk która puchnie po wycięciu węzłów. A jak u was? Piszcie

• Ania 2011-09-28 16:59:05

Witaj Gonia! Ja choruję od września 2010. Rentę dostałam w czerwcu na rok. Lekarka zastanawiała się czy dać mi na 2 lata ale stwierdziła że jestem młoda i na razie da na rok. Przechodzę to samo leczenie co Ty (od 2 miesięcy). Ręka na szczęście mi nie puchnie. Pozdrawiam serdecznie!

• ulciasto 2011-09-30 22:29:12

Witam Was, jestem Ula.W październiku mija dwa lata od mojej operacji tj. wycięcia guzka
    i węzłów pachowych, jak to napisali "doszczętne",od czterech cykli chemii i ponad miesięcznych codziennych naświetlań.Ja też biorę tamoxifen ,ale mam przyrost endometrium, ponoć tak to się dzieje.Dlatego miałam abrazję,na razie błona mi nie przyrasta.W ubiegłym roku orzeczono mi znaczny stopień niepełnosprawności, ale na rok.Dostaję dodatek pielęgnacyjny 153,00 zł, mam kartę parkingową i zniżkę na basen.Teraz ponownie zgromadziłam wszystkie papiery i składam wniosek do Powiatowego Zespołu d/s orzekania o niepełnosprawności.Dziwne,że tylko na rok.?
    Ręka nawet mi nie puchnie,nie trzeba jej przeciążać(i kto to mówi), ale radzę poprosić skierowanie na masaż limfatyczny 10 zabiegów i będzie lepiej.Pozdrawiam Was Dziewczęta serdecznie i nie zapominajcie o wieczornej porcji tamoxifenu..paaaa

• gonia903 2011-10-11 14:08:35

ulciasto, ja też najpierw dostałam na rok, a potem przedłużyli na 2 lata. Mam orzeczony stopień umiarkowany. Dostaję rentę z ZUS ( w końcu ją sobie wypracowałam), oprócz tego pracuję cały czas, bez przerwy, w zakładzie pracy chronionej. Tamoxifen biorę rano, na czczo, jakoś mi lepiej łyknąć te pigułki z rańca, przed wyjściem do pracy. Rękę rehabilitowałam, ale opuchlizna wraca. Pozdrawiam

• gaga 2011-10-12 20:09:32

Witajcie, ja mam pytanie , jestem po operacji od marca 2010 i w tamty czasie przyznano mi na 1 rok grupę znaczną, A w lipcu tego roku otrzymałam grupę umiarkowaną na 2 lata . Pracuję w wymiarze 7 godzin ,ale czy ja mogę starać się o rętę? Nie bardzo wiem od czego mam zacząć Pozdrawiam Was i cieszę sie że mamy taką mozliwośc porozmawiać ze sobą :))

• gonia903 2011-10-14 07:13:23

gaga jeśli masz przepracowane i udokumentowane 10 lat pracy, to swobodnie możesz składać papiery do ZUS o rentę. Ja mam orzeczenie z MOPS, ale mam też II grupę z ZUS i rentę. Pozdrawiam:)

• Monia83 2011-10-14 19:58:36

wniosek o rentę z tytułu niezdolności do pracy można składać jak się ma przepracowane 5 lat w ostatnim dziesięcioleciu od wniosku o rentę lub od niezdolności do pracy, a niezdolność może powstać nie później niż 18 m-cy od ustania ubezpieczenia. Oczywiście również lekarz orzecznik ocenia niezdolność ,ale sądzę, że w przypadku choroby nowotworowej niezdolność do pracy jest to kwestia oczywista

• gaga 2011-10-14 21:22:55

Bardzo dziękuję ,przepracowane mam 32 lata :) Serdecznie Was pozdrawiam,

• mada4 2011-10-19 07:29:12

witam
    Mam na imie Magda mieszkam w Łodzi ,przyznali mi na 1 rok rente i na 1 rok pielęgnacyjnego wypłaca mi mops.Mam raka jajników ,wiem ze moje koleżanki z Lowicza,Radomska
    jak i z Wielunia dostaly na 2 lata

• krysiaj 2011-11-30 10:13:11

Witam
    Mam na imię Krysia. Jestem po radykalnej mastektomii piersi prawej - 2009 r.
    25 węzłów z 28 usuniętych z przerzutami, III stopień zaawansowania choroby, chemioterapia (4+4 ), radioterapia, hormonoterapia, leczony obrzęk limfatyczny, depresja.Po 180 dniach pobierania zasiłku rehabilitacyjnego, ZUS przyznał mi rentę na rok II gr. całkowita niezdolność do pracy. 2 dni temu orzecznik stwierdził częściową niezdolność do pracy na dwa lata. Jestem w rozterce chcę się odwołać, ale przy obecnej polityce ZUS boję się, że nic nie wskóram, a nawet i to mogą mi obciąć. Nie czuję się na siłach by pracować, jestem sama i nie utrzymam się z renty III gr. Sama radość :(

• vika 2011-12-09 22:58:38

ja również otrzymałam orzeczenie o całkowitej niezdolności do pracy na 2 lata. po chemioterapii i raku jajnika.cieszę się że aż na dwa lata. myślę, że to zależy od lekarza i jego widzimisię.zawsze warto spróbować i stawić się na komisję.pozdrawiam.

• gaga 2011-12-29 19:54:41

Dziewczyny!! od 01 stycznia 2012r tj od Nowego Roku wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące czasu pracy osób z umiarkowanym i znacznym stopniem (lub orzeczeniem równoważnym). Od 1 stycznia 2012 osoby te mogą pracować 40 godzin tygodniowo, a 8 godzin dziennie. Ze skróconego czasu pracy będzie można skorzystać jedynie po okazaniu odpowiedniego zaświadczenia od lekarza.

Nowe przepisy związane są z nowelizacją ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 127, poz. 721 z późn. zm.)
    Masakra:((

Witaj na forum!

Zaloguj się Załóż konto

Kategorie